Google Cache Checker


En fazla 20 Link girin (Her bir link ayrı bir satırda olmalıdır)İşleme...

Hakkında Google Cache Checker

Google Cache Checker nedir?

Google Önbellek Denetleyicisi olarak bilinen Google Cache Checker aracını kullanarak, web sayfalarınızın Google’ın arama dizininde olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

Google Cache Checker, web sayfalarınızın Google sayfa önbelleğini anında kontrol eder. Bu, web sitenizdeki sayfaların Google’ın arama dizinine dahil edilip edilmediğini kontrol etmenin hızlı ve kolay bir yoludur. Bu araç, Google’ın böyle bir web sayfasının var olduğunu bildiğini ve dizine eklediklerini söyler, böylece Google’ın arama sonuçları görünür hale gelir.Google Cache Checker aracı; web sitesi sahipleri, web yöneticileri ve SEO uzmanları için son derece faydalıdır. Herhangi bir şey indirmenizi gerektirmez ve çevrimiçi olarak bağlı kaldığınız sürece her yerde kullanabilirsiniz. Sonuçlardan hızlı ve sorunsuz bir şekilde ihtiyaç duyduğunuz kapsamlı analizi de yapabilirsiniz.

GOOGLE CACHE CHECKER NASIL KULLANIR?

Google Cache Checker, web sayfalarınız Google tarafından önbelleğe alınmışsa hemen size haber verir. Aracı kullanmak için size belirtilen alana kontrol etmek istediğiniz web sayfasının URL'sini girin ve ardından sistemin isteğinizi işleme koyması için "Kontrol Et" düğmesini tıklayın. Sadece birkaç saniye içinde sonuçları görebileceksiniz. Google Cache Checker , aynı anda birden fazla URL (en fazla 5 URL) göndermenize izin verir, ancak her URL'yi tek bir satıra girmeniz gerekir.

GOOGLE CACHE CHECKER VE ÖZELLİKLERİ

Web sayfalarınızdan herhangi birinin Google tarafından önbelleğe alınmış olup olmadığını bildirmek için Google Cache Checker'a ihtiyacınız var. Önbellek, web belgelerini daha sonra kullanmak üzere geçici olarak saklamanın bir yoludur. Bu web belgeleri, görüntüleri ve HTML kodunu içerebilir. Önbellek, bant genişliği kullanımını azaltmak ve olası gecikme ve sunucu yükünü önlemek için kullanılır. Başka bir deyişle, bir web önbelleği, içinden geçen farklı web belgelerini saklayabilir. Bu nedenle, belirli şartlar yerine getirildiği takdirde, gelen tüm isteklere önbellekten de izin verilebilir. En popüler önbellekleme yöntemlerinden ikisi Quickcache ve jpcache'dir.

Bir web sitesi sahibi veya web yöneticisi iseniz, Google Cache Checker size yardımcı olabilir çünkü bu önbellek analizörü size tüm web sitesi verilerinizi ve Google tarafından önbelleğe alınan bağlantıyı söyleyecektir. Bu nedenle, Google tarafından indekslenen tüm bağlantılara önbellek URL'leri de denilebilir.

Bu Google önbellek denetleyicisi aracı (Google Cache Checker) çok önemlidir, çünkü arama motoru optimizasyonunda size çok yardımcı olabilir. Web sitenizi bir barındırma sunucusundan diğerine taşımak isterseniz, etki alanı DNS sunucunuzun adresini güncellemeniz gerekir ve bunun tek başına güncellenmesi genellikle 24 ila 72 saat sürer. Bu süre zarfında, bir kullanıcı web sitenize erişmek isterse, Google’ın yapacağı şey, kullanıcıyı web sitesinin canlı olduğu zamana benzer önbelleğe alınmış bağlantılara yönlendirmek olacaktır. Bu nedenle Google Cache Checker, site ziyaretçilerinizin web sitenize hala çevrimdışı olsa bile erişmelerine yardımcı olabileceğinden çok önemlidir.

SEO uzmanları da, belirli bir web sitesinin eksiksiz analizini içeren raporlar sunmak için bu aracı kullanabilir. Bu araç, kullanıcının zaman ve emek tasarrufu yapmasına olanak tanır çünkü işlem çok kolaydır ve sonuçları anında alırsınız. Web sayfalarını manuel olarak kontrol etmeniz gerekmez. Web sayfalarınızda olabilecek sorunları kolayca belirlemenize yardımcı olabilir.