Google Opinion Rewards nedir? Nasıl Para Kazanılır

Google Opinion Rewards nedir? Nasıl Para Kazanılır

Çoğu marka ve işletme, kullanıcılarından hızlı ve güvenilir görüşler elde etmek için Google Anketleri kullanır. Bu anketleri sunan yayınlar Google Opinion Rewards programı ile bundan para kazanabilir.

Google Opinion Rewards Nedir?

Google Opinion Rewards, Google tarafından sunulan bir anket uygulamasıdır. Kullanıcılar uygulamaya katılarak anketleri tamamlayabilir ve tamamladıkları her anket için Google Play Store üzerinde kullanabilecekleri kredi kazanabilirler. Bu krediler, Google Play Store’da uygulama, oyun, film, kitap ve diğer içerikleri satın almak için kullanılabilir.

Binlerce yayıncıdan oluşan bu ağa katılabilir ve içeriğinizden artan gelir elde edebilirsiniz.
USA Today Yayıncılarının Google Opinion Rewards kullanarak sitelerinden nasıl para kazandığını görmek için bu Gannett örnek olay incelemesi videosunu izleyin.

Nasıl çalışır

Google Opinion Rewards’a katıldığınızda, okuyucularınızdan biri sitenizdeki bir anketi cevaplandırdığı her seferde ödeme alırsınız. Bu kısa ve kullanıcı dostu soru açılır sayfalarını ziyaret ettiğiniz başka sayfalarda görmüş olabilirsiniz. Bir yayıncı olarak anket istemcilerinin nerede ve ne sıklıkla belireceğini olduğu gibi, verdikleri yanıtlara karşı anket katılımcılarına içeriğin ne kadarını göstermeyi belirlemek de sizin kontrolünüzdedir.

Google Opinion Rewards, AdSense ağından ayrıdır, yani katılmak için AdSense reklamları yayınlamanız gerekmez. Ancak, tamamlanmış anketler karşılığında ödeme alabilmeniz için aktif bir AdSense hesabına sahip olmanız gerekecektir.

Hesabınızı oluşturun

Başlamak için, surveys.google.com/publshers adresine gidin ve Kaydol’u tıklayın.

Alanları doldurun ve Gönder’i tıklayın. Google Opinion Rewards Ekibi başvurunuzu gözden geçirecek ve siteniz ödeme yapan anketlerini gösterebilmeniz için onaylandıktan sonra sizi bilgilendirecektir.

Sitenizde anketlere olanak tanıyın

Bir Google Opininon Rewards Yayıncısı olmak üzere kaydolduktan sonra, sitenize sadece birkaç kod satırı ile basit istemler ekleyeceksiniz. Siteniz onay aldıktan sonra ödeme yapan anketler göstermeye başlayacaktır, bunlar yayıncı raporunuza yansıtılır.

Kullanıcılar soruları sitenizde yanıtlandırır

Sitenizde bir anket yer aldığında, içeriğinizin (ör. bir makalenin) bir kısmını gizleyecektir. Kullanıcılara gizlenen içeriği ortaya çıkarmaları için Ankete Katılın istemi gösterilecektir. Alternatif olarak, stratejinize bağlı olarak okuyuculara Atla veya Kaydol gibi fırsatlar da sunabilirsiniz.

Anket istemlerinin nerede ve ne sıklıkla belireceğinin kontrolü sizin elinizdedir, böylece onları istediğiniz kadar ön plana çıkarabilir veya örtebilirsiniz.

Google Opinion Rewards hakkında daha fazla bilgi edinin.

Örnek olay incelemeleri görmek ve Google Opinion Rewards hakkında daha fazla bilgi edinmek için burayı tıklayın.

blog author

SEO Uzmanı Yemliha Toker

Author

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.

Leave a Comment