LOADING

Google Opinion Rewards nedir? Nasıl Para Kazanılır

by SEO UZMANI Temmuz 09, 2019
Google Opinion Rewards

Çoğu marka ve işletme, kullanıcılarından hızlı ve güvenilir görüşler elde etmek için Google Anketleri kullanır. Bu anketleri sunan yayınlar Google Opinion Rewards programı ile bundan para kazanabilir.

Binlerce yayıncıdan oluşan bu ağa katılabilir ve içeriğinizden artan gelir elde edebilirsiniz.
USA Today Yayıncılarının Google Opinion Rewards kullanarak sitelerinden nasıl para kazandığını görmek için bu Gannett örnek olay incelemesi videosunu izleyin.

Nasıl çalışır

Google Opinion Rewards’a katıldığınızda, okuyucularınızdan biri sitenizdeki bir anketi cevaplandırdığı her seferde ödeme alırsınız. Bu kısa ve kullanıcı dostu soru açılır sayfalarını ziyaret ettiğiniz başka sayfalarda görmüş olabilirsiniz. Bir yayıncı olarak anket istemcilerinin nerede ve ne sıklıkla belireceğini olduğu gibi, verdikleri yanıtlara karşı anket katılımcılarına içeriğin ne kadarını göstermeyi belirlemek de sizin kontrolünüzdedir.
nasıl çalışır
Google Opinion Rewards, AdSense ağından ayrıdır, yani katılmak için AdSense reklamları yayınlamanız gerekmez. Ancak, tamamlanmış anketler karşılığında ödeme alabilmeniz için aktif bir AdSense hesabına sahip olmanız gerekecektir.

Hesabınızı oluşturun

Başlamak için, surveys.google.com/publshers adresine gidin ve Kaydol’u tıklayın.

Alanları doldurun ve Gönder’i tıklayın. Google Opinion Rewards Ekibi başvurunuzu gözden geçirecek ve siteniz ödeme yapan anketlerini gösterebilmeniz için onaylandıktan sonra sizi bilgilendirecektir.

Hesabınızı oluşturun

Sitenizde anketlere olanak tanıyın

Bir Google Opininon Rewards Yayıncısı olmak üzere kaydolduktan sonra, sitenize sadece birkaç kod satırı ile basit istemler ekleyeceksiniz. Siteniz onay aldıktan sonra ödeme yapan anketler göstermeye başlayacaktır, bunlar yayıncı raporunuza yansıtılır.
Sitenizde anketlere olanak tanıyın

Kullanıcılar soruları sitenizde yanıtlandırır

Sitenizde bir anket yer aldığında, içeriğinizin (ör. bir makalenin) bir kısmını gizleyecektir. Kullanıcılara gizlenen içeriği ortaya çıkarmaları için Ankete Katılın istemi gösterilecektir. Alternatif olarak, stratejinize bağlı olarak okuyuculara Atla veya Kaydol gibi fırsatlar da sunabilirsiniz.

Anket istemlerinin nerede ve ne sıklıkla belireceğinin kontrolü sizin elinizdedir, böylece onları istediğiniz kadar ön plana çıkarabilir veya örtebilirsiniz.
Kullanıcılar soruları sitenizde yanıtlandırır
Google Opinion Rewards hakkında daha fazla bilgi edinin.

Örnek olay incelemeleri görmek ve Google Opinion Rewards hakkında daha fazla bilgi edinmek için burayı tıklayın.

Social Shares

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *