Seo Nedir ? Seo Neden Yapılır ?

Seo, search engine optimizasyon kelimelerinin baş harflerinden kullanılarak türetilmiş bir isimdir. Seo türkçe anlamıyla arama motorları optimizasyonu anlamına gelmektedir. Ülkemizde arama motoru olarak en çok kullanılan Google olduğu için yaptığımız çalışmaların tamamı ve söylediğimiz tüm sözler Google için geçerlidir. Google arama sonuçlarında ilk sayfaya çıkmak için yapılan tüm çalışmalara Seo denir. Seo, bir Seo uzmanı tarafından doğru bir şekilde yapıldığında firmalara en yüksek kazancı sağlayan en düşük maliyetli reklam aracı haline gelir. Seo arama sonuçlarında ilk sayfada yer alarak kazanç ve prestij sağlamak amacıyla yapılmaktadır.

Hangi Seo Uzmanıyla Çalışmalı ? Kaliteli Seo Uzmanı Nasıl Anlaşılır ?

Seo başarılı olunduğunda oldukça iyi kazanç ve prestij sağlayan bir iştir. Seo’da başarılı olmanın en önemli adımı doğru Seo uzmanını seçebilmektir. Profesyonel ve kaliteli Seo uzmanı bulabilmek elbetteki zordur. Çalışmak için araştırma yaparken incelediğiniz firmanın ya da kişinin referanslarını, sitesinde verdiği bilgilerin tutarlılığını, sitesinin Google’daki durumunu, sitesinin tasarım ve içeriksel olarak kalitesini göz önüne almanızı tavsiye ederiz. Ayrıca sizinle konuşurken konuşma tarzını, Google’da vaat edilemeyecek sözler verip vermediğini, istenilen Seo ücretini (çok ucuz ya da çok pahalı) dikkate alınız. Bu kriterlere en uygun adayı bulduğunuzda çalışmak için başvuru yapabilirsiniz.

Seo Fiyatları Ne Kadar ?

Seo çalışması için sabit olarak bir fiyat verilememektedir. Bunun sebebi müşterilerimizin farklı anahtar kelime ve siteler ile başvuru yapmalarıdır. Her müşterinin web sitesinin Google’daki durumu, kalitesi, anahtar kelimeleri farklıdır. Seo fiyatlarını belirlenken de anahtar kelimeler, web sitesi ve web sitenin Google durumu en büyük etkendir. Bu nedenle fiyatlar değişiklik göstermektedir.

Seo Hizmeti İçerisinde Hangi Çalışmalar Var ?

Bu sorunun cevabı her müşteri ile yapılan anlaşmaya göre farklılık gösterir. Genel olarak Seo çalışmamız içerisinde site içi Seo ve site dışı Seo çalışması bulunmaktadır. Site içi Seo çalışmasıyla web sitenizin içeriğini, kod yapısını, tasarımını tamamen Seo uyumlu hale getiriyor ve anahtar kelimelerinizi ön plana çıkartıcı çalışmalar yapıyoruz. Site dışı Seo çalışmasıyla ise çok kaliteli backlink inşaası oluşturuyoruz. Yine bu çalışma içerisinde sosyal medya çalışması sunuyoruz. Web sitenizi sosyal medya ile popüler yapıyoruz. Genel olarak bahsettiğimiz bu iki çalışma ile sitenizi Google’da emin adımlarla ilk sayfaya yükseltiyoruz. Her web sitesi ve anahtar kelime için ayrı strateji izlediğimizi bildirmek isteriz.

Google İlk Sayfa Güvencesi Veriyor musunuz ?

Google ilk sayfa güvencesi vermekteyiz. Aklınızda nasıl güvence veriyorsunuz diye bir soru oluşabilir. Biz kendi uzmanlığımıza, bilgimize, tecrübemize güvenerek Google ilk sayfa güvencesi vermekteyiz. Bu zamana kadar hiç bir müşterimizi mağdur etmedik ve Google ilk sayfaya çıkartarak onlara kazanç elde etmelerini sağladık. Biz Google ilk sıra güvencesi vermiyoruz. Sadece bilgimiz dahilinde olan ileri Seo teknikleri ile sitenizin ilk sıraya yükselmesi için çalışmalar yapıyoruz. Sitenizin gelme olasılığı da var gelmeme olasılığı da bulunmaktadır.

Size Nasıl Güvenelim ?

Bize her konuda gönül rahatlığıyla güvenebilirsiniz. Söylediğimiz bu sözü bizimle çalışmaya başlayınca daha iyi anlayacaksınız. Bize her zaman ulaşabilir, destek alabilir, aklınızda bulunan soruları sorabilir, çalışma için öneride bulunabilirsiniz. Biz düzenli olarak çalışma hakkında müşterilerimizi bilgilendirmekteyiz. Hakkımızda daha detaylı bilgi almak için referanslarımıza da inceleyebilir ve ulaşabilirsiniz. Sitemizde tüm bilgilerimiz açıkca bulunmaktadır. Biz her zaman doğru, dürüst, etik değerlere uygun iş yapmayı sever o şekilde iş yaparız.

Seo Çalışması İçin Sözleşme Yapıyor musunuz ?

Seo çalışması için isteyen müşterilerimiz ile sözleşme yapmaktayız.

Google Cezası Almış Sitelere Seo Çalışması Yapıyor musunuz ?

Biz en kötü siteyi de bulunduğu durumdan çıkarıp anahtar kelimelerinde Google ilk sayfaya yükseltecek uzmanlığa sahibiz. Fakat Google cezası almış, arama sonuçlarından kaybolmuş sitelere Seo çalışması hizmeti vermemekteyiz. Bunun sebebi müşterilerimizin bütçesine uygun görmediği çalışma fiyatlarıdır. Ceza almış, arama sonuçlarından kaybolmuş bir siteyi Google’da tekrar yükseltmek elbetteki çok zor bir iştir. Bu nedenle normal tekliflerde bulunan fiyattan daha yüksek bir fiyat ortaya çıkmaktadır. Genelde müşterilerimiz de bu fiyatı kabul etmeyip yeni bir site ile yollarına devam etmek istemektedirler. Bu nedenle bu tarz sitelere Seo hizmeti vermiyoruz. Eğer ceza almış sitenizi cezadan çıkarıp o site ile ilerlemek isterseniz bu isteğinizi kabul eder ve çalışmayı yaparız.

Seo Çalışması İçin Neden En Az 6 Ay Gerekiyor ?

Bunun sebebi bizim yaptığımız uygulamalar ile alakalı değildir. Biz Seo çalışmasının içinde bulunan uygulamaları adım adım yapmaktayız. Bu uygulamaların Google botları tarafından anlaşılıp siteyi ilk sayfaya yükseltmesi en az 6 ay sürmektedir. Kısacası biz Google’ın çalışmalara cevap vermesini bekliyoruz. Bu nedenle Seo çalışması için en az 6 ay gerekmektedir.

Ödeme Şekli ve Çalışma Şekli Nasıl ?

Ödeme şekli olarak üç türlü ödeme şekli bulunmaktadır. Dilerseniz çalışmanın başında ücretin yarısını, çalışma tamamlanınca kalan yarısını ödersiniz. Bir diğer ödeme şekli anlaşılan ücret çalışma kaç ay sürecekse o kadar aya bölünür ve her ay düzenli olarak ödeme yapılır. Son olarak ödeme şekli ise peşin ödeme şeklidir. Çalışmanın başında ücretin tamamını ödeyebilirsiniz. Prensip olarak önce iş son ücret çalışma şeklini kabul etmiyoruz. Çalışma şekli olarak müşterimizle devam irtibat halinde oluyoruz. Site ile alakalı bilgilendirme düzenli olarak yapılmaktadır. Müşterimiz bizden çalışma saatleri içerisinde çalışma hakkında her konuda destek alabilmektedir. Müşterimiz sitesine yapılan çalışmalardan haberdar edilmektedir.

https://www.usgbc.org/people/yemliha-toker/0011420667