Free Online XML Sitemap Generator

Arama motoru optimizasyonu

XML Sitemap Generator


Bir alan adı girin


değiştirilme tarihi
dd/mm/yyyy
Frekansı değiştir
Varsayılan öncelik
Kaç sayfa taramam gerekiyor

Emekleme...
Bağlantılar Bulundu: 0


        
        

Hakkında XML Sitemap Generator

XML Sitemap Generator (XML Site Haritası) nasıl oluşturulur?

Google, Bing ve Yandex gibi arama motorlarındaki tüm web sayfalarından, bunlardaki değişikliklerden ve tüm sayfalarınızın doğru dizine alındığından emin olmak için kolayca XML Sitemap Generator aracını kullanabilirsiniz.

SİTE HARİTASI NEDİR?

Sitenizin dizine eklenip sonuçta sıralanması için Google gibi arama motorlarının sitenizi düzenli olarak "taraması" gerekir. Bunu, arama sonuçlarında en güncel içeriği sağlamak için yaparlar. Bazen, arama botları bir siteyi günde birkaç kez tarayabilir. Tarama işlemi çoğunlukla algoritmiktir, yani bilgisayar programları arama botlarının her siteyi ne sıklıkla taraması gerektiğini belirler.  Sitenizi ne kadar fazla tararlarsa, içeriğinizin o kadar fazla dizinini oluşturur. Bu da gösterilen sayfalarınızın daha çoğuna ve sitenize organik trafik eklenmesine yol açar. Ancak, sitenizin  her zaman ve daha sık düzgün bir şekilde taranması için, yerinde bir yapı olması gerekir. Buna da Site Haritası denir.

XML Sitemap Generator aracı, sitenizin daha iyi bir şekilde indekslenebilmesi için arama motoru dostu bir XML sitemap oluşturmanızı sağlar. Teknik açıdan XML, Genişletilebilir İşaretleme Dili (XML) anlamına gelir. Arama motorları ve feed okuyucular gibi diğer veri işleme programları tarafından tüketilen standart bir makinede okunabilen dosya formatıdır. En basit ifadeyle, bir Site Haritası XML'si Google’ın ve diğer büyük arama motorlarının web sitenizi tararken daha iyi anlamasına yardımcı olan bir belgedir.

XML SİTEMAP GENERATOR VE SAĞLADIĞI AVANTAJLAR

XML Sitemap Generator aracı ile site haritalarının buna göre sayfaları listelemesi ve bu sayfalar hakkında ek bilgi sağlaması, arama motorlarının sitenizi daha akıllıca taramasına yardımcı olur. Temel olarak iyi bir site haritasının, web sitenizin bir yol haritası görevi görmesi anlamına gelir; bu da arama motorlarını tüm önemli sayfalarınıza yönlendirir. Google ve diğer arama motorlarının, iç bağlantınız kötü olsa bile web sitenizdeki önemli sayfaları kolayca bulmasını sağlar. Bu önemlidir çünkü Google ve diğer arama motorları web sitelerinin tamamını değil, belirli web sayfalarını endeksler ve sıralar. Bu nedenle, ana sayfa URL’niz arama motorları tarafından zaten taranmış ve dizine eklenmiş olsa bile, örümceklerden gizlenebilecek diğer sayfaların gösterilmesine yardımcı olmak için onlara düzgün bir şekilde tanımlanmış bir site haritası sağlama ihtiyacı vardır. Bu noktada XML Sitemap Generator'ün önemi özellikle ortaya çıkar.

XML SİTEMAP GENERATOR NASIL KULLANILIR?

İlk olarak site haritası oluşturucu bölümüne sitenizin URL'sini girin. İsteğe bağlı özel parametreleri tercihlerinize göre belirleyin. Parametreler, taramanız gereken sayfa sayısını, değişim sıklığını, varsayılan önceliği ve tarihleri ​​içerir.  İstediğiniz parametreleri belirledikten sonra “Site Haritası Oluştur” düğmesine tıklayın. Araç, isteğinizi analiz etmek, sitenizi taramak ve sağladığınız ayrıntılara dayanarak sizin için bir site haritası oluşturmak için birkaç dakikanızı alacak. Süreç tamamladığında, sayfa sayısı, kopuk bağlantıların listesi, XML dosyası içeriği ve site haritası dosyasına bağlantı dahil olmak üzere site haritası ayrıntılarını sunar. Sonrasında, site haritası dosyasını .xml formatında indirmek için “Farklı XML Dosyası Olarak Kaydet” e tıklayın. Ve haritanızı web sitenize adapte edin.