Meta Tags Analyzer

Arama motoru optimizasyonu

Meta Tags Analyzer


URL girinHakkında Meta Tags Analyzer

Meta Tags Analyzer aracı nasıl çalışır?

Meta etiket analiz aracı yani Meta Tag Analyzer, web sitesi sahiplerine Meta etiketlerinin ve sayfalarının içeriden ve dışarıdan analizini vermeye yarar.

Hepimizin bildiği gibi Meta Tag'ler web indekslerini web sayfalarınızla ilgili verilerle donatmak için ideal bir yöntemdir. Meta Tag Analyzer adı ile bilinen Meta etiket denetleyicisi, Meta etiketlerinin yanı sıra sayfadaki sözcük gruplarından, resimlerden, başlık etiketlerinden ve gerekli URL'lerden ayrılır. Meta etiketleri, sayfanızın genel görünümünü etkilemez ancak web dizinlerini, sayfanızın konusunu ve web tarayıcılarında ve farklı arama motorlarında kaydedildiğinde gösterilen sayfanın içeriğini verir.

Blogunuza veya sitenize trafik çekmek için diğer yaklaşımlarla karşılaştırıldığında en iyi yollardan biri, web tarayıcılarıdır ve arama motoru optimizasyonunun son derece zorunlu olmasının nedeni budur. Sitenizi çeşitli stratejilerle geliştirebilirsiniz; en önemlisi, kullanabileceğiniz meta etiket türleri, özellikle de başlıklar, sözcük cümleleri, yorumlamalar, anahtar kelimeler ve robotlardır. Sizin için en iyi meta etiketlerin ne olduğunu anlamak için dikkate alınması gereken çok fazla nokta var.

META TAGS ANALYZER İLE ETİKET DENETİMİ

En iyi Meta etiketi analiz araçları, kendinizin veya rakibinizin kişisel sayfalarının Meta etiketlerini araştırır ve Meta etiketlerinizin ne kadar uygun olduğu konusunda size rapor verir. Kısaca Meta Tags Analyzer,  Meta etiketlerinin doğru yerde olup olmadığını ve sayfanız için uygun olup olmadığını denetler. Verilerinizin yeterince uygun olup olmadığını kontrol eden arama motorlarından biri, meta veri denetleyicisi Google'dır. Bununla birlikte, rakiplerinizi yenmek istemeniz durumunda, web tarayıcılarında daha iyi yer almanız gerekir. Sıralamanız ne kadar iyi olursa, gösterilme ve sayfanızda daha fazla hareket etme şansınız o kadar artar.

Meta Tag Analyzer'ı kullanmak için arzu ettiğiniz sayfa URL'sini kesip aracın belirtilen alanına yapıştırmanız ve “Meta Verileri Göster”e tıklamanız yeterlidir. Birkaç saniye içinde, sayfa Başlığı, Sayfa Tanımı ve Anahtar Kelimeler dahil olmak üzere sonuçları görebilirsiniz. Meta tag analyzer'ın kullanımı, Meta anahtar kelimelerinizi araştırmanızı kolaylaştırır. Sayfanızda kullandığınız SEO anahtar kelimelerini araştırarak, karakterin uzunluğuna ve Meta etiketlerinizdeki kelime önemine yönlendirileceksiniz.

Eğer bir web sitesi yöneticisiyseniz Meta Tags Analyzer ile Meta etiketlerinizin içeriden ve dışarıdan araştırılması mutlak bir gerekliliktir. Saniyeler içinde sonuç verir; hızlı, basit ve güvenilirdir.  Tamamen ücretsizdir ve kayıt gerektirmez.