İntihal programı - Makale Özgünlük Testi - Plagiarism Checker

Arama motoru optimizasyonu

İntihal programı

OR Select a file: (.docx/.txt)

Select file

OR Paste your url here


Makalenizi aşağıya yapıştırın (Ctrl + V) ve ardından İntihal Kontrol Et'i tıklayın!Maksimum 1000 arama başına kelime sınırı.
Toplam Kelime: 0


Captcha

Kontrol etme...

Hakkında İntihal programı

İntihal programı (Plagiarism Checker) nasıl kullanılır?

Makalelerin özgünlük kontrolü yapmanıza yardımcı olan Plagiarism Checker, nasıl kullanılır? Bu aracın özellikleri nelerdir?

Bir kişinin ifadelerini kaynak göstermeden aynen alıp makale içerisinde kullanmak intihaldir. Kopya içerikle karşılaşmak istemeyen web sitesi ve blog yöneticileri tarafından başvurulan İntihal Denetleyicisi adıyla bildiğimiz Plagiarism Checker, bu konuda başarılı sonuçlar vermektedir. Araç sayesinde, içeriğinizi İnternetteki milyarlarca web sayfasıyla eşleştirerek intihal olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. İncelemek istediğiniz içeriğinizi yükledikten sonra, saniyeler içinde web'deki mevcut tüm içeriğe karşı otomatik olarak çalışan Plagiarism Checker; karşılaşacağınız en gelişmiş ve en hızlı intihal tarayıcısını oluşturur.

Plagiarism Checker üzerinden yapmış olduğunuz kontrol sonucunda eğer içeriğiniz intihal edilmiş bir çalışma içeriyorsa, tek yapmanız gereken yeniden yazma seçeneğine tıklamaktır. Böylece içeriğinizin derhal güncelleneceği otomatik araca yönlendirilirsiniz. Bu, aracın içinde tamamen ücretsiz olan yerleşik bir özelliktir.

Copyscape.com İle URL’den özgünlük kontrolü

copyscape.com ile aynı zamanda bir web sitesi URL’sinden de makale özgünlük kontrolü yapılabilir. edebilir. Yani, istediğiniz web sayfası URL’sini girip "Özgünlüğü Kontrol Et" düğmesine tıklayarak bu adımı yapabilirsiniz.

İnceleme sonrasında bulunan kopya içeriklerle ilgli tarafınıza bir raporlama gönderilir. Bu raporu istediğiniz kişilerle paylaşabilirsiniz. Tarafınıza, kontrol edilen makalenin yüzde kaçının intihal yüzde kaçının özgün oldğu bildirilir. Bunlardan kopya olanlar kırmızı ile gösterilirken kalan kısım ile yeşil renkle birbirinden ayrıştırılır. İntihal kısımların nereden alınmış olduğunu öğrenmek isterseniz, Karşılaştır tuşuna basarak o siteye yönlendirilirsiniz. Karşılaştırılmasını istemediğiniz bir site var ise bunun için de o sitenin URL'sini Hariç Tut seçeneği ile bertaraf edebilirsiniz.

WordPress'te bir eklenti olarak da bulunabilen Plagiarism Checker ile sadece bir tıklamayla öğrencilerinizin tezleri veya ödevlerini kontrol edebilirsiniz. Bu aynı zamanda, katılımcılardan sık sık düzinelerce makale kabul eden büyük web siteleri için de harikadır.

İntihal Programı

 Makale özgünlük kontrolü yapanların kullanmış olduğu terimlerden biriside intihaldir. İntihal ne demek? diyenler için kısaca açıklayalım. İntihal anlam olarak kendisine ait olmayan bir bilgiyi, kendisine aitmiş gibi göstermek için, kaynaksız olarak yayınlama durumudur. Bu anlamıyla da sayfamızda bulunan, online ücretsiz intihal kontrol aracımız ile, yazılan içeriğin kopya olup olmadığını kolaylıkla tespit edebilirsiniz. Özellikle tez intihal programı arayanlar için, aracımız mükemmel çalışmaktadır. Burada dikket edecekleri nokta, her intihal kontrolü için 1000 sözcük sınırı olduğu bilmeleridir. Burada kısaca tez intihal raporu alacak arkadaşlar, her sayfayı ayrı ayrı kontrol etmeleri anlamına geliyor. Kolaylıklar dileriz.