Google Drive Giriş – Google Drive Nasıl Kullanılır

Google Drive Giriş – Google Drive Nasıl Kullanılır

Google Drive, Dokümanlar, E-Tablolar ve Slaytlar gibi işbirliği araçlarıyla ekiplerin daha hızlı hareket etmesine yardımcı olur; bunların tümü dosyaları paylaşmanızı, depolamanızı ve bunlara erişmenizi kolaylaştıran güvenli, bulut tabanlı bir platformda bulunur. Ve başlamak çok kolay! Drive ile bulutta etkili bir şekilde işbirliği yapmaya başlamak için bugün ve ekibinizin bugün yapabileceğiniz beş şey:

1. Başlamak için içerik yükleyin

Drive’ı kullanmaya başlamak kolaydır. Dosyaları (Office dosyaları ve PDF’ler de dahil olmak üzere 100’den fazla dosya türü desteklenir) veya klasör yüklemek için “Yeni” düğmesine tıklayın veya dosyaları doğrudan Drive’a sürükleyip bırakın. Normal bir masaüstü klasörü gibi çalışan Drive for Desktop, Drive dosyalarınızı ve klasörlerinizi cihazınızdaki diğer içeriklerle birlikte yönetmenizi kolaylaştırır. Yaptığınız tüm güncellemeler otomatik olarak bulutta ve tüm cihazlarınız arasında senkronize edilir.

 

3. Ekibinizle gerçek zamanlı işbirliği yapın

Drive, ekip üyeleriyle gerçek zamanlı olarak kolayca işbirliği yapmanıza olanak tanır. PDF’ler ve resim dosyaları da dahil olmak üzere herhangi bir dosya türüne yorum ekleyin ve bir görev veya eylem öğesi atamak için ekip üyelerini yorumunuza etiketleyin. Drive, dosyalarınızdaki etkinliği ve yorumları özetleyen e-posta bildirimleri gönderir ve bu öğelere uygulamalar arasında geçiş yapmanıza gerek kalmadan doğrudan e-postada yanıt verebilirsiniz. Etiketleme, yorum yapma ve işlem öğeleriyle Drive, etkileşiminizi bir üst noktaya taşır.

4. Mevcut Microsoft Office dosyalarıyla daha etkin çalışın

Drive’ın Microsoft Office dosyaları da dahil olmak üzere 100’den fazla farklı dosya türünü desteklediğini biliyor muydunuz? Örneğin, Microsoft Word dosyalarını doğrudan Drive’da depolayabilir ve bunlara yorum yazabilir ve biçimleri dönüştürmeden Office dosyalarında düzenleyebilir ve işbirliği yapabilirsiniz. Drive ayrıca, Office dosyalarının gerçek zamanlı olarak bulunmasını sağlar ve birden çok kullanıcının sürüm kontrolü sorunları hakkında endişelenmeden aynı dosya üzerinde çalışmasını sağlar. 100’den fazla farklı dosya türünü destekleyen Drive, dosya biçimi ne olursa olsun başkalarıyla etkili bir şekilde işbirliği yapmanızı sağlar.

5. Ekibinizi aynı sayfada tutun ve sürüm çakışmalarından kaçının

Drive ile sürüm kontrolü bir sorun oluşturmaz. Her dosya zengin bir sürüm geçmişine sahiptir ve ayrıntılı değişiklikler kişi tarafından kaydedilir ve renklerle kodlanır, bu nedenle kimin ne zaman ve ne zaman değişiklik yaptığını görmek kolaydır. Her dosyanın dakika dakika sürümlerini görebilir ve eski sürümlerdeki içeriği her zaman geçerli dosyaya kopyalayabilir veya hatta gerekirse eski bir dosyayı tamamen olduğu gibi geri yükleyebilirsiniz. Tüm ortak çalışanlarınız aynı belgede aynı anda çalışabilir ve ekibiniz için tek bir gerçek kaynağı oluşturabilir.

Gördüğünüz gibi, ekibinizi Google Drive ile hazır hale getirmek kolaydır. Daha fazla bilgi edinmek için YouTube’daki video oynatma listemize bir göz atın ve Drive’ı ekibinizle birlikte kullanmaya hazır olduğunuzda , Drive Enterprise’ın ücretsiz deneme sürümüne kaydolun .

blog author

SEO Uzmanı Yemliha Toker

Author

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.

Leave a Comment