LOADING

Title Ne Demek?

by SEO UZMANI Ağustos 15, 2020
title ne demek

Title kelimesinin Türkçe karşılığına baktığımızda , unvan veya başlık anlamına geldiğini görebiliriz. Daha farklı versiyonlarına baktığımızda isimlendirmek, başlık atmak veya unvan vermek gibi kullanımları olduğunu da görüyoruz.

Arama motoru optimizasyonu açısından Title,  herhangi bir sayfanın başlığı anlamına gelmektedir. Yüzlerce SEO kriteri arasında en önemli yakalanma faktörlerinden birisi olan title, yani sayfa başlığı, optimizasyon sürecinde üzerinde en fazla durulması gereken konulardan birisidir.

Boşluklar Dâhil 70 karakterden fazla kullanmayın

Arama motorları genellikle çok uzun title etiket metnini sevmez. Belirli bir uzunluktan sonra, anahtar kelime alaka değeri hemen hemen sıfıra düşer. Kullanılan anahtar kelimelerde alaka düzeyi değerini kaybetmemek için <title> etiket metin uzunluğunu boşluklar dahil 70 karakterden fazla olmamak üzere sınırlayın. Burada ayrı bir detayda vermek istiyorum. Title ne demek sorgusuna baktığımızda, çıkan sonuçlarda Title uzunluğunun maksimum 65’e kadar çıktığını gördüm. Bu sebeple arama motorları belirli aralıklarla bu sınırları değiştirebiliyor. Bunu da göz önünde bulundurarak, 60-65 karakter sınırında tutmak mantıklı olacaktır.

title

SEO Analizi ve OnPage Sürecinde Title İlk Sırada Gelir

OnPage yani site içi optimizasyon çalışmalarına başladığımızda Meta Title kısmı bizler için önceliklidir. Çünkü SEO analiz çalışmalarıyla hedef sayfaya trafik kazanmak için title kısmını hedef olarak, aylık aranması yüksek olan kapasiteleri kelimeleri seçerek, bu bölüme girişini yaparız.  Bu sayede tüm websitesi için yüksek organik trafik hedeflemiş oluruz.

title ne demek

Social Shares

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *