Arama Motoru Optimizasyonu – SEO

Online pazarlama çetrefilli bir iş olabilir. Sürekli değişim geçiren arama algoritması güncellemeleri, pahalı tıklamalar, ayarlanmış kazanç masrafları ve yeni potansiyel müşteri kazanma kanallarının dünyasında, doğru dijital pazarlama kampanyasını yaratmak birçok işletme için göz korkutucu olabilir. İşte bu yüzden biz, vizyonunuzu anlamak ve hayata geçirebilmek için sizinle iş birliği yapıyoruz.

Hizmetlerimiz 3 dijital pazarlama adımı etrafında şekilleniyorlar

Sitenizi arama için optimize etmek, markanızın içerik pazarlama aracılığıyla hedef kitleniz ve Google’ın gözünde güven kazandığından emin olmak, ücretli tanıtımlarla görünürlüğünüzü arttırma.

Her firma eşsizdir, bu yüzden de her bir kampanyamız tamamen özelleştirilmiştir. Organik ve ücretli aramalardan dönüşüm ve içerik pazarlamaya, yerel aramaya ve sosyal medyaya kadar çok çeşitli konularda sunduğumuz tüm çözümler, gerçek sonuçlar elde etmek ve en önemli işletme hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olmak için bağımsız ve birlikte çalışabilmeleri için tasarlanmışlardır.

seo

1- Arama İçin Optimize Edin

Organik görünüm, çevrimiçi menzilini genişletmek isteyen tüm işletmeler için olmazsa olmazdır. Optimizasyon stratejilerimiz, “işletmenizin arama sonuçlarındaki sırasını en üste çıkarmak için, Google ve ziyaretçilerinin sevecekleri bir web sitesi yaratma gerekliliği” bilgisinin etrafında şekillenmektedir.

2- Markanızı İçerik Üzerinden İnşa Edin

Etkili çevrimiçi varlık için en önemli ögelerden birisi de güçlü bir markaya sahip olmaktır. Bu yüzden, hedef kitlenizi tanımlamak ve markanız için önem arz eden dijital kanallarda içeriğinizi üretmek, yayınlamak ve tanıtmak için çalışıyoruz. İçerik pazarlama kampanyalarımız, markanızı sektördeki otorite yapmanıza, sitenize trafik sağlamanıza ve ileriye dönük yeni bir müşteri kitlesiyle ilişki kurmanıza yardımcı olmak için tasarlandılar.

3- Markanızı Ücretli Tanıtımlarla Büyütün

Ücretli tanıtımlar, en çetin anahtar kelimelerde ve en doygun pazarlarda dahi, işletmenize hızlı görünürlük ve seçkin trafik sağlamanıza imkan verirler. Google Adwords sertifikalı uzmanlardan oluşan ekibimiz, bugüne kadar çeşitli bütçelere sahip birçok işletmeye, internette daha fazla kullanıcı tarafından bulunmak, CPA oranlarını düşürmek ve stratejik ücretli tanıtımlarla dönüşümü arttırmak konularında yardım etti.

SEO’nun anlamını bilmiyor musunuz? Yalnız değilsiniz

Web sitenizi ilişkili anahtar sözcükler ve ifadelerle güncelleyin ve satın alma olasılığı en yüksek müşterileri sitenize çekin. SEO uzmanı olmanıza gerek yok. Size bu konuda yol göstereceğiz.

Yanınızdayız. Seo analizi ile uzman sizsiniz ve Yemliha TOKER’in deneyimi ve samimiyeti üzerine kurulu müşteri desteği sayesinde istediğiniz zaman yardım alabilirsiniz.

SEO Çalışmaları

Seo çalışmaları ile ister kurumsal websiteniz olsun, ister e ticaret sisteminiz olsun, seçmiş olduğunuz onlarca anahtar kelimede size özel çalışma yaparak, garantili seo hizmeti veriyoruz.

SEO nedir ve neden önemlidir?

İnsanların web ortamında arama yaptıklarında, sizin firmanızı veya şirketinizi bulmalarını istiyorsanız, web sitenizin arama motorlarında çıktığından emin olmalısınız. SEO, web sitenizi Google, Bing veya Yahoo gibi arama motorları için daha “kullanışlı” hale getirerek, arama motorlarının sitenizi sınıflandırmasına ve ilgili arama sonuçlarında göstermesine olanak tanıyan bir süreçtir. Sitenizi optimize etmek, organik arama sonuçları sıralamasını geliştirerek potansiyel müşteriler işletmenizle ilgili ürün ve hizmetleri araştırdığında işletmenizi daha kolay bulmalarını sağlar.

SEO hizmetlerim için neden Yemliha Toker‘i seçmeliyim?

Elbette çok sayıda SEO Analizi ve online reklam şirketi mevcut, ancak dünyanın bir numaralı alan adı kayıt kuruluşu olarak web’in tüm inceliklerini biliyoruz. Bu konuda tutkuluyuz ve SEO hizmetlerimizi hem güçlü hem de kullanışlı ve düşük maliyetli olacak şekilde tasarladık. Sorularınız mı var? Ödüllü destek ekibimiz yalnızca bir telefon uzağınızda.

zamana göre organik trafik yükselişi

Peki, nasıl çalışıyor?

Seo analizi, web sitenizi analiz eder ve işletmenizin türüne göre anahtar sözcükleri ve arama terimleri belirlemenize yardımcı olur. Ayrıca sitenizi arama motorları için daha kullanışlı hale getirebilecek diğer güncellemeleri önerir. Bu akıllı ve kullanışlı araç, tüm süreç boyunca adım adım size eşlik eder. Bu önemli önerileri web sitenize ekleyerek arama motorlarındaki sıralamanızı yükseltebilir, işletmenizi daha fazla kişinin görmesini sağlayabilir ve kapınızdan iş yeri daha fazla müşterinin girmesini sağlayabilirsiniz.

Sitemin arama motoru sıralama gelişimini izleyebilir miyim?

Tabi ki! Arama sıralamanızı izliyoruz, bu sayede dünyanın en büyük arama motorlarında hangi sırada yer aldığınızı görebilirsiniz. Seo analizi ve çalışmalar sonrasında tüm gelişmeleri search console panelinizden rahatlıkla izleyebilirsiniz.

ahrefs genel görünüm

SEO Analizi nedir?

SEO Analizi, web sitenizin Arama Motoru Optimizasyonu’nu (SEO) geliştiren ve kendi kendinize geliştirebileceğiniz bir çalışmadır. Web sitenizin arama motorlarında sıralamasını yükseltmenize, sitenize daha fazla trafik çekmenize ve Google®, Bing® ve Yahoo® gibi dünyanın en büyük arama motorlarında web sitenizin görünürlüğünü geliştirmenize yardımcı olur.

 

SEO analizi, SEO hizmetlerini kullanmaya başlamak için uzman olmanıza gerek yok. Fare ve klavye kullanabiliyorsanız çabucak harika sonuçlar elde edebilirsiniz. Hatta, arama motoru guruları bile tüm işletme türleri için kişiselleştirilmiş anahtar kelimeler üreten, kullanışlı arayüzler, beğeniyor. Web sitenizde temel SEO’ların bulunmasını sağlamak için bugün seo analizi’ni kullanın.

SEO Analiz siteleri ile internet sitenizin SEO Yapısı ile ilgili bilgi sahibi olmanı mümkün ama elde edeceğiniz bilgiler matematiksel çok gerçekçi olmayan bilgiler olacaktır.

referer domain

organik trafik

SEO Analiz sitesi internet sitenizin başlık ( title ) açıklama ( description ) gibi yapıların varlığını ve uzunluğunu kontrol eder ama sizlere vereceği sonuç sadece matematikseldir. Yani internet siteniz ayakkabı satıyor ve siz başlık olarak “süper kaliteli harika şeyler” yazsanız bile size yeşil yakarak doğru diyecektir. Oysaki kimse ayakkabıyı internette süper kaliteli harika şeyler diye aramaz.

SEO Analizi, işinde profesyonel olan bir SEO uzmanı tarafında sitenizin sektörel durumu ve anahtar kelimeleri analiz edilerek yapılması gereken bir çalışmadır. Ancak o şekilde sağlıklı bir hareket planı oluşturularak stratejik SEO çalışmaları yapılabilir. Sizin rakip siteleri hatta sizin arkanızdaki siteleri bile gözlemleyerek onların SEO çalışmalarını analiz etmeniz daha sonra sürprizler yaşamanıza engel olacaktır.

Burada özellikle E-ticaret yapısına sahip bir websiteniz var ise, Tüm kategori yapısını ve ürünleri ayrı ayrı analiz etmek zorundasınız. E ticaret sitelerinde kategoriler daima çalışmanın hedefindeki merkez noktalardır. Bu sebeple bu bölümlerin çok özenle analiz edilerek optimize edilmesi gerekiyor.

Kategoriler kısmında sizlere tavsiyem, arama sorgularında, yakalanma faktörleri arasında çok öneme sahip olan başlıklar ( Titlle) ile alakalı çok özenli kelime seçmenizi öneriyorum. Bildiğiniz gibi meta başlık karakter sınır 70’dir. Sizin yapacağınız ise bu karakter sınırını çok iyi kullanarak, yapınıza ve hedefinize göre anahtar kelimeler seçmeniz gerekiyor. Bu seçimi yaparken en önemli kısım, siteniz daha yeni kurulduysa ve sanal otoriteniz düşükse, rekabet oranı kelimeler seçmememiz gerekiyor.

Peki nedir bu kelime rekabeti veya sanal otorite düşüklüğü ?

Seo analiz dendiğinde alanında çok ciddi alt yapıya sahip olan yazılım firmaları vardır. Burada benim sıklıkla kullandığım ahrefs den bahsedeceğim. Ahrefs bize SEO analiz anlamında bize her şeyi verebilecek bir araçtır. Hem kendi websitemizin hemde rakip sitelerin tüm sanal otorite gücünü ortaya döken bir araçtır. Dahada detayına indiğimizde, hedef websitesinin hangi kelimede hangi pozisyonda olduğunu, o kelimenin aylık kaç aranmaya sahip olduğunu ve kelimenin rekabet oranını net olarak göstermektedir.

seo analiz trendyol ahrefs

Yukarıdaki Ahrefs analiz görüntüsünde, Türkiye’nin en büyük e-ticaret sitelerinden birisi olan Trendyol‘un sanal otorite görünümünü görmekteyiz. 1. kısımda mevcut backlink sayısı ve gücüne göre Ahrefs‘in Dünya sıralamasında kaçıncı sırada olduğu görülüyor. Rakam ne kadar küçükse o kadar iyi demektir. 2. kısımda ise mevcut backlink sayısı ve kalitesine göre domain rating (DR) değerini görüyoruz. 100 üzerinden en yüksek puan en iyisidir. 3. kısımda sitenin backlink sayısını görüyoruz. 4. kısımda mevcut backlinklerinin kaç farklı alan adından geldiğinin verisini görüyoruz. 5. kısımda Google ilk 100 sırada kaç farklı anahtar kelimesinin sıralamada olduğunu görüyoruz. 6. sırada ise ilk 100 sıradaki kelimelerden aldığı ortalama organik trafik tahmini görüyoruz.

Şimdi bu analizlere göre rakip websitesinin tüm sanal otorite ve organik gücünü görmüş olduk. Bu arada her veriye tıklandığında detaylarına ulaşabiliyorsunuz.

anahtar kelime rekabet oranı

Yukarıdaki ekran görüntüsünde ise Trendyol’un trafik aldığı bazı kelimelerin detayını görmekteyiz. 1. kısımda kelimenin rekabet oranı görülüyor. 2. kısımda kelimenin aylık aranma kapasitesi yer alıyor. 3. kısımda sitenin arama sorgularında kaçıncı sırada olduğu görülüyor. 4. sırada ise sıralamay giren siteye ait sayfa linki yer alıyor. 

Kelime rekabet oranı neye göre belirleniyor?

Ahrefs yazılım aracı bu sonuca varmak için, Dünya üzerindeki tüm siteleri analiz ederek ve anahtar kelime bazlı köprü linkleri tarayarak, hedef kelimenin kaç farklı site tarafından çalışmada kullanıldığını ve kullanım sıklığını analiz ediyor. Bu sayede hedef kelimeye ait rekabet oranları ortaya çıkmaktadır. Kısaca Türkiye’de 100 websitesi kitap kelimesine link vererek bir websitesine yönlendirme yapar ise, buna paralel 10.000 website elbise kelimesine link vererek hedef websitesine yönlendirme yapar ise, elbise kelimesinin rekabet oranı ktaba göre çok yüksek olacaktır.

Görüldüğü gibi rakip siteyi tüm detayı ile analiz ederek, SEO anlamındaki tüm gücünü görmüş olduk. Bizlerde SEO yaparken, bu tür değerlere bakarak, ve kendi websitemizin durumuna bakarak, hangi kelimeyi seçeceğimize karar veriyoruz ve tüm SEO çalışmasını bu analizlere paralel yapılandırıyoruz.

Rank Ranger SEO Analiz Yazılımı

Biz SEO uzmanlarının en büyük yardımcıları olan SEO analiz yazılımları ile profesyonel anlamda rakip analizleri, sıralama takipleri ve backlink analizleri yapabiliyoruz. Bu konuda son zamanlarda ön plana çıkmaya başlayan bir SEO yazılımından bahsetmek istiyorum. Yazılımın ismi Rank Ranger

rank ranger

Özelleştirilmiş sıralama takibi, yerel sıralama takipleri, rakip analizleri ve site yazılım analizleri ile bir SEO uzmanının birçok ihtiyacına cevap veren bir yazılım olmuş.

rankranger rankranger rankranger rankranger

Rank Ranger Deneme süresinde kullanım için tıklayınız.

Rank Ranger Demo talebi için tıklayınız.