sosyal medya danışmanlığıGünümüzde hızla gelişen ve neredeyse herkesin kullandığı sosyal medya şuanda  çok popüler durumda. İnsanların birbiriyle dijital ortamda haberleşmesini sağlayan araçların hepsine birden sosyal medya adını veriyoruz. Facebook, Twitter İnstagram, YouTube , Google+ Swarm gibi daha bir çok sosyal medya aracı sayılabilir. Bu dijital ortamlar insanların anlık haberleşmesini bu haberleşmenin tüm dünyaya hızlıca yayılabilmesini sağlamaktadır. Sosyal medya danışmanlığı da bu ortamlarda sizin daha çok tanıtılmanızı sağlar. Kaliteli görsel ve  içeriklerle  sürekli paylaşım yaparak  şirketinizin marka değerini arttırıp daha çok kazanç  sağlamanızı hedeflemektedir.

Tüm sosyal medya ortamlarında paylaşım yapmak ve yaptığınız paylaşımın doğru içeriklerle olduğundan şüpheniz olmadan ve bunlar sizin  zamanınızı harcamadan olması bile bunu açıklamak için yeterli olacaktır. Daha çok takipçi, beğeni, sayfanızın popüler olması için bir sosyal medya danışmanlığı ile çalışmanız daha doğru olacaktır. Bu konuda bilgili uzmanlar sizin için doğru hamleleri yaparak markanızı veya yaptığınız çalışmaları tanıtarak sosyal medyada kalıcı olarak popüler olmanızı sağlayacaktır.

Birçok dijital ortamda sizler için daha aktif olarak paylaşımlarda bulunarak size daha çok tanıtım imkânı sunar. Zamandan tasarruf ederek başka konularla ilgilenmenizi, kafanızda soru işareti kalmadan gönül rahatlığıyla işinize odaklanmanızı sağlar. Bir bakıma hem zamandan tasarruf ederken hem de reklam ve  tanıtımlarınızın yapılmasını sağlar. Takipçi ve beğeni  sayılarını istenilen düzeye getirir ve popülerliğinizi sürekli arttırmaya ve sosyal medyada kalıcı olabilmeniz için ihtiyacınız bulunmaktadır. Dijital ortamda kalıcı olmak size hem daha fazla kişiyle çalışma ortamı yaratır hem de belirli bir marka değeriniz olur. Bu marka değeri insanların sizi daha kurumsal görmesini ve daha çekici bulmasını sağlayarak kazancınızı arttırmanızı sağlar. Sosyal medya da  rekabetin olduğu bir alan.

Rakiplerinizin önünde olmanız da bu alandaki aktifliğinize bağlıdır. Tüm sosyal medyalarda aktif olmanız ise rakibinizin azalması anlamına gelir. Daha çok kazanmak rakiplerinizi yarıştan çıkarmaktan geçiyor. Onlar sizden ne kadar az kişiye ulaşırsa yarıştan o kadar kopacaklardır. Bu nedenle geç kalmadan bir danışman bulun ve sosyal medya danışmanlığı üzerine çalışın.

Sosyal Medya Nedir?

     Sosyal medya; internet ortamı üzerinden kişilerin birbirleriyle bilgi, durum, fotoğraf, mesaj gibi  paylaşımlarda bulunması için yapılmış olan sitelere topluca verilen isimdir. Facebook, Twitter, İnstagram, YouTube gibi daha birçoğu sayılabilir.

Günümüzde çok fazlaca kullanıldığı için; insanların birbiriyle tanışmasından, şirketlerin kendini tanıtmasına kadar birçok şekilde kullanılmakta.

Sosyal Medyanın Yararları

Günümüzde neredeyse sosyal medya kullanmayan kişi kalmadı. Bu da kurumsal firmalar için bir reklam alanı olmasını sağladı. Bütün esnaflar, şirketler kendi adına hesap açıp kendilerini sosyal medyada tanıtarak daha çok ürün ya da hizmet satmayı ve kendilerini tanıtmayı hedefledi. Büyük bir kısımda hedefine ulaşmış durumda. Büyük firmalarda elbette sosyal medyayı aktif olarak kullanarak reklam yapmaktadırlar. Bir çok siyasi lider, spor kulübü, televizyon kanalı aktif olarak kullanarak görüş ve düşüncelerini yazabilmekteler. Özgürce paylaşım yapıp görüşünüzü bir çok kişiye ulaştırabilmek sanal platformlar ile kısa zamanda yapılabilir. İnsanların herhangi bir olaydan haberdar olması paylaşım yaptığınız andan bir saniye sonra tüm dünyayı harekete geçirebilir. Bu nedenle sosyal medya platformu en hızlı haberleşme aracıdır diyebiliriz.

Artık sadece web sitesi yaptırmak size istediğiniz popülerliği kazandırmayabilir. Danışmanlık hizmetinde hedef kitlenizi belirleyip o hedef kitle için içerikler hazırlayıp, takipçilerinizi arttırıp ürün veya hizmetinizle ilgili bilgileri daha fazla kişiye ulaştırabilmek sosyal medya danışmanlığında yapılan çalışmalardır. Düzenli olarak paylaşım yapılması ve doğru içeriklerle daha fazla kişiye ulaşması sizi kalıcı yapacağı gibi web sitenize gelecek insanların da hangi çalışmaları nasıl yaptığınızı, referanslarınızı , ürünlerinizi daha yakından incelemesine olanak tanırsınız. Bu durum kişilerin sizi daha iyi tanımasına ve sizinle çalışmasına yardımcı olabilir.

 Creative Commons Atıf-Gayri Ticari-Aynı Lisansla Paylaş 4.0 Uluslararası Lisansı

Kurumsal Seo Danışmanlığı

Anti SEO ( Negatif SEO) Nedir?

2 Adımlı Doğrulama: Google hesabınız için daha güçlü güvenlik

JavaScript ile Yapılandırılmış Veri Oluşturma

SEO’da Büyük Değişiklik: Rel=nofollow, Rel=sponsored, Rel=ugc