Website Screenshot Generator


Bir URL girinHakkında Website Screenshot Generator

Website Screenshot Generator nedir?

Çeşitli sebepler dolayısıyla incelediğiniz site içerisinde ekran kaydı almak isteyebilirsiniz. Bunun için Website Screenshot Generator aracını kullanmaya ne dersiniz?

Bilgisayar meraklısı biri iseniz, kişisel bilgisayarınızda görüntülenen ekranın ekran görüntüsünü nasıl çekeceğinizi bilirsiniz. Bir akıllı telefon ve tablette ekran görüntüsü almayı bile biliyor olabilirsiniz. Ancak ziyaretçiler tarafından bir web sitesinin ekran görüntüsünü almak tamamen farklıdır. Bir web sitesi yöneticisi olarak, müşterinizden web sitenizle ilgili bir sorun olduğu ve kötü amaçlı yazılım veya virüs tarafından saldırıya uğradığı gibi şikayetler alabilirsiniz. Ya da web sitesinin bir işlevi, olması gereken sayfayı görüntülemiyordur. İlk işleminiz, site ziyaretçisini sorgulayarak sorunu anlamaya çalışmaktır. Ancak ziyaretçi sorularınızı anlamıyorsa veya farklı bir dilde konuşuyorsa ne olur?

Bu gibi durumlarda, en iyi seçenek ziyaretçinizden sitenin bir ekran görüntüsünü alıp size postayla göndermesini istemek olacaktır. Ancak burada, başka bir sorun ortaya çıkabilir; ziyaretçiniz sitenin ekran görüntüsünü nasıl alacağını biliyor mu?

WEB SİTEDEN EKRAN GÖRÜNTÜSÜ NASIL ALINIR?

Her bilgisayar ekran görüntüsü almak için aynı yönergeleri izlemiyor. Bazı bilgisayarlarda "ctrl" düğmesine ve "prt sc" düğmesine basmanız gerekir. Bazılarında, ekran görüntüsü almak için "fn" tuşuna ve "prt sc" tuşuna basmanız gerekir. Diğerlerinde, "alt" ve "prt sc" düğmelerine basmanız da gerekebilir. Web sitenizin ziyaretçisi ile aynı bilgisayarı kullanıyorsanız o zaman durum daha kolay olabilir. Ancak farklı bir bilgisayar kullanıyorlarsa, ekran görüntüsü almak için farklı tuş kombinasyonlarını denemelerini isteyebilirsiniz.

Eğer farklı marka ve model bilgisayar kullanan ziyaretçileriniz varsa, durum değişiklik gösterir. Bu gibi durumlarda, müşterinize değer veriyorsanız, onlardan Website Screenshot Generator aracını kullanmalarını rica edebilirsiniz. Bir ekran görüntüsü üreteci, bazı durumlarda kullanılabilecek uygun bir araçtır. Örneğin, web sitenizle ilgili bir sorun olması durumunda ekran görüntüsü almak ve barındırma hizmetine göndermek istiyorsunuz. Veya web sitenizde değişiklikler yapıyorsunuz ve notlarını ekran kaydı almanız gerekiyor.

Kullanmak için sebepleri daha da artırabiliriz. Peki Website Screenshot Generator nasıl kullanılır? Website Screenshot Generator aracını açtıktan sonra burada domain ve URL bilginizi, ekran görüntüsünü hangi cihazdan alacağınız gibi alanları doldurmanız gerekiyor. Çok kısa bir süre içerisinde ekran görüntünüz hazır bile...