Search Engine Spider Simulator


Bir URL girinHakkında Search Engine Spider Simulator

 

Search Engine Spider Simulator nedir?

Search Engine Spider Simulator, (Arama Motoru Örümcek simülatörü), web sitelerinizle ilgili bilgileri arama motoru örümceklerinin nasıl aradığını size göstermeye yarayan bir araçtır.

Yıllar geçtikçe, arama motoru algoritmaları daha hızlı bir şekilde gelişiyor. Benzersiz örümcek tabanlı botlarla web sayfalarındaki bilgileri tarar ve toplarlar. Durum böyleyken, herhangi bir web sayfası hakkında arama motoru tarafından toplanan bilgiler, web sitesi için büyük önem taşıyor. SEO uzmanları da her zaman bu örümcek Google tarayıcılarının nasıl çalıştığını bilmenin en iyi yollarını arıyor.  Çoğu insan bu örümceklerin web sayfalarından hangi bilgilerin toplandığını da merak ediyor. Aşağıda, Googlebot simülatörlerinin bir web sayfasını tararken topladıklarının bir listesini bulacaksınız:

  • Başlık Bölümü
  • Etiketler
  • Metin
  • Öz nitellikler
  • Giden bağlantılar
  • Gelen bağlantılar
  • Meta Açıklaması
  • Meta Başlığı

Bu faktörlerin tümü doğrudan sayfa içi arama motoru optimizasyonu ile ilgilidir. Bu bağlamda, sayfa optimizasyonunuzun farklı yönlerine yoğun bir şekilde odaklanmanız gerekir. Web sayfanızın iyi bir sıralama almasını istiyorsanız, olası her faktörü göz önüne alarak bunları optimize etmeniz gerekir. Sayfa içi optimizasyon, tek bir web sayfasındaki içerikle sınırlı değildir, ancak HTML kaynak kodunuzu da içerir. Sayfanız doğru şekilde optimize edilmişse, sıralama üzerinde önemli bir etkisi olabilir.

SEARCH ENGINE SPIDER SIMULATOR NASIL ÇALIŞIR?

Search Engine Spider Simulator, sitenize arama motoru bakış açısından bakmanız için son derece yararlı olabilir. Web tasarımınızdaki kusurları ve arama motoru sonuç sayfasında sıralamanızı engelleyen içeriği analiz edebileceksiniz. Bu bağlamda, gönül rahatlığıyla Search Engine Spider Simulator'u kullanabilirsiniz.

Search Engine Spider Simulator, arama motorları örümcek çalışmalarıyla aynı düzende çalışıyor. Sitenizin sıkıştırılmış sürümünü gösterir. Meta etiketleri, anahtar kelime kullanımı, HTML kaynak kodu ve bununla birlikte web sayfanızın gelen ve giden bağlantılarını bilmenizi sağlar. Ancak, sonuçlarda birkaç bağlantının eksik olduğunu düşünüyorsanız bunun bir nedeni olabilir...

Search Engine Spider Simulator; dinamik HTML, JavaScript veya Flash kullanıyorsanız, örümcekler sitenizdeki dahili bağlantıları bulamaz. Kaynak kodunda bir sözdizimi hatası varsa, Google örümcekleri / arama motoru örümcekleri bunları doğru bir şekilde okuyamaz. WYSIWYG HTML düzenleyicisini kullanıyorsanız, mevcut içeriğinizin üzerine biner ve bağlantılar gizlenebilir. Bunlar, oluşturulan rapordaki linklerin eksik olmasının sebeplerinden bazıları olabilir.