Google Index Checker


Bir URL girinHakkında Google Index Checker

Neden Google Index Checker kullanmalıyım?

Google Dizin Denetleyicisi olarak tanımlayabileceğimiz Google Index Checker ile aynı anda birden fazla web sitesinin indeks durumunu kontrol edebilirsiniz.

Pek çok web sitesi sahibi, web yöneticisi ve SEO uzmanı, Google’ın belirli bir web sitesinde kaç tane web sayfası (URL) tarayabildiği veya dizine ekleyebileceğine ilişkin istatistiklere hızlı ve kolay bir şekilde erişmek için Google Index Checker aracını kullanıyor. Bu araç size, birkaç saniye içinde alabileceğiniz en değerli bilgileri; bir seferde en fazla on web sayfasının Google indeks istatistiklerini kontrol etme imkanı verir...

Google Index Checker aracını kullanmak için belirtilen ilgili alana istediğiniz web sitesinin URL'sini girin ve “Kontrol Et” düğmesine tıklayın. Çok kısa bir süre içerisinde araç incelemek istediğiniz web sitesinin Google tarafından indekslenen yayınlarının sayısını karşınıza çıkaracaktır.

Karşınıza çıkan sonuç, Google tarafından dizine alınmamış çok sayıda sayfa bulunduğunu gösteriyorsa, yapılacak en iyi şey web sayfalarınızı hızlı bir şekilde dizine eklemektir yani indekslemektir. Bu durumda web siteniz için bir site haritası oluşturmalısınız. Site haritası, web sitenizdeki tüm sayfaların kaydını alabilmesi için sunucunuza yükleyebileceğiniz bir XML dosyasıdır. Site haritanızı oluşturmak için kullanmanız gereken aracın adı ise XML Sitemap Generator'dür. Harita oluşturulup siteye eklendikten sonra sıra Google Index Checker aracılığı ile sayfaların indekslenmesi olmalıdır.

SAYFALARIN İNDEKSLENMESİ NEDEN ÖNEMLİDİR?

Her web sitesi sahibi ve web yöneticisi, Google’ın sitelerini dizine eklediğinden emin olmak istiyor çünkü bu siteler organik trafik almalarına yardımcı olabilir. Google Index Checker sizin bu konu hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlar.

Google, diğer büyük arama motorları gibi, web’de yayına giren her web sitesine dikkatlice bakar. İnternette var olan tüm web sitelerini zaman zaman ziyaret edip inceler. Google Index Checker ile Google’ın sitenizi ziyaret edip etmediğini, tüm web sayfalarınızı indeksleyip indekslemediğini kontrol edebilirsiniz. Çünkü web sitenizde kaç sayfa bulundu fark etmez, gerçekte önemli olan Google’ın indekslediği sayfa sayısıdır. Ziyaret ettiği her siteyi endekslemeyebilir. Google, ilgilenilen anahtar kelimeleri, adları veya konuları bulamazsa, o site veya sayfayı büyük olasılıkla dizine eklemeyecektir.