Get Source Code of Webpage


Bir URL girinHakkında Get Source Code of Webpage

Get Source Code of Webpage niçin kullanılır?

Websitenize ait kaynak kodlarını çeşitli sebepler dolayısıyla bilmeniz gerekiyor. Get Source Code of Webpage aracını kullanarak sitenizin kaynak kodunu öğrenmeniz mümkün olacaktır.

SOURCE CODE ( KAYNAK KOD) NEDİR?

Web sitelerinin en büyük hedefi yüksek trafik almak ve arama motorlarında en üst sıralarda yer almaktır. Bu durum da ancak güçlü, sürekliliği olan sağlam bir SEO çalışması ve tecrübeli bir SEO uzmanı sayesinde gerçekleşebilir. Bu çalışmaların bir kısmı da web sitenizin rakiplerini belirlemek ve onları çok iyi bir şekilde analiz etmektir. Bu sitelerin içeriklerini, teknik durumlarını, tasarımsal adımlarını bilmeniz sizi bir adım öne çıkaracaktır. Böyle bir durumda rakip siteler için bilgi almak adına birtakım araçlar kullanmanız gerekebilir. İşte Get Source Code of Webpage da istediğiniz web sitesinin kaynak kodunu bulmak için kullanılır. Peki, kaynak kodu ne anlama geliyor?

Makine ve teknolojik yazılımsal cihazlardan önce insanların oluşturup üzerinde oynama yapabildiği kodlara kaynak kod ( source code) denilmektedir. Pek çok kaynak kod dili vardır. Bunlar arasında en çok kullanılan kaynak dili ise html, php, java, c, c++ gibi kod dilleridir. Özenle hazırlanmış bir web sitesinin ana temelinde kaynak kodu bulunur. Kullanıcılar tarafından arama motorlarında hızlı ve doğru bir şekilde gösterilebilmeniz bu kod sayesinde mümkün olur.

GET SOURCE CODE OF WEBPAGE VE KOLAY KULLANIMI

Genel olarak Get Source Code of Webpage aracını açıp çok basit bir kullanım sayesinde istediğiniz kaynak kodunu elde edebilirsiniz. Bunun için gerekli URL'yi sisteme girip "Sayfa Kaynak Kodunu Görüntüle" seçeneğine tıklamanız yeterli olacaktır. Özellikle kimi web siteleri bu kodları gizli mod altında korumaya alır. İşte Ger Source Code of Webpage da tam böyle bir durumda sizin işinize yarayacak ve istediğiniz sitenin kaynak kodunu bulacaktır.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi, rakip siteleriniz hakkında ne kadar çok bilgiye sahip olursanız onların önüne geçme şansınız da bir o kadar artar. Bu sebeple istediğiniz web sitesinin kaynak kodunu bularak onların kullandığı teknik ve teknolojiye hakim olabilir; siz de çalışmalarınızı bu yönde geliştirebilirsiniz.