Email Privacy


Bir URL girinHakkında Email Privacy

E-mail Privacy neden gereklidir?

Farklı sebepler dolayısı ile pek çok özel bilginin yer aldığı e-mail hesaplarınızı korumanız gerekmektedir. E-mail güvenliği için kullanmanız gereken bir araç ile tanışın: E-mail Privacy...

Bir e-posta adresini açıkça vermek, web sitelerinin yanı sıra web yöneticilerini de savunmasız hale getirir. Bu durum, kişinin web sitesinde bir e-posta kimliği vermemesi gerektiği gerçeğini desteklemektedir. Başlıca nedenlerden biri, bilgisayar korsanlarının ve spam gönderenlerin e-posta kimliğimizi siteden alıp yasadışı amaçlarla kullanabilmeleridir.  Bu nedenle, her durumda e-posta kimliğinizi web sitesinde görünmemesi önerilir. Bir e-posta adresi araması kullanarak, sitedeki e-postaları hızlı bir şekilde arayabilir ve daha sonra gizlilik sorunları ile ilgili herhangi bir e-postadan koruyabilir ve e-postanızı tamamen güvence altına alabilirsiniz.

Kişiler ücretsiz bir şekilde kullanabildikler e-mail bulma aracı ile e-posta adresini bulmak istediği sayfa URL’sini alır. URL'yi verilen metin kutusuna girin ve ardından 'Gönder' düğmesine tıklayın. Gönderdikten sonra e-posta adresi bulucunun e-posta adresini aramasını bekleyin. Birkaç saniye içinde, URL’yi sağladığınız web sitesinin bir e-posta kimliğine sahip olup olmadığını size söyleyen sonuçları alacaksınız.  Web sitesinde verilen herhangi bir e-posta yoksa, "E-posta Bulunamadı" durumu alırsınız. Bir e-posta varsa, o zaman size gösterilecektir.

E-MAIL GÜVENLİĞİNİN SAĞLANMASI

Web yöneticilerinin web sitelerini optimize etmek için kullanabilecekleri aynı araç, sitede bir tane varsa, web sitelerinin e-postalarına erişmek için bilgisayar korsanları ve spam gönderenler tarafından da kullanılabilir. Bu nedenle, web sahipleri, halkla etkileşimde bulunmalarının daha büyük bir fırsat olmasına rağmen, çoğunlukla e-posta adreslerini halka açık olarak vermemeyi tercih ediyor.

E-mail Privacy, oluşturulan en gelişmiş ve kullanışlı SEO araçlarından biridir. Genellikle kullanıcılar çeşitli sebeplerden dolayı bir web sitesinin e-postasını bulmanın kolay bir yolunu ararlar. Ancak, iyi nedenlerden dolayı, yasadışı amaçlarla saldırıya uğrayabileceğinden veya spam olarak atılabileceğinden,  web sitesinde bir e-posta kimliğinin belirtilmemesi gerektiğine inanılır.

Tüm e-posta servis sağlayıcıları, kullanıcılarına e-posta gizliliklerini korumalarını hatırlatır. E-posta kimliğinizi dikkatli bir şekilde korumak için şifrenizi düzenli aralıklarla değiştirmelisiniz. Spam e-postalara tıklamaktan kaçının, hatta bildirin. Ancak, birçok kişi bu tavsiyelere uyarken dikkatsiz davranır. Aynısı web yöneticileri için de geçerlidir, hepsi web sitesinde e-posta kimliğini göstermenin oldukça riskli olabileceği ve kötüye kullanılabileceği gerçeğine fazla dikkat etmemektedir. Bununla birlikte, bir e-posta vermemek idealdir, ancak bir e-posta adresini gösterme zorunluluğuyla karşı karşıya kalırsanız, doğrudan web sitenizle ilgili olmayan ve hiçbir durumda ona zarar vermeyen bir mail adresi kullanabilirsiniz.