En İyi Seo Analiz ve Denetim Araçları

En İyi Seo Analiz ve Denetim Araçları

Her site sahibi düzenli SEO denetimleri yapmalıdır. Arama sıralamanızı olumsuz yönde etkileyebilecek temel sorunları belirlemenize ve çözmenize olanak tanır.

Ancak, manuel olarak yapıldığında tüm sayfalarınızı analiz etmek uzun zaman alabilir. SEO denetim araçları , tüm önemli faktörlerin gözden geçirilmesini sağlarken süreci otomatikleştirmeye yardımcı olur.

Bu yazıda, en iyi 10 SEO denetim aracını ve bunların arama motoru performansınızı artırmaya nasıl yardımcı olabileceğini vurgulayacağız.

En İyi 10 SEO Denetim Aracı

SEO Denetim AracıEn iyi özelliğiMaliyet
Semrush LogosuSEMrush Site Denetim AracıAnahtar kelimelerde SEO faktörlerini analiz etmek için ihtiyacınız olan her şeyi sağlayan güçlü bir SEO denetim yazılımı.$119.95
Google Arama Konsolu LogosuGoogle Arama KonsoluGoogle’da sitenizin performansını izleyin ve teknik SEO sorunlarını teşhis edin.Özgür
Site Denetleyicisi LogosuSiteChecker ProTaramaları önceden planlayın ve SEO denetimlerinizi özelleştirmek için filtreleri kullanın.29 $/ay
Ahrefs LogosuAhrefs SEO Site Denetim AracıSiteniz için genel bir sağlık puanı, tarama ayrıntıları içeren çizelgeler ve en önemli SEO sorunlarının bir listesini alın.99 $/ay
çığlık atan kurbağa logosu Screaming Frog SEO SpiderBozuk bağlantıları, yinelenen içeriği, yönlendirmeleri bulun ve meta verilerinizi ve site mimarinizi analiz edin.199 $ / yıl
Bing Web Yöneticisi Araçları LogosuBing Web Yöneticisi AraçlarıSitenizin performansını Bing’de izleyin ve teknik SEO sorunlarını teşhis edin.Özgür
Google Deniz Feneri LogosuGoogle LighthouseWeb sitenizin performansını ve kalitesini artırmak için ücretsiz bir Google aracı.Özgür
Google Pagespeed Insights LogosuSayfa Page SpeedWeb sitenizi yavaşlatan sorunları bulup düzeltmenize yardımcı olacak ücretsiz bir Google aracı.Özgür
Seranking LogosuSERanking Web Sitesi DenetimiHarika raporlama özelliklerine sahip kullanımı kolay bir çözümde sitenizin temel arama faktörlerini inceleyin.23.40 $/ay
Ubersuggest LogosuSEO AnalizörüAnaliz etmek istediğiniz sitelerin her biri için projeler oluşturmanıza olanak tanıyan kullanımı kolay bir ara yüz.29 $/ay

1. SEMrush Site Denetim Aracı

SEMrush , kapsamlı bir SEO araçları paketi sunar ve web sitelerini optimize etmek için en popüler çözümlerden biridir. Anahtar kelime araştırmasından sıralama izlemeye kadar her şeyi kapsayan düzinelerce araca sahiptir.

Bu araçlar arasında, temel SEO faktörlerini analiz etmek için ihtiyacınız olan her şeyi sağlayan güçlü bir SEO denetim yazılımı bulunmaktadır.

Ana Özellikler

SEMrush’ın Site Denetimi aracı, teknik SEO sorunlarını değerlendirmek ve sitenizin performansına ilişkin bir genel bakış sağlamak için web sayfalarınızı tarar .

Her denetimde, sitenize genel bir sağlık puanının yanı sıra taranabilirlik, HTTPS, site performansı, dahili bağlantı ve işaretleme puanları atanır.

Ek olarak, yükleme hızı, içerik sorunları, JS ve CSS hatalarını gösteren grafikler vardır.

Teknik SEO denetim yazılımı, düzeltmeniz gereken en önemli sorunların bir listesini gösterir. Görevleri önem sırasına göre düzenleyebilirsiniz ve gelişmiş filtreler, sorunları türe göre bölümlere ayırmanıza olanak tanır.

Ortaya çıkan sorunların nasıl çözüleceğine dair notlar var, ancak talimatlar çok ayrıntılı değil, bu nedenle sorunu nasıl çözeceğinizi öğrenmek için daha fazla araştırmaya ihtiyacınız olabilir.

SEMRush, bir ilerleme izleyici ile SEO sağlığınızın iyileşip iyileşmediğini görmenizi sağlar. Bunu, sitenizin sürekli geliştiğinden emin olmak için son taramaları önceki taramalarla karşılaştırmak için kullanabilirsiniz.

SEMRush Site Denetim Aracı
SEMRush Site Denetim Aracı

Maliyet

SEMrush, platformun hem ücretsiz hem de ücretli sürümlerini sunar. Ücretsiz sürüm ile SEMrush, her denetimde 100’e kadar web sayfasını analiz eder. Bu ücretsiz denetimi haftada bir kez çalıştırabilirsiniz.

SEO denetim aracının tüm potansiyelini ortaya çıkarmak için ücretli bir plana ihtiyacınız var. Üç seçenek vardır:

 • Profesyonel: aylık 119,95 ABD doları
 • Öğretmen: Ayda 229,95 $
 • İş: aylık 449,95 dolar

Profesyonel planla, ayda toplam 100.000 sayfaya kadar (her projeniz için 20.000) tarama yapabilirsiniz.

Guru planı, ayda toplam 300.000 sayfayı taramanıza izin verir.

SEMrush, yeni kullanıcılara yazılımlarının tüm özelliklerini denemeleri için 7 günlük ücretsiz deneme sunar.

2. Google Arama Konsolu

Google Search Console, site sahiplerinin sitelerinin Google Arama motorundaki performansını izlemesine olanak tanıyan bir Google platformudur.

Platform, mevcut anahtar kelime sıralamanızı göstermenin yanı sıra, teknik SEO sorunlarını teşhis etmek için kullanabileceğiniz birkaç SEO denetim aracına sahiptir.

Google Arama Konsolu Raporları
Google Arama Konsolu Raporları

Ana Özellikler

Google Arama Konsolu , Google’ın web tarayıcılarının, tüm yeni sayfalarınızın dizine alındığından emin olmak için sitenize erişip erişemeyeceğini söyleyerek, onları arama sonuçları için uygun hale getirir.

Teknik SEO denetim aracı, önemli arama faktörlerine ilişkin ayrıntılı bilgiler sağlayan birkaç rapor da içerir.

Önemli Web Verileri raporuyla, gerçek dünya verilerine göre sayfalarınızın nasıl performans gösterdiğini görebilirsiniz. Bu size hangilerinin hızlı yüklendiğini ve hangilerinin iyileştirilmesi gerektiğini söyleyecektir.

Mobil Kullanılabilirlik raporu, mobil web sayfalarınızı, mobil uyumlu olduklarından emin olmak için analiz eder.

URL Denetleme özelliği ile kapsamı, mobil kullanılabilirliği ve diğer sorunları incelemek için belirli URL’leri inceleyebilirsiniz.

Herhangi bir sorun varsa Google, etkilenen sayfaların bir listesini, ilgili sorunu ve bu sorunu çözmek için atabileceğiniz bazı adımları ekler.

Sorunu giderdikten sonra, gerçekten düzeltildiğini doğrulamaları için Google’ın doğrulama sürecini tamamlayabilirsiniz.

Google Arama Konsolu, istek üzerine site çapında tarama başlatmanız için bir yol sağlamaz, bu nedenle bu listedeki diğer bazı SEO denetim araçlarından daha az verimlidir.

Google Arama Konsolu ücretsiz bir hizmettir. Platformu kullanmak için, Google arama verilerine erişmek için sitenizin sahipliğini doğrulamanız yeterlidir .

Google Arama Konsolu

3. SiteChecker Pro

SiteChecker Pro, web sitelerinizin karşılaştığı teknik SEO sorunlarını belirlemenize olanak tanıyan bulut tabanlı bir web tarayıcısıdır.

SEO denetim aracıyla, yalnızca birkaç dakika içinde eksiksiz bir teknik SEO denetimi elde edebilirsiniz.

Platform ayrıca sıralama izleme, site izleme ve geri bağlantı izleme dahil olmak üzere çok çeşitli diğer SEO özelliklerine sahiptir.

SiteChecker SEO Denetim Aracı

Ana Özellikler

SiteChecker, SEO denetimlerinizi gerçekleştirirken size büyük ölçüde kontrol sağlar. Taramaları önceden planlayabilirsiniz ve belirli kategorileri ve sayfaları denetimden hariç tutmak için çok sayıda filtre vardır.

Her denetim, hem site düzeyinde hem de sayfa düzeyindeki sorunların ayrıntılı bir listesinin yanı sıra genel bir site puanı sağlar.

Sitenizle ilgili kritik sorunlar olduğunda, gerekli değişiklikleri hızlı bir şekilde yapabilmeniz için yazılım size ayrıntıları içeren bir e-posta bildirimi gönderir.

SiteChecker ayrıca performansınızı her gün izler ve yapılacaklar listenize adreslenecek güncellemeler ekler.

SiteChecker’ın bir başka harika kısmı da kapsamlı nasıl yapılır kılavuzlarıdır. Sitenizi etkileyen sorunlardan herhangi birini nasıl düzelteceğinizi öğrenmek için bunları kullanabilirsiniz.

Maliyet

SiteChecker Pro, ücretli bir SEO denetim yazılımıdır. Üç planla birlikte gelir:

 • Temel: Ayda 29 ABD doları
 • Başlangıç: aylık 49$
 • Büyüyen: Ayda 99$

Yıllık bir plana kaydolarak %20 tasarruf edebilirsiniz.

Her plan, sınırsız site denetim raporlarının yanı sıra yerel sıralama izleme, 7/24 site izleme, günlük sıralama izleme, geri bağlantı izleme ve daha fazlası gibi diğer özelliklerle birlikte gelir.

SiteChecker Pro, platformu test etmek için 7 günlük ücretsiz deneme sürümü sunar.

4. Ahrefs SEO Site Denetim Aracı

Ahrefs, birçok site tarafından arama performansını optimize etmek için kullanılan bir başka popüler SEO yazılımıdır. Diğerlerinin yanı sıra anahtar kelime araştırması, sıralama izleme, içerik araştırması ve rakip istihbaratı için araçlar içerir.

Ahrefs SEO Denetim Aracı

Ana Özellikler

Site Denetimi özelliği, sayfa hızı, HTML etiketleri, gelen bağlantılar ve giden bağlantılar gibi önemli SEO sorunlarını kontrol etmek için tüm web sayfalarınızı tarar.

Araç, yinelenenleri ve düşük kelime sayısına sahip sayfaları bulmak için içerik kalitenizi de analiz eder.

Ahrefs, siteniz için genel bir sağlık puanı, tarama ayrıntıları içeren çizelgeler ve en önemli SEO sorunlarının bir listesini sağlar.

Veri Gezgini özelliği, en alakalı denetim ayrıntılarını görüntülemek üzere özel görünümler ve raporlar oluşturmak üzere verileri hızla filtrelemenize olanak tanır.

Taramaları günlük, haftalık veya aylık olarak çalışacak şekilde planlayabilirsiniz. Site Denetimi bunları otomatik olarak yapacak ve sonuçları kaydedecektir.

Araç, önceki taramalar arasındaki değişiklikleri izlemenizi sağlar. Bir sayfanın puanında bir artış veya azalma fark ederseniz, sayfanın hangi öğelerinin farklı olduğunu görmek için Değişiklikleri göster seçeneğini değiştirebilirsiniz.

Maliyet

Ahrefs ücretli bir SEO yazılımıdır, bu nedenle Site Denetimi aracını kullanmak için bir plana kaydolmanız gerekir.

Dört plan var:

 • Basit: aylık 99 ABD doları
 • Standart: Ayda 179$
 • Gelişmiş: Ayda 399$
 • Ajans: Ayda 999$

Planınızı yıllık taksitler halinde ödeyerek iki ay ücretsiz kazanabilirsiniz.

Lite planı size ayda 10.000 tarama kredisi verir. Her kredi bir sayfa denetimine eşittir. Daha fazla sayfa taramanız gerekiyorsa, 500.000 kredi daha eklemek için 50$ harcayabilirsiniz.

Standart ve Gelişmiş planlar size sırasıyla 500.000 ve 1,25 milyon tarama kredisi verir.

Ahrefs SEO Site Denetim Aracı

5. Çığlık atan Kurbağa SEO Örümceği

Screaming Frog SEO Spider, site içi SEO’nuzu geliştirmek için SEO sorunlarını düzeltmeniz için verileri ayıklamanıza ve denetlemenize yardımcı olan bir SEO denetim yazılımıdır .

Araç son derece verimlidir, küçük ve büyük siteleri tarayabilir ve sonuçları gerçek zamanlı olarak görüntülemenize izin verir.

Screaming Frog SEO Aracı
Screaming Frog SEO Aracı

Ana Özellikler

Screaming Frog, tüm önemli SEO faktörlerini kontrol etmenize yardımcı olur. Bozuk bağlantıları, yinelenen içeriği, yönlendirmeleri bulabilir ve meta verilerinizi ve site mimarinizi analiz edebilirsiniz.

Yazılım ayrıca robots.txt, meta robots ve nofollow etiketleri tarafından engellenen URL’leri de gösterir.

Screaming Frog, URL’lerin dahil edileceği gelişmiş yapılandırmayla hızlı bir şekilde XML Site Haritaları ve Resim XML Site Haritaları oluşturmanıza olanak tanır.

Screaming Frog SEO Spider ile, taramaları belirli aralıklarla çalışacak şekilde planlayabilir ve verileri Google E-Tablolar da dahil olmak üzere istediğiniz yere otomatik olarak dışa aktarabilirsiniz.

Ayrıca yazılım, raporlarınıza daha fazla bilgi eklemek için Google Analytics ve Search Console hesaplarınızı bağlamanıza olanak tanır.

Screaming Frog bir masaüstü uygulaması olarak çalışır ve kullanıcı arayüzü diğer SEO denetim platformlarından daha az sezgiseldir.

Maliyet

SEO Spider’ın hem ücretsiz hem de ücretli sürümleri vardır. Ücretsiz sürümün 500 URL’lik bir tarama sınırı vardır ve diğer özelliklerin de sınırları vardır.

Örneğin, Google Analytics ve Search Console entegrasyonu yoktur ve taramalarınızı planlayamazsınız.

Ücretli sürüm, sınırsız sayıda sayfayı tarama yeteneği de dahil olmak üzere aracın tüm özelliklerine erişmenizi sağlar.

Yıllık 199 $ maliyeti.

 

6. Bing Web Yöneticisi Araçları

Bing arama motoru genellikle gözden kaçar, ancak Google gibi değerli bir alakalı trafik kaynağı olabilir.

Bing Web Yöneticisi Araçları, sitenizin arama motorundaki performansını izlemenize ve yönetmenize olanak tanıyan, Microsoft tarafından oluşturulmuş bir platformdur.

Site Tarama aracıyla, yaygın SEO sorunlarını kontrol etmek için sitenizi istek üzerine tarayabilirsiniz.

Bing Web Yöneticisi Araçları SEO Raporu
Bing Web Yöneticisi Araçları SEO Raporu

Ana Özellikler

Bing Site Tarama aracıyla, Web Yöneticisi hesabınızdan manuel olarak tarama başlatabilirsiniz. Taramalar web sitenizi tarayabilir veya aracın site haritanızı taramasını sağlayabilirsiniz.

Bir taramayı tamamladıktan sonra, sonuçları görüntüleyebileceğiniz ayrıntılı bir raporlar sayfası vardır. Tarama durumu, taranan sayfa sayısı, hata sayısı ve uyarı sayısı gibi önemli ayrıntılara hızlı bir genel bakış sağlar.

Rapor daha sonra tarama sırasında ortaya çıkan tüm sorunları, hataları ve uyarıları listeler.

Her bir hatadan etkilenen toplam sayfaları görebilir ve soruna tıklayarak etkilenen belirli sayfaları görebilirsiniz.

Bing Web Yöneticisi Araçları, diğer SEO denetim araçları kadar ayrıntı sağlamaz ve denetimlerinizi otomatikleştiremez veya planlayamazsınız.

Daha fazla bilgi edin

Bing Web Yöneticisi Araçları – Yeni başlayanlar için adım adım bir eğitim.

Maliyet

Bing Web Yöneticisi Araçları’nın kullanımı ücretsizdir. Kaydolduktan sonra web sitenizi bağlayabilir ve sitenizin SEO sağlığını hemen izlemeye başlayabilirsiniz.

Bing Web Yöneticisi Araçları

7. Google Deniz Feneri

Google Lighthouse, web sayfalarınızın SEO kalitesini artırmak için açık kaynaklı bir araçtır.

Araç, ChromeDevTools içinde, bir Düğüm modülü olarak veya komut satırınızdan çalıştırılabilir. Rool’u çalıştırmak için kullanabileceğiniz bir krom uzantısı da vardır.

ChromeDevtools veya Chrome uzantısını kullanarak bir denetim yapmak için analiz etmek istediğiniz web sayfasına gitmeniz gerekir. Daha sonra denetimi çalıştırabilir ve sonuçları sayfadayken görüntüleyebilirsiniz.

Google Deniz Feneri Aracı
Google Deniz Feneri Aracı

Ana Özellikler

Lighthouse, aşağıdaki alanlarda 0 ile 100 arasında bir puan sağlar; performans, erişilebilirlik, en iyi uygulamalar ve SEO.

Denetimden elde edilen ayrıntılı bilgileri görmek için her bir kategoriyi ayrıntılı olarak inceleyebilirsiniz.

Yazılımın SEO denetimi sırasında analiz ettiği öğelerden bazıları şunları içerir:

 • Meta başlık mevcut
 • Bir meta açıklama mevcut
 • Sayfanın başarılı bir HTTP durum kodu var
 • Bağlantılar taranabilir
 • Sayfanın dizine eklenmesi engellenmedi
 • robots.txt geçerli
 • Görüntü öğelerinin alt nitelikleri var
 • Site mobil uyumludur

Google Lighthouse, tek tek sayfaları taramak için iyidir, ancak aynı anda çok sayıda sayfayı denetlemenin etkili bir yolu yoktur.

Maliyet

Google Lighthouse ücretsiz bir SEO denetim yazılımıdır. Aracı kullanmak için bir Chrome uzantısı indirmeniz ve analiz etmek için sayfaya gitmeniz yeterlidir.

Google Lighhouse

8. Sayfa Hızı Bilgileri

PageSpeed ​​Insights, Google’ın sunduğu başka bir SEO denetim aracıdır. Lighthouse gibi, araç da bulduklarına göre size bir puan sağlamak için URL’leriniz üzerinde testler yapar.

PageSpeed ​​Insights, kullanıcı deneyiminin yanı sıra yükleme sürelerine de odaklanır.

Aracı kullanmak için PageSpeed ​​sitesini ziyaret etmeniz, taranacak URL’yi girmeniz ve denetimi başlatmanız gerekir.

Pagespeed Insights Aracı
Pagespeed Insights Aracı

Ana Özellikler

PageSpeed ​​Insights, gerçek kullanıcıların sitenize Google Chrome’dan erişirken yaşadıklarına dayalı olarak alan verilerini kullanır.

Denetim raporu üç bölüme ayrılmıştır; geçmiş denetimler, teşhisler ve fırsatlar.

Başarılı denetimler, URL’nin tatmin edici bir şekilde performans gösterdiği tüm SEO öğelerini listeler.

Teşhis, bu öğeleri optimize etmek için önerilerle birlikte sayfa performansınızın belirli yönlerinin ayrıntılarını gösterir.

Fırsatlar, site performansınızı en çok etkileyen ve düzeltilirse en büyük faydayı sağlayacak faktörleri listeler.

PageSpeed ​​Insights, tek URL’leri hızlı bir şekilde denetlemek için harikadır ancak sitenizin tamamı için iyi çalışmaz.

Ayrıca, diğer en iyi SEO denetim araçlarından bazıları gibi verileri değiştirme ve karşılaştırma olanağı sağlamaz.

Maliyet

PageSpeed ​​Insights, ücretsiz bir SEO denetim aracıdır.

9. SERanking Web Sitesi Denetimi

SERanking, bir web sitesi teknik denetim aracı içeren hepsi bir arada bir SEO yazılımıdır. Denetim aracıyla, kullanımı kolay bir çözümde sitenizin temel arama faktörlerini gözden geçirmek için gereken tüm özelliklere sahip olursunuz.

SERanking SEO Denetim Aracı
SERanking SEO Denetim Aracı

Ana Özellikler

SERanking’in SEO denetim aracı, web sitesi URL’sini girerek hesabınızdan denetimler başlatmanıza olanak tanır. Araç, iki dakikadan kısa bir sürede 1.000 sayfaya kadar tarayabilir ve önemli sonuçlar bir genel bakış raporunda derlenir.

Burada bir sağlık puanı, taranan sayfa sayısı, sitenizin SEO’sunu optimize etmek için ihtiyaç duyduğunuz ilk beş sorun ve daha fazlasını görebilirsiniz.

Yazılım, denetimden elde edilen sonuçlara daha fazla ayrıntı veren birden fazla rapor içerir.

Örneğin, şu anda arama motorları tarafından dizine eklenmeyen toplam sayfa sayısını ve sayfaların neden dizine eklenmesinin engellendiğini gösteren ayrıntılı bir grafik var.

Veri karşılaştırma özelliği ile sitenizin sağlık dinamiklerini analiz etmek için herhangi bir denetim verisini önceki raporlarla karşılaştırabilirsiniz.

SERanking, Google’a hangi sayfaları taraması gerektiğini bildirmek için bir XML site haritası oluşturmanıza da olanak tanır.

Maliyet

SERanking ücretli bir araçtır ve web denetim aracını kullanmak için yazılımın tüm SEO özelliklerini içeren bir plana kaydolmanız gerekir.

Essential, Pro ve Business olmak üzere üç plan vardır. Her bir plan için ne kadar ödemeniz gerektiği, arama sıralamalarını kontrol etme özelliği için seçtiğiniz yenileme süresine ve ne tür taksitler ödemek istediğinize bağlıdır.

Sıralama kontrol sıklığı için günlük, üç günde bir veya haftalık olarak seçebilirsiniz.

Günlük çekleri seçer ve aylık taksitler halinde öderseniz, fiyatınız aylık 39 ABD dolarıdır. Daha az sıklıkta yapılan sıralama kontrolleri fiyatı düşürür ama aynı zamanda ayda kaç sayfa denetleyebileceğinizi de düşürür.

Yukarıda bahsedilen günlük kontrol planı ile sitelerinizin her biri için 7.000 sayfaya kadar ve ayda toplam 40.000 sayfaya kadar analiz yapabilirsiniz.

Pro planı ve İş planları ile bu, sırasıyla 250.000 ve 700.000 toplam sayfaya çıkar.

SERanking’e ilk kaydolduğunuzda, platformu 14 gün boyunca test etmek için ücretsiz bir denemeye erişebilirsiniz. Deneme süresi boyunca toplam 5.000 sayfaya ve günde 1.000 sayfaya kadar denetleyebilirsiniz.

10. SEO Analizörü

SEO Analyzer, popüler SEO uzmanı Neil Patel’in Ubersuggest SEO yazılımının bir parçasıdır . Ubersuggest, site denetim aracına ek olarak, anahtar kelime araştırması, sıralama izleme ve geri bağlantı izleme araçlarına sahiptir.

SEO Analizörü SEO Aracı
SEO Analizörü SEO Aracı

Ana Özellikler

SEO Analyzer, analiz etmek istediğiniz sitelerin her biri için projeler oluşturmanıza olanak tanıyan, kullanımı kolay bir arayüze sahiptir.

Diğer platformlar gibi taramalarınızı planlamak veya filtrelemek için aynı yetenekleri sunmaz, ancak bunları hızlı bir şekilde URL’yi girip bir arama düğmesini tıklayarak başlatabilirsiniz.

SEO denetim raporu, genel bakış ölçümleri, keşfedilen sayfaların bir listesi ve SEO sorunlarının bir listesi dahil olmak üzere birden çok bölüm sağlar.

Araç, hatalar listesinde, bunların nasıl düzeltileceğine ilişkin adım adım talimatlar sağlar.

Araç ayrıca, en iyi sayfalarınızın yüklenmesi için geçen ortalama süreyi gösteren bir site hızı bölümüne sahiptir. Ayrıca, etkileşim ve görsel kararlılık (yükleme sırasında sayfa düzeninizin ne kadar değiştiği) için ölçümler vardır.

Maliyet

SEO Analyzer, hem ücretsiz hem de ücretli sürümlerle birlikte gelir. Ücretsiz sürüm, sizi günde üç aramayla sınırlar.

Ayrıca, yalnızca birkaç SEO sorunu görebileceğiniz ve SEO denetimlerini geçebileceğiniz için verileri sınırlar.

Ücretli abonelikler üç düzeyde gelir:

 • Bireysel: Ayda 29 $
 • İş: ayda 49 dolar
 • Kurumsal/Ajans: Ayda 99 ABD Doları

Bireysel plan, tek bir web sitesini yöneten kişiler için oluşturulmuştur. İş planı, yedi siteye kadar yönetmenizi ve denetlemenizi sağlar.

SEO Analyzer ayrıca, tek seferlik bir ödeme ile araca sonsuza kadar erişmenizi sağlayan bir ömür boyu seçeneğe sahiptir. Bu, Bireysel plan için 290 ABD Doları ve İş planı için 490 ABD Doları tutarındadır.

SEO Analyzer, yeni kullanıcılar için 7 günlük ücretsiz deneme sürümüne sahiptir.

SEO Analizörü

SEO Denetim Araçları Buna Değer mi?

SEO denetim araçları, siteniz için mümkün olan en iyi sıralamayı sağlamak için önemli SEO faktörlerini analiz etmenize yardımcı olur.

SEO ve SEO denetim araçlarını etkileyen tonlarca faktör vardır ve bunları çok daha verimli bir şekilde kontrol etmenize yardımcı olur.

İyi bir SEO denetim aracı tarafından analiz edilen en yaygın faktörlerden bazıları şunlardır:

 • Google’ın sayfalarınızı bulabilmesini sağlamak için taranabilirliği izleyin.
 • Meta verileri ve sayfa başlıklarını analiz edin
 • Kırık linkleri kontrol edin
 • Yinelenen içeriği bulun
 • Sayfaların robots.txt tarafından engellenmediğinden emin olun

Sitenizi incelemeye ek olarak, SEO denetim araçları bulduklarını ölçerek sitenizin genel durumunu anlamanızı kolaylaştırır.

Ayrıca, en iyi web sitesi denetim araçları, Google Analytics gibi diğer önemli platformlarla entegre olur ve taramalarınızı önceden otomatikleştirebilir ve planlayabilirsiniz.

Manuel SEO Denetimleri VS Otomatik SEO Denetimleri

SEO denetim araçları, web sitenizin SEO sağlığını kontrol etmenin tek yolu değildir.

Birçok site sahibi manuel SEO denetimi yapmayı tercih eder . Bunlar genellikle tüm önemli SEO faktörlerini kapsamlı bir şekilde anlayan SEO uzmanları tarafından yapılır.

Otomatik SEO denetimleri, manuel denetimlerden çok daha hızlı yapılabilirken, ikincisinin çeşitli faydaları vardır.

Manuel bir SEO denetimiyle, bir SEO uzmanı, otomatik bir denetimde aynı öğelerin çoğunu ve yazılımın test edemediği faktörleri kontrol eder.

Örneğin, bir SEO uzmanı, bir web sayfasının insan kullanıcılar tarafından nasıl deneyimlendiğini inceleyebilir. Kullanıcı deneyimi, nihai olarak, kullanıcıların sayfalarınızla ne kadar iyi etkileşim kurduğunu etkiler ve bu nedenle arama sıralamalarınızı etkiler.

Çözüm

SEO daha rekabetçi hale geliyor, ancak site sahiplerinin kullanımına sunulan tüm araçlar, kendi sitenizi optimize etmek için her şeyi yaptığınızdan emin olmanızı kolaylaştırıyor.

Sizin için neyin işe yaradığını görmek için bu kılavuzdaki araçlardan bazılarını test edin. Birçoğu aynı özellikleri sağlar ve hatta birlikte kullanılabilir. Ancak herkesin tasarım ve iş akışıyla ilgili tercihleri ​​vardır, bu nedenle bazılarını daha uygun bulabilirsiniz.

Seo’da Mobil Uyumluluk

Google, Sıralama için Analytics ve Chrome Verilerini Kullanıyor mu?

Breadcrumb ve SEO

Search Engine Marketing (SEM): Nedir ve Nasıl Yapılır?

Google Core Web Vitals – Ölçüm ve Raporlama

blog author

SEO Uzmanı Yemliha Toker

Author

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.