Yazılımcı Olmak İsteyenlere Öneriler

Günümüzde yazılım sektörü hız kesmeden büyümeye devam ediyor. Web sitesi yapımları, windows için program üretmek ve mobil uygulama çerçevesinde birçok yazılımcı bu platformlarda yazılım üretmeye çalışıyor. Özellikle günümüzde popülerliği oldukça fazla olan mobil uygulamalar sayesinde birçok insan yazılım öğrenmeye akabinde bir mobil uygulama tasarlamaya merak sarıyor. Eğer siz de yazılım öğrenme hevesine girdiyseniz bu işe uygun olup olmadığınızı HTML, CSS, JAVASCRİPT dillerini öğrenmeye başlayarak anlayabilirsiniz. Bu diller yazılımın ana basamakları olduğu için belli bir çaba gösterip öğrendikten sonra bu işe gönül vererek, severek ve keyif alarak yapıyorsanız önünüzdeki bazı engelleri kaldırmış olursunuz.

Size yön verecek ve belli bir hedefe kilitleyecek temel amaç proje üretmektir. Kendinize bir hedef belirleyin. Ardından planlar yaparak bir proje taslağı hazırlayın. Hazırladığınız taslağı sıfırdan yapabilmeyi deneyin. Bu projeyi hazırlarken işlevselliği, işe yararlılığı ve para kazanacak mıyım? Sorularını bir kenara bırakın. Yazılımı öğrenmeye başladığınız günlerde para kazanma gibi bir isteğiniz olmaması gerekmektedir. Burada öncelikli amacınız sıfırdan bir proje üretip, tecrübe kazanmanızdır. Özellikle mobil uygulama sektöründe ilerlemek istiyorsanız. JavaScript diline hâkim olmanız gerekmektedir. Bu dili öğrenmesi biraz zaman alacak olsa da mobil uygulama üreticilerin olmazsa olmaz dillerinden bir tanesidir. Öncelikle hangi alana yönelmek istediğinize karar verin. Belli bir karara vardıktan sonra o konu hakkında uzmanlaşacağınız araştırmalar yaparak kendinizi geliştirebilirsiniz.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Required fields are marked *
Bu HTML etiketlerini ve niteliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>