WordPress Hosting Nedir? En iyi ve Uygun WordPress Hosting Fiyatları

WordPress Hosting Nedir? En iyi ve Uygun WordPress Hosting Fiyatları

Bu yazımızda Türkiye’de hosting hizmeti veren firmalar hakkında bilgi vererek, size en uygun hosting seçimi hakkında yardımcı olmaktır. Burada son 20 yıldır sektör tecrübemizi de katarak, almış olduğumuz hizmetlerden sizleri bilgilendirmektir.

Hosting Nedir?

Bilgisayarınızda yeni bir belge oluşturduğunuzu varsayalım. Bunu korumak için dosyayı bilgisayarınızın sabit sürücüsünde saklar ve sistemi kapatırsınız. Şimdi bu belgeyi web siteniz olarak hayal edin.

Web sitenizi doğrudan kişisel bilgisayarınızdan çalıştıramayacağınız göz önüne alındığında, web sitenizi herhangi bir talep düzeyinde hızlı ve kusursuz bir şekilde yayınlamak için kesintisiz çalışabilen sağlam bir sunucuya ihtiyacınız vardır. Bu özel bilgisayarlara genellikle sunucular denir ve web siteleri için günün her saati barındırma hizmetleri sağlarlar.

Web hosting, kişi ve kuruluşların web sitelerini ve sayfalarını kesintisiz olarak internet ortamında yayınlamalarını sağlayan bir hizmettir. Bu, güçlü donanım ve yazılım web sunucularının kullanılmasıyla mümkün olmaktadır. Web sayfaları hazırlandıktan sonra bir kontrol paneli üzerinden dosya aktarım yazılımı kullanılarak gelişmiş web sunucularına yüklenir. Ayrıca alan adları belirlenerek yayına hazırlanır. Hosting hizmeti veya web hosting olarak da bilinen bu hizmet, web sitelerinin dünyanın her yerinden 7/24 erişilebilir olmasını sağlar.

Hosting, kişi ve kuruluşların web sitelerini ve sayfalarını internet üzerinden kesintisiz olarak erişilebilir tutmalarını sağlayan bir hizmettir.

WordPress Hosting Tam Olarak Nedir?

Bu konuya girmeden önce, WordPress’i ve platformun temel özelliklerini kullanan önde gelen şirketleri tartışmak için biraz zaman ayıralım.

WordPress, dünyanın en önde gelen içerik yönetim sistemi olarak duruyor ve acemilerin bile hızla bir blog veya web sitesi kurmasına olanak tanıyor.

WordPress, mevcut tüm web sitelerinin %35,6’sını desteklediğinden, erişimi Walt Disney Company, New York Times ve Microsoft gibi büyük kuruluşların bloglarını, forumlarını ve kurumsal veya kişisel sitelerini kapsamaktadır.

Temaların ve eklentilerin bolluğu, sağlam, işlevsel ve görsel olarak çekici web sitelerinin oluşturulmasını basitleştirerek WordPress’in çekiciliğine önemli ölçüde katkıda bulunur.

Neden WordPress Hosting Tercih Etmelisiniz?

Optimum web sitesi performansı için WordPress barındırma seçeneğini düşünün. Uygun destek ve optimizasyon olmadan WordPress siteleri yavaş yükleme süreleri, erişilemeyen öğeler, okuyucu veya müşteri memnuniyetsizliği gibi işlevsellik sorunlarıyla karşılaşabilir. Bu, trafiğin azalmasına ve potansiyel satışlara neden olabilir. Turhost.com, WordPress’in küresel lansmanından bu yana WordPress siteleri için kaliteli barındırma hizmetleri sunan güvenilir bir sağlayıcı olmuştur.

WordPress Hosting Paketi Satın Alırken Hangi Faktörler Dikkate Alınmalıdır?

Bir WordPress barındırma hizmetinin hız, güvenlik, çalışma süresi oranı ve güncellemeler üzerindeki etkisini anlamak, bir barındırma paketi seçerken karar vermenize yardımcı olabilir. Disk alanı, RAM ve CPU gereksinimleri gibi faktörleri dikkate alarak sitenizin özel ihtiyaçlarını değerlendirmek önemlidir. Kaynakları daha fazla içeriğe sahip daha büyük siteler için ölçeklendirirken, bunun sunucu verimliliğini nasıl etkileyeceğini dikkate almanız önemlidir.

Web sitenizin içeriğinin kapladığı depolama alanı miktarını belirlemek için WordPress kontrol paneline erişin ve Araçlar > Site Sağlığı’na gidin. Daha sonra Bilgi sekmesine tıklayın. Açılan listede Dizinler ve Boyutlar sekmesinde listelenen WordPress Dizin Boyutunu inceleyerek sitenizin boyutunu tespit edebilirsiniz.

WordPress Hosting Fiyatları

WordPress için sınırsız SSD barındırma paketleri mevcuttur ve WordPress tabanlı web sitelerinizle %100 uyumluluk sağlar. WordPress sitelerinizin gereksinimlerine göre özel olarak tasarlanmış hızlı ve özel barındırma paketlerini keşfedebilirsiniz.

Burada size özel tavsiyemiz, şuan sektörde bulunan firmalar arasındaki hosting paketi özellikleri de dikkate alındığında Güzel hosting diğer rakipleri arasından sıyrılmayı başarıyor. Özellikle hızlı ve kullanıcı odaklı desteği çok fark ettirdiğini söyleyebiliriz. WordPress hosting fiyatları açısından da gerçekten çok uygun fiyat seçenekleri yer alıyor. Aşağıda 01 Ocak 2024 tarihi itibari ile sunulan bazı wordpress hosting fiyatlarından örnekler sunduk. 

Görselde görüldüğü üzere  WP mini adlı wordpress hosting paketi yıllık ücreti 249,90 TL’den sunulmaktadır. Bu paket tek site barındırmak isteyen kullanıcılar için idealdir.

Veya daha fazla site barındırmak isteyen kullanıcılar için, wp beşsite limitsiz paketi 699.90 TL’ye , WP limitsiz paketi ise yıllık 799,90 TL ‘ye sunulmaktadır. Her kullanıcı ihtiyacına göre sunulan paketlerden birisini satın alabilmektedir ve ücretsiz olarak kolayca wordpress sitesini aktif edebilmektedir. 

wordpress hosting fiyatı

 

blog author

SEO Uzmanı Yemliha Toker

Author

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.