Sosyal Medya Paylaşım Saatleri

Sosyal Medya’da Paylaşım Yapılacak En İyi Saat Dilimi!

Sosyal Medya’da en çok etkileşim alınan saat dilimi aslında sektörel bazda değişiklik gösterir. Hedef kitle analiz edilip en çok vakit geçirdikleri süreyi tespit etmek gerekir.

İstatistiklere göre en çok etkileşim alınan zaman dilimi ise şu şekilde belirlenmiş;

sosyal medya paylaşım saatleri

Facebook için en uygun zamanın 09:00 ile 10:00 arası, 12:00 ile 13:00 arası ve 16:00 ile 17:00 arası olduğu tespit edilmiş. Bu süre en çok etkileşim alınan, insanların en çok Facebook’da zaman geçirdiği süre olarak belirlenmiştir. Instagram’da bu saat aralığı 08:00, 13:00 ve 21:00’dır. LinkedIn’de ise saat 12:00 paylaşım yapılacak en uygun saat dilimidir.

sosyal medya paylaşım saatleri

Paylaşım Günleri ise; Facebook: Perşembe, Cuma, Cumartesi ve Pazar Instagram: Cuma LinkedIn: Çarşamba Twitter: Cumartesi, Pazar olarak gösterilmiş.

sosyal medya paylaşım saatleri

Bu verilerin sadece istatistiksel veriler ve kesin doğrudur gözüyle bakılmamalıdır. Bölge yapısına göre birçok faktör bu saatleri etkileyebimektedir.

sosyal medya paylaşım saatleri

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Required fields are marked *
Bu HTML etiketlerini ve niteliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>