Sosyal medya danışmanlığı nedir?

Sosyal medya danışmanlığı kişilerin, kuruluşların, markaların, şirketlerin hedef kitlelerine internet üzerinden farklı platformlarda özgürce kendilerini ifade edebilmelerini, onlarla iletişime geçmelerini mevcut iletişimlerinde kalıcılığı sağlamaları ihtiyaçlarını gidermek için yapılandırılmış yeni bir iletişim hizmeti kategorisidir.

Sosyal medya danışmanlığı neden gereklidir? Kendiniz sosyal medya ağlarınızı yönetemez misiniz?

Sosyal medya ağlarınızı tabi ki kendiniz yönetebilirsiniz. Fakat bu ehliyeti alır almaz direksyona geçip araba kullanmak gibi bir deneyimle eş değer olacaktır. Genelleme yaparsak aracınızda mutlaka çizikler oluşacak, pert vakalarına giden durumlar söz konusu olacaktır. İşte sosyal medya danışmanlığı sizi bu tür kazalardan koruyacaktır. Yani vereceğiniz emeklerin boşuna gitmemesi ve risklerden muaf olmanız için mutlaka sosyal medya danışmanlığı üzerine iyi bir partner sahibi olmanız gerekir.

Sosyal medya danışmanlığı hizmetlerinden faydalanmak sizi sosyal medya platformları üzerinde korumaya alacaktır. Malumunuz bu mecralar erişilebilirlik açısında  oldukça etkili, ve geleneksel kontrol altında tutulan medya gereçlerine nazaran tamamen sizin himayenizdedir. Geleneksel medya değişime ve revizeye kapalı olmasına rağmen sosyal medya bu hususta özgürdür. Fakat bu özgürlüğünde güvenli eller tarafından, yani sosyal medya danışmanlığı hizmeti veren profesyoneller tarafından kontrol altında tutulması gerekir.

Bilinçsiz yapılacak kampanyalar, tanıtımlar ve duyurular bazen intihar niteliğinde sonuçlara sebebiyet vermektedir. Sosyal medya danışmanlığı hizmetleri ise bu riskleri tamamen ortadan kaldırmaktadır. İşi bilenine teslim etmek sizleri gereksiz maliyet sorunlardan koruyacaktır.

Sosyal medya danışmanlığı sadece içerik ya da paylaşım yönetiminden ibaret değildir. Birde en önemli hususlardan biri olan sosyal medya reklamlarının yönetimi gerekliliğini vurgular.

Sosyal medya danışmanlığı hizmetleri içerisinde reklamlar oldukça önemlidir. Doğru reklam alanı ve doğru içerikler için deneyimli kadrolar çalışmalarınızdan en üst seviyede verim almanızı mümkün kılar. Üstelik reklam maliyetleriniz sizin kurguladığınız reklam çalışmaları ile kıyaslandığında çok daha az maliyetli olacaktır. Sosyal medya danışmanlığı burada da ne kadar önemli olduğunu kanıtlar.

Biz Sizin İçin Sosyal Medya Danışmanlığı Hususunda Neler Yapıyoruz?

İçeriklerinizi sürekli canlı tutarak ve yenileyerek sayfalarınızı güncelliyoruz. Sayfalarınızı kontrol altında bulundurarak takipçilerinizin yorumlarını yanıtlıyor ve önemli bildirimlerini kayıt altına alıyoruz. Markanız, kuruluşunuz, kendiniz sosyal medya mecralarında bulunmasanız da biz sosyal medya danışmanlığı profesyonel program ve alt yapı desteğimizle sürekli taramalar gerçekleştiriyoruz. Malumunuz kontrol dışı müşteri ya da tüketici bildirimleri daha sonradan önlem alınamayacak boyutlara ulaşabiliyor.

Sosyal Medya Danışmanlığı İçinde Dijital PR Hizmetleri

Halkla ilişkilerin dijital platformlarda kazandığı önemi çalışmalarımızda ön planda tutuyoruz. Seo uyumlu içerik ve görseller tercih ederek sosyal medya sayfalarınızın ilk sıralarda organik bir biçimde kalıcı olmasını sağlıyoruz. Sosyal medya için bu durum önem arz ediyor.

Ehliyeti aldıktan sonra ömür boyu aracı bizimle kullanmayacaksınız, fakat bakımlarınızdan biz sorumlu olacağız.

Kısacası ehliyeti aldıysanız aracınızı bizimle sürmeye devam edin. Tabi ki ömür boyu aracınızı bizimle sürmeniz gerekmiyor. Fakat bizim asıl sunduğumuz sosyal medya danışmanlığı hizmetleri, aracı sürmeyi öğretmek bir yana dursun, aracınızın bakımlarını siz her hangi bir problemle karşılaşmadan gerçekleştirmektir.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Required fields are marked *
Bu HTML etiketlerini ve niteliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>