GTMetrix nedir ve ne işe yarar?

Her geçen gün daha da gelişen teknoloji ile internet kullanımı da hızla artmaktadır. İnternetinizi daha verimli kullanabilmeniz için özellikleri ve hızı önemlidir. İnternet siteniz varsa sitenizin hızını, yüklenme boyutunu, kod yapısını, arama motoru sıralamasını analiz etmek için GT metrix’i denemelisiniz.

GT Metrix; internet sitenizin her türlü özelliğini, hatalarını analiz ederek düzeltmeniz için önerilerde bulunan, internetinizin hızını düşüren sebepleri gören bir internet aracıdır.

Google’da ya da diğer arama motorlarında sıralamanızı yükseltmek istiyorsanız GT Metrix uygulaması tam size göre. GT Metrix; oldukça kullanışlı ve faydalı bir test ve öneri aracıdır. Bu araç sayesinde eksiklerinizi görüp, düzeltme imkanı bulursunuz. Böylece hem sitenize gelen ziyaretçi akışını yükseltmiş olursunuz hem de Google ve diğer arama motorlarında üst sıralara ilerleyebilirsiniz.

Yaptığı test sonucunda GT Metrix size A ve F arasında bir puan ya da notu verir. Başarılı ve hatalı şeklinde listelenmeler yaparak sizi bilgilendirir.

Tarayıcınız ön bellek oluştururken verilen kodları eksiksiz kopyaladığınız halde GT Metrix hata verirse sorun sitenin hostingi ile alakalı olabilir.

Page speed sekmesi ile internet siteniz için tarayıcınız ön bellek oluşturması için gerekli dosyaları listeler. Ön bellekleme sayesinde internet sitesinden başka bir sayfaya geçtiğinizde web sitesinde bulunan dosyalar tekrardan indirilmeye gerek kalmadan girilen sayfa daha hızlı bir şekilde yüklenerek açılır. Böylece; internet sitenizin bandwith tüketimi azalır, ziyaretçileriniz sitede daha hızlı dolaşabilir.

Giriş tıklayın: https://gtmetrix.com/

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Required fields are marked *
Bu HTML etiketlerini ve niteliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>