Google Web Yöneticisi Konferansı Etkinliği Düzenlendi

Google, Pazartesi günü itibari ile ilkini düzenlediği Web Yöneticisi Konferansı etkinliğini Kaliforniya’daki dağ manzaralı genel merkezinde gerçekleştirdi.

Konferansta öne çıkan en önemli konu ise yapılandırılmış veriler oldu. Google yapılandırılmış veri işaretlemelerini genişletmeye devam ediyor. Ayrıca yapılandırılmış verileri, Google Asistan içinde yeni deneyimler kazanma amaçlı desteğini genişleteceğini bildirdi.

crawling-and-rendering-tips

Ayrıca yazıda Google’ın yaklaşık bir yıldır aramaya emojilerin eklenmesi hakkında çalışmalarını sürdürdüğü bilgisine yer verilmiş. Yinelenen içeriğin Google’a canonical sürümü ile nasıl anlatılacağı konusunda birçok bilgi bulunuyor.

Yenilenen içerik ipuçları. Google, yinelenen içeriği nasıl işlediği ve web yöneticilerinin Google’ın Canonical sürümü belirlemesine nasıl yardımcı olabileceğiyle ilgili çok sayıda ipucu da paylaştı.

  • Yönlendirme Kullanın
  • Anlamlı HTTP sonuç kodları kullanın
  • rel=Canonical bağlantılarınızı kontrol edin
  • Ülkeye göre bölge belirleme için hreflang kullanın
  • Tüm sayfalarda SSL kullanın
  • Canonical sinyalleri açık tutun

Arama lideri, Paul Haahr’ın Google’ın bazı sorguları nasıl anladığı ve hatalarının üzerinde durduğu bir sunum gerçekleştirmiş. Bu sunumda Google’ın bazı sorgu sonuçlarında neden yanlış yaptığı ve daha da önemlisi Google’ın hataları nasıl düzelttiğinin örneklerini katılımcılara sunmuş.

Kaynak: https://searchengineland.com/5-tips-and-trends-from-google-webmaster-conference-324554

 

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Required fields are marked *
Bu HTML etiketlerini ve niteliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>