Google Kriz Haritası: Afetlerin ve yapılan müdahalelerin diyagramları

Google Kriz Haritası: Afetlerin ve yapılan müdahalelerin diyagramları

Kriz Haritası Hakkında

Bir afet gerçekleştiğinde, Google Krize Müdahale, afetten etkilenenlerin doğru bilgilendirildiğinden emin olunmasına yardımcı olur.
Google Krize Müdahale ekibi, dünya genelinde yaşanan tüm afetlerle ilgili faydalı bilgiler içeren Google Kriz Haritası’nı oluşturmak ve güncellemek için doğrudan doğruya Kızıl Haç, NOAA ve başka diğer pek çok yetkili acil durum kuruluşu ile birlikte çalışır.
Kriz Haritası gazetecilerin krize ilişkin verileri görselleştirmelerine ve paylaşmalarına yardımcı olduğu gibi, sığınak yerleri, hava durumu, afet sonrası toplanma alanları, olay sonrası uydu görüntüler gibi alakalı bilgiler ve daha fazlasını içerir.

Arşivlenmiş Kriz Haritaları’nı Keşfedin

 

Aracı daha yakından tanımak için https://google.org/crisismap adresine gidin. Giderek büyümekte olan arşivlenmiş Kriz Haritaları koleksiyonunu keşfetmeye başlayın. Bunun için mevcut haritanın başlığının hemen yanındaki açılır menü okuna tıklamanız yeterli.

Kriz Haritası’nı özelleştirme

Kriz Haritası’nda varsayılan olarak birden çok bilgi katmanı görüntülenir. Ama haritayı özelleştirmek ve sadece belirli bilgileri vurgulamak oldukça basittir.

Yeni Kriz Haritaları oluşturulduğunda uyarılar alın

Google Krize Müdahale ekibi yeni bir Kriz Haritası oluşturduğunda bundan haberdar olmak için, Google Geo Media Updates grubuna kaydolun.
blog author

SEO Uzmanı Yemliha Toker

Author

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.

Leave a Comment