Google Haritalar’a Gelen Yeni Uygulama

Google Haritalar’a Gelen Yeni Uygulama

Google hız kesmeden hizmetlerine bir yenisini ekleyerek, kullanıcılarını sürekli memnun etmeye devam ediyor. Bu değişiklik ülkemize şimdilik gelmese de çok yakında geleceğini tahmin etmekteyiz. Google Haritalar‘a gelen yeni  özellikten biraz bahsedelim.

Dünya devi Google, artık güvenli sürüşü teşvik etmek için yalnızca Haritalar ‘da sunmuş olduğu hız sınırı göstergeleriyle yetinmiyor. Gelen yeni değişiklik ile Google Haritalar ‘da, bundan sonra yoldaki gerçek hızınızı da göreceksiniz.

Android Police, Google Haritalar‘ın sürüş navigasyonunu kullanırken devreye giren isteğe bağlı bir hız ölçer kullandığını ortaya çıkardı. Geçerli hız sınırının yanında görüntülenen hız göstergesi, hız sınırına uymadığınızda renk değiştiriyor. Bu sebeple popüler navigasyon servisi Waze‘in arayüzünde olduğu gibi çok hızlı mı gidip gitmediğinizi özellikle kontrol etmeniz gerekmiyor.

Özellik şu an için ABD, İngiltere ve Kanada da dahil olmak üzere birçok ülkede kullanıma girmiş olsa da henüz dünya çapında kullanıma sunulmuş değil. Üstelik bu özellik henüz bazı araçlarda bulunan Android Auto sistemleri üzerinde de desteklenmiyor, bu sebeple şu an için hız sınırı göstergesini kullanmayı istiyorsanız telefonunuzu aracınıza monte etmeniz ve Google Haritalar’ı veya Android Auto uygulamasını telefonunuz üzerinden kullanmanız gerekiyor.

Eğer yollardaki hız sınırını takip etmekte zorluk yaşıyorsanız, bu özellik trafik cezaları ile sorun yaşamamak ve sürüş alışkanlıklarınızı iyileştirmek için yararlı olabilir.

blog author

SEO Uzmanı Yemliha Toker

Author

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.

Leave a Comment