Kendi araştırmanızı kendi anketinizi oluşturarak yapın

Google Surveys, insanların fikirleri ve bakış açılarına dair aklınızda daha net bir tablo canlanmasını sağlayarak haberinizi desteklemeye faydalı olur. İstediğiniz herhangi bir konuda bir anket oluşturabilir ve insanların karşısına gerçek zamanlı olarak koyabilirsiniz.
Kendi araştırmanızı kendi anketinizi oluşturarak yapın

Örneğin, Birleşik Devletler’in batısındaki kuraklığın insanların su kullanım tutumunu nasıl etkilediğine dair bir araştırma yapıyorsanız, coğrafi hedeflemeli bir anket aracılığıyla veri toplayabilirsiniz.
Sonuçlar hızlı ve isabetli olacaktır: Doğrulanan bir temsili örnek üzerinden 24 saat içinde yanıtlar almaya başlarsınız. Tamamlanan her bir yanıt için fiyatlandırma 10 sent tabanından başlar.

Kitlenizi belirleyin

Sorularınızı kimlerin cevaplamasını istiyorsunuz? Nüfusun geneline ulaşmak için anketinizi yayıncılar ağımız üzerinden yapabilirsiniz. Ya da, Android işletimli akıllı telefon kullanıcıları veya kitle panelleri gibi daha belirli gruplar seçebilirsiniz.
Daha sonra yaş, cinsiyet ve konum gibi demografik unsurlara göre katılımcı hedefi belirleyebilirsiniz. Hedef kitlenizi eleme veya ön yeterlik soruları ile daha da daraltabilirsiniz.
Başlamak için, g.co/surveys adresine gidin.
Kitlenizi belirleyin

Sorularınızı ve cevaplarınızı yazın

Tek yanıtlı, çok yanıtlı ve değerlendirme ölçekli de dahil olmak üzere çeşitli soru biçimleri arasından seçim yapabilirsiniz. En fazla 10 soru yazabilecek olsanız da, daha kısa anketlerin daha hızlı sonuçlar vereceğini aklınızda tutun.