Google Consumer Surveys: Doğru içgörüler keşfedin

Google Consumer Surveys: Doğru içgörüler keşfedin


Kendi araştırmanızı kendi anketinizi oluşturarak yapın

Google Surveys, insanların fikirleri ve bakış açılarına dair aklınızda daha net bir tablo canlanmasını sağlayarak haberinizi desteklemeye faydalı olur. İstediğiniz herhangi bir konuda bir anket oluşturabilir ve insanların karşısına gerçek zamanlı olarak koyabilirsiniz.
Kendi araştırmanızı kendi anketinizi oluşturarak yapın

Örneğin, Birleşik Devletler’in batısındaki kuraklığın insanların su kullanım tutumunu nasıl etkilediğine dair bir araştırma yapıyorsanız, coğrafi hedeflemeli bir anket aracılığıyla veri toplayabilirsiniz.
Sonuçlar hızlı ve isabetli olacaktır: Doğrulanan bir temsili örnek üzerinden 24 saat içinde yanıtlar almaya başlarsınız. Tamamlanan her bir yanıt için fiyatlandırma 10 sent tabanından başlar.

Kitlenizi belirleyin

Sorularınızı kimlerin cevaplamasını istiyorsunuz? Nüfusun geneline ulaşmak için anketinizi yayıncılar ağımız üzerinden yapabilirsiniz. Ya da, Android işletimli akıllı telefon kullanıcıları veya kitle panelleri gibi daha belirli gruplar seçebilirsiniz.
Daha sonra yaş, cinsiyet ve konum gibi demografik unsurlara göre katılımcı hedefi belirleyebilirsiniz. Hedef kitlenizi eleme veya ön yeterlik soruları ile daha da daraltabilirsiniz.
Başlamak için, g.co/surveys adresine gidin.
Kitlenizi belirleyin

Sorularınızı ve cevaplarınızı yazın

Tek yanıtlı, çok yanıtlı ve değerlendirme ölçekli de dahil olmak üzere çeşitli soru biçimleri arasından seçim yapabilirsiniz. En fazla 10 soru yazabilecek olsanız da, daha kısa anketlerin daha hızlı sonuçlar vereceğini aklınızda tutun.
İstediğiniz biçimi seçin, sonra Soru ekle’yi tıklayın.
Bir soru yazın.
Cevap seçeneklerini yazın ve anketinizi oluşturmaya devam etmek için Soru ekle’yi tıklayın.
Masaüstü veya mobil cihazda anketiniz önizlemek için köşeli parantezleri tıklayın.
Sorularınızı ve cevaplarınızı yazın

Anketinizi saha çalışmasına çıkarın ve ücretini ödeyin

Oluşturduğunuz anketten memnun olduğunuzda, Onayla’yı tıklayın ve istediğiniz anket katılımcısı sayısı da dahil olmak üzere tüm bilgilerinizi gözden geçirin.
Ödeme bilgilerinizi girin, ödeme sıklığını seçin, sonra da Şimdi Satın Al’ı tıklayın
Anketinizi saha çalışmasına çıkarın ve ücretini ödeyin

Anketlerinizin durumunu takip edin

Google Surveys panosunda tüm bilgileriniz tek bir yerde tutulur. Sürmekte olan anketlerin durumunu izleyebilir ve geçmiş anketleri gözden geçirebilirsiniz.
Panonuza geri dönmek için, g.co/surveys adresine gidin, hesabınızda oturum açın ve Anketler’i seçin.
Anketlerinizin durumunu takip edin

Anket sonuçlarını haberiniz için yorumlama

 

Sonuçlar gelirken, Google verilen yanıtları otomatik olarak toplayıp analiz eder ve sade bir arayüz aracılığıyla verileri size gönderir.

 

Bu veriler arasında etkileşimli histogramlar, tıklanabilir demografik bölümlendirmeler ile karşılaştırmalar ve önemli içgörüler bulunur ― Bunların hepsi de meslektaşlarınızla kolaylıkla paylaşılabilir.

Anket sürecinin tamamlanması tipik olarak birkaç gün ile bir hafta arasında değişebilir.

Google Surveys hakkında daha fazla bilgi edinmek için burayı tıklayın.

Anket sonuçlarını haberiniz için yorumlama

Kendi okuyucularınıza anket düzenleyin

Okuyucularınızın neler düşündüğünü mü öğrenmek istiyorsunuz? Google Survey’i kullanarak okuyucularınıza kendi sitenizden sorular sorabilirsiniz. Bu hizmet ücretsizdir ve ücretli olan hizmetimiz ile aynı işlevselliği sunar.
Bu program için kaydolmanız, Google tarafından onaylanmanız ve sitenize bir kod yerleştirmeniz gerekir.
Bu süreci başlatmak için, önce buradan Google Opinion Awards’a kaydolun.
Sonra, Google Surveys’e geri dönün ve ücretli bir anket kullanacak olsaydınız takip etmekte olacağınız adımların aynısını izleyin, tek fark olarak Hedef Kitle sekmesindeyken Siteniz’i seçin. Ayrıca aynı “satın alma” işleminden geçecek olsanız da herhangi bir ücrete tabi tutulmayacaksınız
Kendi okuyucularınıza anket düzenleyin
blog author

SEO Uzmanı Yemliha Toker

Author

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.

Leave a Comment