Google Alışveriş Reklamlarında Müşteri Fotoğrafları Gösterecek

Google Alışveriş Reklamlarında Müşteri Fotoğrafları Gösterecek

Google, müşterilerin Google görsel reklamlarında müşteri fotoğraflarını görüntülemesini sağlayacak bir özellik sunuyor.

Alışveriş reklamlarında müşteri tarafından bırakılan bir yorum içinde müşterinin fotoğrafı gösterilebilecek. Müşteriler, sipariş ettikleri ürünü aldıktan sonra yorum bıraktığında fotoğraf yükleme olanağına sahip olacaklar. Bu, müşterilere diğer müşterilere, ürünün gerçek hayattaki, tanıtım amaçlı olmayan bir fotoğrafta nasıl göründüğünü göstermesini sağlayacaktır.

Sırasıyla, fotoğraflar daha fazla müşteriyi ürünü almaya teşvik ederek müşterilere fayda sağlayabilir. En azından fotoğrafların, reklamlara daha fazla dikkat çekmesine yardımcı olması umuluyor. Müşteri için bu işlem tamamen isteğe bağlı olacak gibi görünmekte. İsterlerse bir fotoğraf yükleyebilirler veya sadece fotoğrafsız bir yorum bırakabilirler.

Perakendecilerin müşteri fotoğraflarını göstermeye hak kazanabilmesi için seçkin sayıda üçüncü taraf inceleme platformundan biriyle çalışması gerekir.

Şu anda, bu programa katılan inceleme platformları arasında Yotpo, PowerReviews, Bazaarvoice ve Influenster bulunmaktadır.

Bu, hem reklamverenler hem de alışveriş yapanlar için yararlı bir özellik olmalıdır. Google Alışveriş deneyimini, müşterilerin 2019’da beklediklerine göre daha da yakınlaştırıyor.

blog author

SEO Uzmanı Yemliha Toker

Author

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.

Leave a Comment