Video SEO için yeni kaynaklar

Video SEO için yeni kaynaklar

Küresel çevrimiçi video tüketimi artmaya devam ederken, Google web’deki çeşitli kaynaklardan video içeriğini ortaya çıkarmayı hedefliyor. Site sahiplerinin videolarının dizine eklenmesini ve Google’da gösterilmesini kolaylaştırmak istiyoruz.

Bugün, videolarınızı Google Arama ve Keşfet için optimize etmenize yardımcı olacak iki yeni kaynağı paylaşmaktan heyecan duyuyoruz.

Central Lightning Talk’u arayın 

Bu yeni şimşek konuşmasında Google’ın videoları nasıl dizine eklediğini, videoların Google’da göründüğü özellikleri vurgulamayı ve videolarınızı Arama ve Keşfet için optimize etmeye yönelik beş önemli ipucunu paylaşıyoruz:

En iyi video uygulamaları 

Yıldırım konuşmasına ek olarak, Google’ın videolarınızı bulmasına, dizine eklemesine ve anlamasına yardımcı olmak için atabileceğiniz en önemli adımları açıklığa kavuşturmak için Video en iyi uygulamalar kılavuzumuzu da güncelledik . Kılavuz size şunları nasıl yapacağınızı gösterir:

Video yapılandırılmış veri kılavuzumuzun yanı sıra en son önerilerimizle bu sayfayı zaman içinde güncellemeye devam edeceğiz .

Bu kaynakları yararlı bulacağınızı umarız ve sorularınızı ve geri bildirimlerinizi duymak isteriz. Sorularınızı Google Arama Merkezi Yardım Topluluğu’nda paylaşın, Twitter’da @googlesearchc ile bağlantı kurun veya doğrudan dokümantasyon sayfalarımızda geri bildirimde bulunun .

Yayınlayan: Danielle Marshak, Ürün Müdürü

 

blog author

SEO Uzmanı Yemliha Toker

Author

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.

Leave a Comment