SEO Uzmanları için En İyi 23 Ücretsiz Chrome Uzantısı (Denendi)

SEO Uzmanları için En İyi 23 Ücretsiz Chrome Uzantısı (Denendi)

Daha hızlı ve daha akıllıca çalışmanıza yardımcı olacak SEO ile ilgili ücretsiz Chrome uzantılarının bir listesini mi arıyorsunuz? O zaman daha fazla aramanıza gerek yok.

Bu rastgele bir uzantı listesi değil. Tüm bu araçları test ettik ve dikkatinize değer bulduk. SEO çalışmalarımızı yaparken birçoğunu kullanıyoruz.

En baştan başlayalım.

Web sayfalarınızı geliştirmek için bu uzantıları kullanın.

1. SEOInfo

Bu uzantı , sayfada SEO sorunlarını arar , kaç tane var olduğunu söyler ve daha fazla araştırma yapmanızı sağlar. Meta etiketleri kontrol  , SEO standartları , dizine eklenebilirliği, Açık Grafik etiketlerini , yapılandırılmış verileri , hreflangs , sayfa hızını ve daha fazlasını kapsar.

Ayrıca, Google’ın Pagespeed Insights API’sini kullanan yerleşik bir denetim modülüne sahiptir .

seo info

Diğer benzer uzantılar:  META SEO denetçisi , SEO META in 1 CLICK , Ahrefs SEO Araç Çubuğu

2. Free Backlink Checker by LRT

Adına rağmen, bu aracın gelen bağlantılar ile ilgisi yoktur. Bir sayfadaki giden bağlantıları analiz eder. Diğer birçok bağlantı gibi, tüm kırık bağlantıları  kırmızıi canlı bağlantıları yeşil renkle vurgular . Ayrıca, bir sayfadaki tüm bağlantıları, bağlantı metni , HTTP durumu ve “rel” özniteliği ile birlikte listeleyerek, CSV veya XLSX dosya formatında dışarı aktarmanıza olanak sağlar.

free backlink checker

3. Hreflang Tag Checker

Birçok uzantı hreflang  verilerini göstermesine rağmen , bu daha gelişmiş. Dönüş bağlantıları olup olmadığını kontrol etmek için URL’nin hreflang etiketlerini tarar.

hreflang checker

Anahtar kelimeleri bulmak ve araştırmak için aşağıdaki uzantıları kullanın.

4. SEOStack Keyword Tool

Google, Youtube, Bing, Yahoo, Amazon ve eBay’den otomatik tamamlama önerilerini alarak bir anahtar kelimeden binlerce anahtar kelime varyasyonu üretir. Yaptığınız analizleri CSV formatında aktarılabilirsiniz.

seostack keyword tool

5. TextOptimizer

TextOptimizer kendisini bir yazı yardımcısı aracı olarak tanımlar. Arama terimlerini alakalı terimler için analiz eder ve “arama motorlarının beklentilerini daha iyi eşleştirmek için” yazınızda kullanabileceğiniz başka kelimeler önerileri üzerine “öneri tabloları” verir.

text optimizer

6. Keyword Surfer

Anahtar kelime araştırma ve SERP analiz aracı. Ücretsiz bir araç için çılgınca miktarda veri verir: arama sonuçlarında alan adı düzeyinde trafik tahminleri, anahtar kelime hacimleri (hem yerel hem de küresel), anahtar kelime önerileri ve alan adı düzeyinde geri bağlantı sayıları.

surfer seo

Diğer benzer uzantılar:  WMS Everywhere

7. SEO Search Simulator by Nightwatch

Google’ın herhangi bir konumdan aramasını taklit eder ve belirli bir URL’nin ilk 100 sonuçta yer alıp almadığını kontrol eder . Dünyanın farklı bölgelerindeki bir sorgu için sıralamaların nasıl değiştiğini görmek için çok yararlıdır.

seo search simulator

8. SERPTrends SEO Extension

Google, Bing ve Yahoo aramalarınızı izler. Daha sonra, aynı aramayı zaman içinde tekrar yaparsanız, doğrudan SERP’lerde sıralama hareketlerini gösterir.

serp trends

Sitenizi teknik açıdan geliştirmek için bu uzantıları kullanabilirsiniz

9. Link Redirect Trace

301’ler, 302’ler ve JavaScript yönlendirmeleri dahil olmak üzere bir yönlendirme zincirindeki tüm URL’leri açar. Diğer uzantıların yanı sıra kayıp “Link Juice” bulmak (ve yeniden kazanmak) için çok yararlıdır.

link redirect trace

Diğer benzer uzantılar: Yönlendirme Yolu , Ahrefs SEO Araç Çubuğu

10. Google Lighthouse

Sayfanızı denetler ve performans, erişilebilirlik, geliştirici en iyi uygulamaları ve elbette SEO ile ilgili iyileştirmeler önerir .

google lighthouse

11. AMP Validator

Bir sayfanın AMP sürümüne (Hızlandırılmış Mobil Sayfa) sahip olup olmadığını kontrol eder . Araç daha sonra sayfanın başarılı olup olmadığını görmek için AMP doğrulayıcısını çalıştırır .

12. OpenLink Structured Data Sniffer

Herhangi bir web sayfasında bulunan yapılandırılmış meta verileri açar. Şu anda Microdata, RDF / XML , RDFa, JSON-LD , Turtle ve POSH’yi desteklemektedir .

openlink structured data sniffer

Diğer benzer uzantılar:  Yapısal Veri Test Aracı

13. User-Agent Switcher for Chrome

Web sitenizin farklı tarayıcılarda ve işletim sistemlerinde doğru görüntülendiğini kontrol etmek için kullanıcı aracılarını taklit eder .

14. The Tech SEO — Quick Click Website Audit

Bir sürü popüler SEO aracına önceden biçimlendirilmiş bağlantılar (mevcut URL için ) sağlar . Sıradan kopyalama / yapıştırma ihtiyacını azaltan çok basit bir araç.

quick click website audit

15. View Rendered Source

JavaScript destekli web siteleriyle çalışanlar için olmazsa olmaz bir araç. Ham sayfa kodunu ve oluşturulmuş sürümünü karşılaştırır. Bir SEO Uzmanı olarak , örneğin JavaScript’in meta etiketlerin üzerine yazıp yazmadığını kontrol edebilirsiniz.

view rendered source

Daha iyi bağlantı arama, araştırma ve yönetim için bu uzantıları kullanabilirsiniz.

16. LinkClump

Sayfada birden çok bağlantı açın (yeni sekmelerde veya yeni pencerelerde) veya panonuza kopyalayın. Özellikle bağlantı arama yaparken çok zaman kazandırır.

link clump

17. NoFollow Simple

Sayfadaki nofollow bağlantıları vurgulayan küçük bir uzantı. Bağlantı araştırması için gayet yararlı gözüküyor.

18. SimilarWeb

Herhangi bir web sitesi için tahmini trafiği, trafik kaynaklarını, anahtar kelime sıralamalarını ve diğer önemli istatistikleri kontrol edin. Bağlantı fırsatlarını değerlendirmek için çok faydalıdır.

similar web

19. Hunter (Freemium)

Ziyaret ettiğiniz web sitesiyle ilişkili e-posta adreslerini bulur. Ayda 50 ücretsiz kredi alırsınız.  Hızlı toplu kontrol için bir Google sayfalar eklentisi de var .

hunter

Diğer benzer uzantılar:  Clearbit Connect , Name2Email

20. Streak CRM for Gmail

Gmail için bir müşteri ilişkileri yöneticisi. Adres mektup birleştirme oluşturun, e-postaları izleyin, potansiyel müşteriler / müşteriler / potansiyel müşterilerle etkileşimleri günlüğe kaydedin ve daha fazlasını yapın. Sosyal yardım kampanyaları düzenlemek için mükemmeldir.

streak crm

Bu uzantıları çeşitli SEO işleriniz için kullanabilirsiniz.

21. Ahrefs SEO Toolbar

Bir sayfa SEO raporu, yönlendirme izleyici, kırık bağlantı denetleyicisi ve takip edilmeyen bağlantı vurgulayıcı özelliklerine sahiptir. Ahrefs kullanıcıları ayrıca ziyaret edilen URL’ler ve arama sonuçları için sayfa, alan adı ve anahtar kelime metriklerini alabilirsiniz.

ahrefs tool bar

22. MozBar

Herhangi bir web sayfası için Alan Adı Otoritesi, Sayfa Otoritesi ve Spam Puanı gibi Moz metriklerini kontrol edin. Ayrıca özel aramalar yapabilir, sayfadaki sorunları kontrol edebilir, Google SERP’lerini çıkarabilirsiniz.

moz bar

23. SEO Minion

Sayfa içi SEO analizörü, bozuk bağlantı denetleyicisi , SERP önizleyicisi ve bir Google konum simülatörü, hepsi bir arada. Ancak işte size çok zaman kazandırabilecek özel bir özellik: Google SERP’lerini iki farklı ülke için karşılaştırın. Bu  özelllik global SEO çalışmaları yürütenler için inanılmaz yararlıdır.

seo minion

 

SEO araçlarının ve hizmetlerinin özelliklerini doğrudan tarayıcınıza getiren oldukça az sayıda Chrome uzantısı var . Umarım bu yazımız, SEO çalışmalarınız üzerinde önemli bir etkisi olur ve çalışma esnasında size ekstra zaman kazandırır.

Özellik şu kısmı hatırlatmakta yarar görüyorum. Çok fazla tarayıcı uzantısı kullanmanın bilgisayarınızı yavaşlatabileceğini unutmayın. Sadece ihtiyacınız olanları seçin.

Çok fazla uzantı kullanıyorsanız, her zaman farklı görevler için birden çok kullanıcı profili oluşturabilirsiniz. Ardından, her profile farklı uzantılar yükleyebilir ve gerektiğinde bunlar arasında geçiş yapabilirsiniz. Uzantılarınızı düzenli tutmak için One Click Extensions Manager’da kullanabilirsiniz .

blog author

SEO Uzmanı Yemliha Toker

Author

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.

Leave a Comment