Daha iyi bağlantı arama, araştırma ve yönetim için bu uzantıları kullanabilirsiniz.

16. LinkClump

Sayfada birden çok bağlantı açın (yeni sekmelerde veya yeni pencerelerde) veya panonuza kopyalayın. Özellikle bağlantı arama yaparken çok zaman kazandırır.

link clump

17. NoFollow Simple

Sayfadaki nofollow bağlantıları vurgulayan küçük bir uzantı. Bağlantı araştırması için gayet yararlı gözüküyor.

18. SimilarWeb

Herhangi bir web sitesi için tahmini trafiği, trafik kaynaklarını, anahtar kelime sıralamalarını ve diğer önemli istatistikleri kontrol edin. Bağlantı fırsatlarını değerlendirmek için çok faydalıdır.

similar web

19. Hunter (Freemium)

Ziyaret ettiğiniz web sitesiyle ilişkili e-posta adreslerini bulur. Ayda 50 ücretsiz kredi alırsınız.  Hızlı toplu kontrol için bir Google sayfalar eklentisi de var .

hunter

Diğer benzer uzantılar:  Clearbit Connect , Name2Email

20. Streak CRM for Gmail

Gmail için bir müşteri ilişkileri yöneticisi. Adres mektup birleştirme oluşturun, e-postaları izleyin, potansiyel müşteriler / müşteriler / potansiyel müşterilerle etkileşimleri günlüğe kaydedin ve daha fazlasını yapın. Sosyal yardım kampanyaları düzenlemek için mükemmeldir.

streak crm

Hepsi bir arada

Bu uzantıları çeşitli SEO işleriniz için kullanabilirsiniz.

21. Ahrefs SEO Toolbar

Bir sayfa SEO raporu, yönlendirme izleyici, kırık bağlantı denetleyicisi ve takip edilmeyen bağlantı vurgulayıcı özelliklerine sahiptir. Ahrefs kullanıcıları ayrıca ziyaret edilen URL’ler ve arama sonuçları için sayfa, alan adı ve anahtar kelime metriklerini alabilirsiniz.

ahrefs tool bar

22. MozBar

Herhangi bir web sayfası için Alan Adı Otoritesi, Sayfa Otoritesi ve Spam Puanı gibi Moz metriklerini kontrol edin. Ayrıca özel aramalar yapabilir, sayfadaki sorunları kontrol edebilir, Google SERP’lerini çıkarabilirsiniz.

moz bar

23. SEO Minion

Sayfa içi SEO analizörü, bozuk bağlantı denetleyicisi , SERP önizleyicisi ve bir Google konum simülatörü, hepsi bir arada. Ancak işte size çok zaman kazandırabilecek özel bir özellik: Google SERP’lerini iki farklı ülke için karşılaştırın. Bu  özelllik global SEO çalışmaları yürütenler için inanılmaz yararlıdır.

seo minion

 

 

SEO araçlarının ve hizmetlerinin özelliklerini doğrudan tarayıcınıza getiren oldukça az sayıda Chrome uzantısı var . Umarım bu yazımız, SEO çalışmalarınız üzerinde önemli bir etkisi olur ve çalışma esnasında size ekstra zaman kazandırır.

Özellik şu kısmı hatırlatmakta yarar görüyorum. Çok fazla tarayıcı uzantısı kullanmanın bilgisayarınızı yavaşlatabileceğini unutmayın. Sadece ihtiyacınız olanları seçin.

Çok fazla uzantı kullanıyorsanız, her zaman farklı görevler için birden çok kullanıcı profili oluşturabilirsiniz. Ardından, her profile farklı uzantılar yükleyebilir ve gerektiğinde bunlar arasında geçiş yapabilirsiniz. Uzantılarınızı düzenli tutmak için One Click Extensions Manager’da kullanabilirsiniz .

blog author

SEO Uzmanı Yemliha Toker

Author

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.

Leave a Comment