Search Consol’da Yenilik – Yeni ve İyileştirilmiş Tarama İstatistikleri

Search Consol’da Yenilik – Yeni ve İyileştirilmiş Tarama İstatistikleri

Web sitesi sahiplerinin, Googlebot’un sitelerini nasıl taradığını daha iyi anlamalarına yardımcı olmak için Search Console’da Tarama istatistikleri raporunun yepyeni bir sürümünü başlatıyoruz .

Yeni Tarama İstatistikleri raporu aşağıdaki heyecan verici yeni özellikleri getiriyor:

  1. Yanıt koduna, taranan dosya türüne, tarama amacına ve Googlebot türüne göre gruplandırılan toplam istek sayısı.
  2. Ana bilgisayar durumu hakkında ayrıntılı bilgi
  3. Site isteklerinizin nerede oluştuğunu gösteren URL örnekleri
  4. Birden çok ana bilgisayara sahip mülklerin kapsamlı özeti ve etki alanı özellikleri için destek

Zaman aşımı çizelgeleri

Tarama İstatistikleri raporu, web sitesi sahiplerinin Google tarama veri toplamlarını ve fazla mesai çizelgelerini görmelerini sağlar: toplam istekler, toplam indirme boyutu ve ortalama yanıt süresi.

Search Console Tarama İstatistikleri zamana bağlı grafikler

Gruplanmış tarama verileri

Raporun yeni sürümü, yanıta, getirilen URL’nin dosya türüne, tarama isteğinin amacına ve Googlebot aracısına göre ayrılmış tarama istekleriyle ilgili veriler de sağlar. Gruplama tablosundaki bir satırı tıklayarak her türden örnek URL’leri görün:

Tarama istekleri dökümü

Ana bilgisayar durumu sorunları hakkında üst düzey ve ayrıntılı bilgiler

Rapordaki ana bilgisayar durumu ayrıntıları, son 90 gün içinde sitenizin Google tarafından genel olarak kullanılabilirliğini kontrol etmenize olanak tanır.

Ana bilgisayar durumu ayrıntılarıBirden çok ana bilgisayara sahip etki alanı mülkleri için, rapor özet görünümünde sunulan en iyi ana makinelerin her birinin ana bilgisayar durumunu kontrol edebilirsiniz. Bu, alanınız altındaki tüm ana bilgisayarların performansını tek bir yerde değerlendirmenize yardımcı olabilir.

Çoklu ana bilgisayar durumuÖzet olarak, yeni Tarama istatistikleri raporu, Googlebot’un sitenizi nasıl taradığını anlamanıza yardımcı olacaktır:

  • Fazla mesai çizelgelerinde Google’ın tarama geçmişini görün
  • Siteniz tarafından döndürülen dosya türlerine ve dosya boyutlarına bakın
  • Örnek listelerde tarama isteklerinin ayrıntılarına bakın
  • Ana bilgisayar durumu görünümünde sitenizin kullanılabilirlik sorunlarını izleyin

Yeni verileri faydalı ve üzerinde işlem yapılabilir bulacağınızı umuyoruz. Raporla ilgili sorularınız veya yorumlarınız için, Search Central yardım topluluğumuza uğramaktan veya Twitter’da bizden bahsetmekten çekinmeyin . Ve Tarama istatistikleri raporu belgelerini kontrol ettiğinizden emin olun , yeni raporla neler yapabileceğinize dair birçok ayrıntı içerir.

blog author

SEO Uzmanı Yemliha Toker

Author

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.

Leave a Comment