LOADING

Publisher Ads Audits for Lighthouse – Reklam Denetim Aracı

by SEO UZMANI Ağustos 31, 2020
publisher ads audits

Publisher Ads Audits for Lighthouse v1.2.0 ile tanışın

28 Ağustos 2020 günü itibari ile Publisher Ads Audits for Lighthouse v1.2.0’ın genel sürümü duyuruldu. Bu sürümün öne çıkan ana noktaları şunlardır:

Bir dizi küçük geliştirme ve hata düzeltmeleri yapılmıştır. Tüm değişiklikler için GitHub’daki değişiklik günlüğüne bakın .

Publisher Ads Audits for Lighthouse

Publisher Ads Audits for Lighthouse

Reklamların kullanıcı deneyimi üzerindeki etkisini ölçme

Yeni kümülatif reklam  metriği, reklamların Temel Web Vitals ölçümleri üzerindeki etkisini ölçmeyi amaçlayan ilk yayıncı reklam denetimidir . Özellikle, bu metrik, reklamların sayfanızdaki yerleşim düzenleri hakkında size bilgi vermektedir. Reklam yerleşimlerinin performansı  nasıl etkilediği ve  hata varsa bunu gidermek için atabileceğiniz adımlar hakkında daha fazla bilgi edinmek için GPT ile düzen kaymasını en aza indirme hakkındaki makalemize bakabilirsiniz .

Reklam yerleşimlerini ölçmeye yönelik API’ler yenilenmiştir ve gelişmeye devam edilmektedir. Bu nedenle, reklam yerleşimleri, reklamlara% 100 doğrulukla atamak şu anda mümkün değildir. Bu API’ler olgunlaştıkça bu denetimi güncelleyeceğiz, bu nedenle puanlar zamanla değişebilir.

Deneyin ve bize ne düşündüğünüzü bildirin

Publisher Ads Audits v1.2.0 şu anda kullanılabilir. Yerel olarak çalıştırmak için web uygulamasından güncellenmiş bir rapor oluşturmayı deneyebilir veya GitHub veya npm’den en son CLI sürümünü edinebilirsiniz . Chrome DevTools sürümünde yapılan güncellemeler, Chrome 87 sürümüyle (Kasım ortası) Chrome Stable’a gelecek.

Bununla veya Reklam Hızıyla ilgili başka herhangi bir konuda sorularınız mı var? Katkıda bulunmak ister misiniz? GitHub depomuzu ziyaret edin .

Social Shares

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *