John Mueller Webmasters Hangoutta  Bağlantı Algoritmaları İle Alakalı Soruları Cevaplıyor

John Mueller Webmasters Hangoutta Bağlantı Algoritmaları İle Alakalı Soruları Cevaplıyor

John Mueller 14 Eylül’de yaptığı webmasters Hangoutta  bağlantı algoritmaları ile alakalı soruları cevaplıyor. Özellikle sorulan sorulardan birisi ise şu şekildeydi. Bağlantı algoritmalarının bazı bölümlerinin çekirdek güncellemeleri ile değişip değişmediği ve backlinklerin etki etme süresiydi.

John Mueller bağlantı algoritmalarının değişikliği konusunda “çok sayıda farklı algoritmamız var. Ve bunların birçoğunda önemli değişiklikler yaptığımızda veya onları yorumlama şeklimizde önemli değişiklikler yaptığımızda, çekirdek algoritma güncellemesi olarak adlandırırız. Dolayısıyla, bu bakış açısından, şunu söyleyemeyiz…Bağlantıları işleme şeklimiz asla değişmez veya bağlantıları işleme şeklimiz, bir çekirdek algoritma güncellemesi yaptığımızda her zaman değişir. Bir bağlantı algoritmasında bir değişikliğin sadece bir çekirdek algoritma güncellemesi sırasında değil, herhangi bir zamanda olabilir” şeklinde bilgi veriyor.

John Mueller’in, bir bağlantının Google’da etkili olmasının ne kadar sürdüğüne dair cevabı ise:

“Bağlantıları işleme şeklimiz sürekli bir şeydir. Dolayısıyla, bağlantıların yeni etkisini görmek için belirli bir zaman dilimi beklemek zorunda değiliz. Web’de bağlantılar gördüğümüzde bunları hemen hesaba katabiliriz. ” şeklinde cevap verdi.

Bu cevap size şaşırtıcı gelebilir. Çünkü bir anahtar kelimede etki görmek 1 veya 5 bağlantıyla ne yazık ki gerçekleşmiyor. Bu sebeple yükselme haftalar veya aylar sürebilir.

Aşağıdaki bağlantıdan videonun 21. Dakikasından sonra ilgi konu ile alakalı bölümü izleyebilirsiniz.

blog author

SEO Uzmanı Yemliha Toker

Author

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.

Leave a Comment