Google Search Essentials Tanıtımı

Google Search Essentials Tanıtımı

2002’de , site oluşturmaya geldiğinde en iyi uygulamalara genel bir bakış sunan site sahipleri için bir dizi yönerge içeren bir sayfa başlattık. Bu sayfaya “Web Yöneticisi Yönergeleri” adını verdik ve o zamandan beri bizimle birlikte. O zamandan beri, site sahiplerinin Google’ı ziyaret eden kullanıcıları için doğru olan siteyi oluşturmasına yardımcı olmak için bu yönergelere birçok bilgi ekledik.

2002’den bu yana çok şey değişti, bu nedenle bugün Web Yöneticisi Yönergelerinin yenilenmiş, basitleştirilmiş bir sürümünü kullanıma sunuyoruz ve adını da değiştiriyoruz.

Google Search Essentials

Bu sitenin adında “web yöneticisi” terimini kullanmaktan vazgeçtik ve geriye kalan tek şey Web Yöneticisi Yönergeleriydi. Daha önce de belirttiğimiz gibi , “web yöneticisi” modası geçmiş bir terimdir ve çok az kişi onunla özdeşleşir. Yeni ad için genel bir şey istedik, ziyaretçilerimizin yalnızca bir dilimine değil, internetteki içeriklerini Google Arama’da görmek isteyen tüm içerik oluşturuculara odaklanan bir şey. Ayrıca yeni adın bu sayfalarda ele alınan noktaların önemini vurgulamasını istedik. Yeni isme bu şekilde ulaştık: Google Search Essentials .

Ne Değişti?

Yenileme birkaç değişiklikle geliyor. Arama Merkezi sitesinin tamamı tanım olarak bir dizi yönerge ve en iyi uygulama olduğundan, eski yönergelerin çoğunu ait oldukları belirli bölümlere taşıyarak siteyi basitleştirdik. Ardından, eski Web Yöneticisi Yönergelerinde kapsanan noktaların bir sınıflandırmasını sunduk:

Teknik gereksinimlere odaklanan yeni bir bölüm

Teknik gereksinimler az ve basittir: İçeriği Google’ın dizine ekleyebileceği bir biçimde yayınlayın ve Google’ın bu içeriğe erişmesine izin verin. Bu, Google’ın arama sonuçlarına girmek için minimumdur; ancak sitenizin dizine eklenmesini ve sunulmasını sağlamanın daha fazlasının olduğunun farkındayız ve içerik oluşturucuları da en iyi temel uygulamalar hakkında düşünmeye teşvik ediyoruz.

Spam Politikaları: daha fazla örnek ve yeni konu

Spam politikaları, bir sitenin Google web arama sonuçlarında daha alt sıralarda yer almasına veya hiç görünmemesine yol açabilecek yaygın spam biçimlerini ve davranışları kapsar. Çoğu konu, eski “Kalite Yönergelerinden ve Search Central’da yayınlanan, kötü amaçlı yazılım ve saldırıya uğramış içerik gibi orijinal olarak bağımsız olan diğer yakından ilişkili yönergelerden alınmıştır. Yeni eklemeler ve dikkate değer değişiklikler şunlardır:

Arama Kalitesi ekibinden içeriği bugün internette gördükleri spam’leri ele alacak şekilde yeniden yazmalarını ve mümkün olduğunda daha kesin bir dil kullanmalarını ve 2022’de alakalı daha somut örnekler eklemelerini istedik. site sahiplerinin, Arama kullanıcılarının kesinlikle nefret ettiği içerik oluşturmaktan kaçınmasına yardımcı olur.

Başarı için en iyi uygulamalar

Son olarak, en iyi uygulamalar, insanların site oluştururken gerçekten dikkate alması gerektiğine inandığımız bir dizi uygulamadır. Gereksinimlere uymak, Arama ‘da siteleri alabilir (ve tutabilir!) olsa da, Arama yoluyla daha kolay bulunabilmeleri için sitelere hayat veren en iyi uygulamalardır.

Ayrıca, son birkaç aydır Arama Merkezi’nde sayfaları hareket ettirdiğimizi de fark etmiş olabilirsiniz. Bilgileri daha mantıklı bir yapıda düzenledik ve benzer sayfaları birleştirdik, ancak genel olarak içeriği değiştirmedik.

Yeni Search Essentials setini yararlı ve anlaşılması daha kolay bulacağınızı ve siteniz için önemli olan şeylere odaklanmanıza yardımcı olacağını umuyoruz. Herhangi bir sorunuz varsa, Twitter’da veya Arama Merkezi Yardım forumlarında yorum bırakın. Ayrıca Geri Bildirim Gönder düğmesini tıklayarak belge sayfasının kendisine geri bildirim gönderebilirsiniz.

Gönderen Lizzi ve Gary , Arama ekibi

blog author

SEO Uzmanı Yemliha Toker

Author

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.