Google Search Console’a Google Haberler Performans Raporu Eklendi

Google Search Console’a Google Haberler Performans Raporu Eklendi

Google, Google Haberler yayıncıları için Google Search Console‘a yeni bir özel performans raporu başlattı. Bu rapor, Google Haberler’de (Google News) görünen herhangi bir site için “Performans” bölümünün altında sol kenar çubuğunda gösterilecektir.

Google Haberler performans raporu nedir? Bu rapor, news.google.com‘dan Google Haberler’deki ve Android ve iOS’taki Google Haberler uygulamasındaki performansınıza ilişkin tıklamaları, gösterimleri ve tıklama oranlarını gösterir.

Google, haber yayıncılarının aşağıdaki gibi soruları yanıtlamasına yardımcı olduğunu söyledi:

  • Makalelerim Google Haberler’de kaç kez kullanıcılara göründü?
  • Google Haberler’de hangi makaleler iyi performans gösterdi?
  • Kullanıcı davranışı ülkeye göre nasıl değişir?

Trafiği sayfaya, ülkeye, cihaza ve verilere göre bölümlere ayırabilir ve raporları tarih aralığı ve diğer ölçümlere göre filtreleyebilirsiniz.

Bu rapor ne değil. Bu, Google’ın Temmuz 2020’de Search Console’da başlattığı bir rapor olan haber arama türüne göre filtrelenmiş, arama performans raporunda yer alan Google Arama’daki “Haberler” sekmesini içermez .

Bu raporda daha fazla bilgi edinebileceğiniz yeni bir yardım belgesi var.

Neye benziyor. İşte raporun bir ekran görüntüsü:

google news

Neden önemsiyoruz. Bu, bir yayıncının sitesinin Google Haberler’de ne kadar iyi performans gösterdiğine ilişkin değerli verilerdir. Bir haber sitesinin ve haber makalelerinin Google Haberler’de news.google.com’dan ve Google Haberler uygulamasından Android ve iOS’ta aldığı tıklama ve gösterim sayısı budur.

Bu, Google Haberler trafiğiyle ilgili diğer analiz verilerinizi artırmanıza yardımcı olabilir.

Lütfen bu raporu henüz görmüyorsanız panik yapmayın – muhtemelen yavaş bir şekilde yayılıyor.

blog author

SEO Uzmanı Yemliha Toker

Author

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.

Leave a Comment