Google Ads Sesli Reklam – Garantili Programatik Reklam Kampanyaları

Google Ads Sesli Reklam – Garantili Programatik Reklam Kampanyaları

İnsanlar daha fazla müzik, dijital radyo, podcast ve hatta sesli haber makalelerini dinledikçe, yayıncılar asırlık formatı yeni teknolojilerle yeniden canlandırarak sesli reklamlardan elde ettikleri geliri artırma fırsatına sahip oluyor.

Tarihsel olarak, sesli reklamcılık çevrimiçi reklamcılık dünyasına ayak uyduramamıştı. Genellikle yayıncıların doğrudan sesli reklamları satmasını veya video reklamları bir dijital sesli reklam biçimine dönüştürmesini gerektiriyordu. Bu da zayıf dinleme deneyimleri ve sınırlı yayıncı gelirleriyle sonuçlanıyordu.

Yayıncıların dijital ses içeriklerinden para kazanmalarına yardımcı olmak için Google Ad Manager, ses için Dinamik Reklam Ekleme, programatik para kazanma ve yeni sesli tahmin özellikleri gibi yeni özelliklerle sesli reklam desteğini genişletiyor. Bu yeni ses özellikleriyle, yayıncılar dijital ses içeriklerinden para kazanma fırsatları elde ediyor. Reklam verenler daha alakalı ses kitlelerine ulaşabiliyor ve dinleyiciler daha kaliteli reklamları deneyimleyebiliyor.

Biçimler arasında sorunsuz bir şekilde para kazanın

Google Ad Manager’ın şu anda beta olan yeni ses özellikleri, yayıncıların ses, video ve görüntülü içeriklerinde gerçek bir formatlar arası para kazanma stratejisi geliştirmelerini sağlıyor. İş ortakları artık tüm envanterlerini tek bir yerden yönetebilir ve bu da, kullanıcıların içerikleriyle nasıl etkileşim kurduğuna bağlı olarak en iyi reklam biçimini sunmayı kolay hale getiriyor.

Örneğin, bir kişi telefonunda veya bilgisayarında bir müzik uygulamasıyla etkileşim kuruyorsa Ad Manager bir video reklam yayınlayabilir. Veya dinlediği hizmet arka planda çalışıyorsa, yalnızca ses içeren bir reklam sunulabilir. Yayıncılar, birileri nasıl dinlerse dinlesin, çeşitli cihazlarda canlı ses dinlemelerinde sorunsuz bir şekilde reklam eklemek için ses envanterleri için Dinamik Reklam Ekleme özelliğini de kullanabilir. Bu özellikler, ses yayıncılarının doğru reklam biçimini doğru cihaza doğru zamanda sunmalarına yardımcı olarak, gelirlerini en üst düzeye çıkarırken kullanıcılar için yüksek kaliteli bir reklam deneyimi sunmalarını sağlıyor.

Canlı haberler, müzik, spor ve podcast’ler sunan bir ses akışı hizmeti olan TuneIn , biçimlerdeki tüm envanterlerini yönetmek için Google Ad Manager’ın yeni ses özelliklerini kullanıyor. “Tüm envanterimizden programlı bir şekilde ses, görüntü ve video üzerinden para kazanmak için Google Reklam Yöneticisi’ni kullanıyoruz. TuneIn’in Para Kazanma Direktörü Kellan Barker, “Bu, operasyonel verimliliği artırarak, daha etkin bir şekilde para kazanarak ve daha alakalı reklamlarla daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunarak işimizi kolaylaştırmamıza yardımcı oldu” diyor.

Programatik sesli reklamlarla, reklam verenlerin talebini artırın

Ad Manager, iş ortaklarına, ister Garantili Programatik reklamlar, özel açık artırma, herkesin katılabileceği açık artırma veya doğrudan satış anlaşmaları yoluyla istedikleri şekilde sesli envanter satma esnekliği sağlıyor. Yeni programatik para kazanma özellikleriyle yayıncılar, Display & Video 360 gibi Authorized Buyers’dan ve gelecekte Google Ads’den gelen ses envanteri için reklam veren talebini karşılayarak doluluk oranlarını ve gelirleri artırabilirler. Yeni ses kampanya ayarlarıyla, yayıncılar kolayca Reklam Yöneticisi ses reklamcılığına özel öğeleri oluşturabilir ve reklam verenler yeni ses kampanya türleri oluşturmak veya sesi kullanabilirler. Marketplace içinde Display ve Video 360 keşfetmek ve yüksek kaliteli ses içeriğini güvenli reklam envanteri için Dünyanın en popüler ses akışı şirketlerinde biri olan Spotify , ses envanterini satarken Garantili Programatik biçimini ilk deneyenler arasında yer alıyor. Spotify Global Otomasyon Satışları Başkanı Greta Lawn, ” Garantili Programatik reklamları aracılığıyla ses envanterimizi satmak, rezervasyonlar ile programatik arasında eşitlik sağlamamıza olanak sağladı,” diyor. “Ses envanterini daha fazla reklam verene sunmamıza ve gelirimizi artırmamıza yardımcı oldu.” Şeklinde açıklamada bulundu.

Garantili Programatik Reklam Nedir?

Garantili Programatik reklam anlaşması, alıcının doğrudan yayıncıdan envanter satın almasıdır. Alıcı, sabit sayıda gösterim satın almayı kabul eder ve yayıncı, kesin anlaştıkları bir fiyat için tam gösterim miktarını sunmayı kabul eder. Hem alıcı hem de satıcı (yayıncı) tam net rakamlarda anlaşma sağlar.

Sesli reklam uygulama

blog author

SEO Uzmanı Yemliha Toker

Author

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.

Leave a Comment