Google Ads Data Hub, Yeni Özellikleri Test Ederek Eklemeye Başladı

Google Ads Data Hub, Yeni Özellikleri Test Ederek Eklemeye Başladı

Reklam verenler yakında aynı gün gösterim verilerinde sorgu çalıştırabilecek.

Google’ın kampanya verileri için analiz ve ölçüm platformu olan Google Ads Data Hub,16 Nisan Perşembe günü yapılacak geliştirmeleri duyurdu. Ayrıca görüntülü reklam kampanyaları için kitle etkinleştirmesi konusunda beta testi aşamasında olduklarını doğruladı.

Merkez, daha fazla müşteriye ölçeklendirmek ve sorgulamayı basitleştirmek için Ads Data Hub‘ın (Reklam Veri Merkezi) temelini oluşturan altyapıyı güncellediklerini bildirdi.

ads data hub

Gerçek zamanlı analize daha yakın. Google, Google Ads ve Display & Video 360’tan satın alınan YouTube reklamları için görüntülü ve YouTube reklamları verilerinin gecikme süresini 24-48 saatten 6 saate düşürdüğünü söyledi. Bu, aynı gün içinde sorguları çalıştırabileceğiniz anlamına geliyor.

Self servis hesap bağlama. Kullanıcılar yakında Google Ads, Kampanya Yöneticisi ve Display & Video 360 hesaplarını Ads Data Hub’a kendi başlarına bağlayabilecek. Çok katmanlı hesap yapıları da oluşturabileceksiniz. Bu özellik önümüzdeki haftalarda satışa sunulacak.

Korumalı alan analizi. Sandbox test ortamı tüm müşteriler tarafından kullanılabilir. Sorgu yazmayı test etmek ve kendi verilerinizle neler yapabileceğinizi daha iyi anlamak için bir veri kümesine sahiptir.

Sorgu şablonları. Ads Data Hub’da çalıştırılan yaygın analiz türleri için 20’den fazla şablon vardır. Örneğin, Google’ın tüm etkinlikler şablonu, bir hesap için gösterim, tıklama, dönüşüm ve Aktif Görüntüleme (Google’ın görüntülenebilirlik metriği) sonuçlarını almak için kullanılabilir. Kullanıcılar, platformdaki geri bildirim formu aracılığıyla yeni şablon fikirlerini gönderebilecekler.

Kitle aktivasyonunu test etme. Google, ilk olarak AdExchanger tarafından bildirilen Google Ads, Kampanya Yöneticisi ve Display & Video 360’ın tıklamalarına veya dönüşümlerine göre kitle listeleri oluşturma yeteneğini test ettiğini doğruladı. Bu kitleler daha sonra Google Ads ve Display & Video 360’ta görüntülü reklam kampanyaları için etkinleştirilebilir. Google Arama, YouTube veya diğer Google O&O envanterindeki kitleleri kapsamıyor.

ads data hub

Google’a göre, listeler kitlelere ulaşmak veya hariç tutmak için kullanılabilir. Ads Data Hub’dan herhangi bir verinin çıktısı için en az 50 kullanıcının toplanması gerekir.

“Örneğin, ürününüzü daha önce satın almış olan kullanıcıların Ads Data Hub’da bir kitle listesi oluşturabilir, ardından bunları Google Reklamları ve Görüntülü Reklam ve Video 360  üzerinden sunulan reklamlarınızı göstermeye devam etmemeniz için bunu hariç tutma listesi olarak kullanabilirsiniz ” bilgisi verildi.

Şu anda beta sürümünde çok az sayıda işletme markası ve büyük ajans bulunmaktadır.

Neden önemsiyoruz. Kitle etkinleştirme beta sürümü, Ads Data Hub için ölçüm ve analizin ötesinde bir evrime işaret ediyor. Kitlelerin Google Arama’ya, YouTube’a veya diğer O&O mülklerine dağıtılamayacağını unutmayın.

Diğer güncellemeler, hizmetin kullanımını kolaylaştırmalı ve benimsenmesi potansiyel olarak artırılmalıdır. Google, şu anda 200’den fazla marka, ajans ve ölçüm ortağının hizmeti kullandığını ve soruların 2019’da 2018’e göre% 145 arttığını söyledi.

Google’ın reklam platformları üzerinden yayınlanan kampanyalar için cihazlar arası ölçüm için 2017’de Ads Data Hub kullanıma sunuldu . Pazarlamacılar ayrıca CRM, DMP ve üçüncü taraf ölçüm sağlayıcılarını, analiz için birinci taraf ve kitle doğrulama verilerini katmanlamak üzere bağlayabiliyorlar. Ancak, reklam verenler bu gösterim düzeyindeki kitle verilerinin hiçbirini sistemden çıkaramaz. Detaylar için tıklayınız.

blog author

SEO Uzmanı Yemliha Toker

Author

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.

Leave a Comment