ANDROID’E UYGUN EN İYİ ARAMA UYGULAMALARI NELERDİR?

Günümüzde en çok kullanılan işletim sistemlerinden biri Android. Diğerlerinden farklı olarak üreticilere yerleşik uygulamalar yerine kendi ara yüzlerini ve tasarımlarını da kullanma özgürlüğü tanıyor. Ancak tam olarak bu noktada tasarımdan kaynaklı bazı sorunlar ortaya çıkabiliyor. Kullanıcılar çok temel uygulamaların dahi kullanımının zor olduğu gerekçesiyle şikâyet ederken, yerleşik uygulamalara sahip işletim sistemi kullanılarak üretilmiş modellerin daha çok beğenildiği görülüyor. Peki telefonunuzda hazır olarak bulunan arama ve rehber uygulamalarına alternatif olarak kullanabileceğiniz, Android’e uygun en iyi arama uygulamaları nelerdir?

Phone

Play Store’den kolayca indirebileceğiniz Google tabanlı Phone, Nexus işletim sistemindeki uygulamanın aynısı. Oldukça basit düşünülerek tasarlanmış uygulama numara engelleme ve sanal sekreter özelliklerine sahip. Ayrıca Google rehberine kayıtlı olan ancak listenizde bulunmayan kişiler sizi aradığında, arayan kimliğine de kolaylıkla ulaşmanızı sağlıyor.

Drupe

Alışıldık uygulamalara meydan okuyarak hem çok çeşitli hizmet sunan hem de basitliğiyle göz kamaştıran Drupe Facebook mobil uygulamasıyla aynı mantıkta çalışıyor. En çok etkileşim içinde olduğunuz  10 kişi telefonunuzun ekranında sürekli olarak bir köşede baloncuk olarak dururken, iletişim kurmak istediğiniz kişinin üzerine tıklayıp ne yapmak istediğinizi seçebiliyorsunuz. Dilerseniz seçtiğiniz kişiyle Whatsapp, Facebook, Instagram, Twitter gibi uygulamalar üzerinden de konuşmaya, mesajlaşmaya devam ediyor ya da dosya paylaşabiliyorsunuz.

Zero Dialer

Phone uygulamasından bile daha basit bir ara yüze sahip Zero Dialer, detayları sadelikle gizlemeyi başarmış bir uygulama. Android Kitkat sürümünün arama uygulamasını örnek alarak geliştirilmiş ve tüm arama uygularıyla benzer standart özelliklere sahip.

Ready Dialer

Drupe ile aynı mantıkta geliştirilen uygulama, aynı avantajları sunarken daha basit bir ara yüzü kullanmayı tercih etmiş.

True Dialer

Diğer dialer uygulamalarıyla benzerlik gösteren True Dialer da Zero Dialer gibi Android Kitkat ara yüzünü kullanıyor. Ancak diğerlerinden farklı olarak 40 farklı dili destekliyor ve veri tabanında bulunan, rehberinizde olmayan kişilere kolaylıkla ulaşmanızı sağlıyor.

Dünya üzerinde en çok tercih edilen işletim sistemi Android’i kullanıyor ama arama uygulamasını beğenmiyorsanız, telefonunuzda var olan uygulamaya bağlı kalmadan Android için geliştirilmiş en iyi arama uygulamalarından birini deneyebilirsiniz.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Required fields are marked *
Bu HTML etiketlerini ve niteliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>