LOADING

Adsense Otomatik Reklam

by SEO UZMANI Ocak 16, 2021
adsense otomatik reklam

Geçen yıl bu kez, AdSense‘yi daha yardımcı ve güçlü hale getirmeyi taahhüt ettik . AdSense’de önemli bir güncellemeyi duyurmaktan heyecan duyuyoruz; Otomatik reklamların kullanımı artık daha kolay ve kullanıcılarınız için reklam deneyimini özelleştirmek için daha iyi kontrollerle birlikte geliyor.

Ne değişiyor

Kolay kurulum ve yönetim

– Artık reklam kodlarıyla uğraşmak yok! Otomatik reklamlar artık herhangi bir AdSense reklam birimi kodu üzerinden çalışmaktadır, bu nedenle bunları mevcut sitelerinizde kullanmak, hesabınızda açmak kadar kolaydır.
– Yeni siteler için, bunları Siteler sayfasına eklemeniz, AdSense kodunu kopyalayıp yapıştırmanız ve Otomatik reklamları etkinleştirmeniz yeterlidir.

– Otomatik reklamları kullanmak istemediğiniz sayfalar için, bu URL’leri “Sayfa hariç tutmaları” listenize ekleyin. Sitenizin tek tek sayfalarını veya tüm bölümlerini hariç tutabilirsiniz.

– Sitelerinizin her biri için Otomatik reklam ayarlarınızın tam özetini genel bir bakış olarak görebilirsiniz.

Daha fazla özelleştirme

– Otomatik reklamların yayınlanmadan önce sitenizde nasıl göründüğünü önizleyebilirsiniz.

 

 

– “Sil” düğmesini kullanarak önizleme içindeki belirli reklam yerleşimlerini silebilirsiniz. Otomatik reklamlar, incelemeniz için yeni bir konumda hemen bir yerleşim oluşturur.

– Eşleştirilen içerik dahil olmak üzere Otomatik reklamların sitenize yerleştirdiği Reklam biçimlerini kolayca belirtebilirsiniz.

– Sayfalarınızda göstermek istediğiniz Otomatik reklamların sayısını Reklam yükleme kaydırıcısını kullanarak kontrol edebilirsiniz.

 

Güncellenmiş raporlama

– Sitelerinizin her biri için Otomatik reklamları ve manuel reklam birimi performansını yan yana kolayca görmenizi sağlamak için raporlarımızı güncelliyoruz.

 

 

Bu değişikliklerin siteleriniz için geçerli olduğunu görmek için yeni Reklamlar> Genel Bakış sayfasındaki Otomatik reklam ayarlarınızı kontrol etmeyi unutmayın.

Hesabınızda yeni Otomatik reklamlar olduğunu bildirmek ve daha fazla bilgi sağlamak için bir e-posta göndereceğiz.

 

Deneyler geliyor!

Otomatik reklamları test etmeyi ve doğru performans metrikleri almayı kolaylaştırmak için birçok talep aldık. Şu anda bunu mümkün kılmak için yeni bir deneme türü oluşturmaya çalışıyoruz.

Yukarıda vurgulanan değişiklikler ve yeni bir deneme türü ile birlikte, Otomatik reklamların bir sitede nasıl görüneceğini görebilir ve bunları tam olarak etkinleştirmeden önce sitenin trafiğinin bir kısmının performansını test edebilirsiniz.

YAYINLANAN:

 

Social Shares

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *