LOADING

Adsense İle Kazanmak İçin İpuçları

by SEO UZMANI Ocak 16, 2021
Adsense İle Kazanmak İçin İpuçları

AdSense ile işlerinizi büyütmek için en iyi uygulamaları öğrenmek isteyen yayıncılardan birçok soru alıyoruz. Tek bir doğru cevap olmasa da, tavsiyemiz, yüksek kaliteli içerik oluşturmaya ve web sitelerinizde mümkün olan en iyi kullanıcı deneyimini sunmaya odaklanmak en önemli kriterlerden birisi olmaya devam ediyor. Aşağıda, sitenin kalitesine genel bir vurgu yaparak web sitenizin içeriğini nasıl tasarlayıp düzenleyeceğinize dair bazı temel öneriler verilmiştir.

Yinelenen içeriğe sahip birden çok sayfa veya site oluşturmayın.

Çok sayıda site yerine yüksek kaliteli siteler oluşturmanızı öneririz. Bir siteye odaklanmak ve onu daha zengin bilgi ve içerik olarak özgün kılmak yalnızca kullanıcılara fayda sağlamakla kalmaz, aynı zamanda daha fazla kazanmanıza yardımcı olur. Kullanıcılar online ortamlara göz atarken, aradıkları şeyi, sonsuz sayıda çoklu sayfa, alt etki alanı veya büyük ölçüde genel veya yinelenen içeriğe sahip siteler arasında taramadan hızlı ve kolay bir şekilde bulmak isterler. İçerik veya şablon tasarımında benzer olan sayfalarınız veya siteleriniz varsa, sayfaları veya siteleri tek bir yerde birleştirmeyi düşünün.

 

Kullanıcılara sitenizi ziyaret etmeleri ve geri dönmeleri için bir neden veren içerik hazırlayın.

 

Sitenizde içerik oluşturduğunuzda, kendinize sayfanın benzer konuları kapsayan sitelere kıyasla önemli bir değer veya hizmet sağlayıp sağlamadığını sormanız önemlidir. Sitenizi diğerlerinden ayıran orijinal içerik oluşturmak size çok yarar sağlayacaktır. Bu çalışmalar, yararlı arama sonuçları sağlayacak ve ziyaretçilerinizin geri gelmesini sağlayacaktır.

Söz verdiğiniz bilgileri veya hizmeti sağlayın. 

 

Bazı yayıncılar, bir ürün veya hizmet sunuyor gibi görünen siteler oluşturur, ancak bunun yerine kullanıcıları birkaç sayfada gezinmeleri ve reklamları görüntülemeleri için kandırır. Bu, olumsuz bir kullanıcı deneyimiyle sonuçlanır ve sitenizin güvenilmez olarak algılanmasına neden olur. Anahtar kelimeleri içeriğinizle uygun şekilde ve bağlam içinde kullanın ve kullanıcıların hangi ürünlerin, malların veya hizmetlerin vaat edildiğini bulmak için sitede kolayca gezinebildiğinden emin olun.

 

Yüksek kaliteli siteler oluşturmaya yönelik ipuçları Bölüm 2

 

 

Google Görüntülü Reklam Ağı’nın amacı, kullanıcılarımız ve reklam verenlerimiz için değerli ve alakalı içerik sağlamaktır. Daha önce , AdSense için yüksek kaliteli siteler oluşturmaya yönelik bazı ipuçları vermiştik . Bunun üzerine inşa etmek için, para kazanmaya en uygun site ve sayfa türleri hakkında biraz daha bilgi paylaşalım.

Sayfalar özgün olmalıdır ve katma değer Google Web Yöneticisi Kuralları Sitenizi diğer sitelerden farklı kılan özgün içerik sunmanın önemini vurgulamalıdır. Bu yüksek kaliteli web sitesi oluşturmak yalnızca bir bileşenidir. Yönergelerimiz ayrıca, örneğin, köprü sayfaları ve köprü etki alanları kullanmamanızı tavsiye eder. İçeriği az olan veya hiç olmayan sayfalar veya belirli anahtar kelimeler veya kelime öbekleri için optimize edilmiş sayfalar size katkı sağlamaz.

İyi organize edilmiş ve bilgi açısından zengin içerik için uğraşın.
Orijinal içerik sağlamak, yüksek kaliteli bir web sitesi oluşturmanın yalnızca bir bileşenidir. İçerik aynı zamanda bilgilendirici olmalı ve kullanıcıların gezinmesi için iyi dizayn edilmiş olmalıdır.

Aklınızda bulundurmak isteyebileceğiniz şeylerin kısa – ancak kapsamlı olmayan – bir listesi:

  • Bilgili ve hevesli olduğunuz konulara odaklanın.
  • Aynı içeriği birkaç sayfada tekrarlamaktan veya çakışan ya da gereksiz içerik oluşturmaktan kaçının.
  • Botlarımızı, örneğin alakasız, yüksek ücretli anahtar kelimelerle kandırmak için içerik oluşturmak yerine, kullanıcıyı meşgul etmeye (yani, kullanıcının ilgi alanlarına dayalı alakalı bilgilerle etkileşimli bir deneyim sunmaya) odaklanın.

Sitenizin organizasyonu ve gezinme yapısı da önemlidir, çünkü kullanıcılar sayfalarınızda kolayca gezinebilir ve aradıkları bilgi veya hizmeti bulabilir. Ayrıca, reklam uygulaması ile sayfanızın içeriği arasında her zaman iyi bir denge olmalıdır. Reklamlar, kullanıcılar için ek bir kaynak olmalı, sayfanın değerini zenginleştirmeli ve bunaltıcı veya içeriğin kendisinden daha belirgin olmamalıdır.

İçeriğe dayalı olmayan sayfalara reklam yerleştirmekten kaçının
Bazen bir bütün olarak değerli içerik sağlayan web sitelerinde para kazanma için pek uygun olmayan belirli bölümler veya sayfalar olabilir. Bu, kullanıcıların ziyaretleri veya satın aldıkları için “teşekkür ederiz” mesajının gösterildiği bir sayfa gibi potansiyel olarak bir alandan çıkmadan önce ziyaret ettikleri sayfaları içerir. Diğer bir örnek, verilen URL’de herhangi bir içerik bulunmadığının kullanıcılara bildirildiği 404 hata sayfalarıdır.

 

Başarıya giden kısa yol yok. Yüksek kaliteli bir site oluşturmak çaba ve zaman alır. Ancak, hızlı ve aldatıcı teknikler kullanmak yerine kullanıcılarına odaklanan yayıncıların gerçek kazananlar olduğunu ve ağımızda uzun vadeli gelir artışı ve başarıyı deneyimlediklerini gördük.

Bunu yararlı bulduğunuzu umuyoruz. Yüksek kaliteli içerik oluşturma hakkında daha fazla bilgi için, Google Web Yöneticisi Yönergeleri , AdSense Program politikaları ve AdSense Yardım Merkezi’nin politika bölümüne bakınız.

En iyi önerimiz, Google’da hâlâ temel ilkemiz olarak sürdürdüğümüz şeye uymaktır: “Kullanıcılara odaklanın, geri kalan her şey gelecektir.”

Gönderen: Lingjuan Zhang, AdSense Politika ekibi

Social Shares

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *