ABD’de Bir SEO Uzmanı Ne Kadar Maaş Alıyor?

ABD’de Bir SEO Uzmanı Ne Kadar Maaş Alıyor?

Önemli Noktalar ve Önemli Bulgular:

1. ABD merkezli bir SEO uzmanı için ortalama maaş yıllık 60.548 $ ‘dır.

2. CA, CT, NY ve NJ merkezli şirketler, SEO uzmanları için en yüksek yıllık maaşını ödüyor (yıllık ortalama 72,6 bin dolar maaş). UT, PA ve IL’de bulunanlar en az ödeyenler arasında (ortalama maaş $ 48.7k / yıl).

3. Kod yazmayı bilen SEO uzmanları yapmayanlardan daha fazla ödeme alıyor. Özellikle, belirli bir programlama dili bilgisi gerektiren SEO Uzmanı iş ilanları, bir programlama dili gereksinimi olmadan benzer iş ilanlarına kıyasla % 7.3 daha yüksek maaş almaktadır .

4. “Kıdemli SEO yöneticisi”, “SEO Yöneticisi”, “SEO içerik yazarı”, “SEO hesap yöneticisi” ve “Pazarlama yöneticisi SEO” ve “SEO dijital pazarlama” gibi terimleri içeriyor genel iş ilanları.

5. SEO iş ilanlarının sadece % 22.9’u teknik pozisyonlar içindir (örneğin “SEO analisti”). Büyük çoğunluğu (% 77.1) “SEO stratejisti” gibi teknik olmayan becerilere sahip SEO uzmanlarını arıyor.

6. En fazla SEO uzmanını işe alan şehirler arasında New York, San Francisco, Austin, Chicago, Atlanta ve LA bulunmaktadır.

7. İşverenlerin bir SEO uzmanında aradıkları en yaygın beceriler arasında “pazarlama”, “içerik”, “arama”, “analitik”, “veri” ve “araçlar” bulunmaktadır.

8. SEO Uzmanı pozisyonlarını doldurmakla en çok ilgilenen sektörler şunlardır: Reklam ve Pazarlama, İşe Alma ve Dış Kaynak Kullanımı, İnternet, BT, Yayıncılık ve Kurumsal Yazılımlar.

9. SEO pozisyonlarının % 29.8’i lisans derecesi gerektirir. Sadece% 7 yüksek lisans derecesi gerektirir. Ve % 64,3’ünün herhangi bir derece gereksinimi yoktur.

10. SEO hizmet yardımı alan şirketlerin ihtiyaç duyduğu en yaygın programlama dilleri HTML, CSS, Javascript, Go, SQL ve PHP’dir.

11. COVID-19 salgını SEO iş ilanlarının sayısını yavaşlatmadı. Aslında, SEO pozisyonları için kayıtlar kriz yüksekliği sırasında biraz artmış gibi görünüyordu.

12. SEO işlerinin% 63,4’ü belirli bir araçla deneyim gerektirir. İşverenlerin belirttiği en yaygın araçlar Google Analytics, SEMrush, Google Search Consol, Moz, Ahrefs ve Screaming Frog’dur.

Yıllık SEO Yıllık Maaş $ 60,548 / Yıl. Maaş Şehir ve Devlete Göre Önemli Değişken Olsa da

Glassdoor.com’u ABD’deki SEO iş ilanları için maaş verilerini bulmak ve analiz etmek için kullandık .

Bir SEO pozisyonu için ortalama yıllık maaşın 60.548 $ olduğunu keşfettik .

Bununla birlikte, bu rakam bir dizi farklı faktöre bağlı olarak önemli ölçüde değişir. Yani, şirketin bulunduğu şehir ve eyalet.

İlk olarak, ortalama SEO maaşını şehirlere göre ayırdık. İşte tam döküm.

Belki de şaşırtıcı değil, San Francisco Körfez Bölgesi en fazla ödeme yapan gibi gözüküyor.

Deutsche Bank’ın araştırması, San Francisco’nun tüm meslekler arasında en yüksek maaş alan ABD şehri olduğunu keşfetti . Ve bu SEO alanındaki kariyer için geçerli gibi görünüyor.

Aslında, San Francisco’daki ortalama SEO Uzmanı maaşı Naperville, Charleston ve New Orleans’taki benzer pozisyonlardan 2.64x daha yüksektir.

Devlet tarafından aynı maaş analizini yaptık.

Yine, Kaliforniya merkezli şirketler SEO hizmet yardımı için en fazla parayı ödeyenler arasında. Kuzeydoğu eyaletleri ile New York içinde ve çevreside çok geride değiller.

Yelpazenin diğer ucunda Utah, Pennsylvania ve Illinois listenin en altında yer alıyorlar.

Kodlama bilen SEO’lar Yapamayanlara göre daha fazla alıyor.

Maaşlardan bahsetmişken, kodlama gereksinimleri ve daha yüksek maaşlar arasında hafif bir bağlantı bulduk.

Özellikle, kodlama becerileri gerektiren SEO işlerinin web geliştirme becerileri gerektirmeyenlere kıyasla% 7,3 daha yüksek maaş aldığını öğrendik.

Bu SEO uzmanlarının kodlama becerilerine yatırım yapnasının gerektiğini göstermektedir.

Örneğin, veri kümemizdeki bu iş ilanına bir göz atın.

Bu iş için “HTML, CSS, JavaScript ile derin teknik deneyim” gerekir. Ve bu pozisyon için maaş 120.000 $, bu devlet için 71.6k $ ortalama SEO iş maaşından önemli ölçüde daha yüksektir.

Kaynak: https://backlinko.com/seo-jobs-report

blog author

SEO Uzmanı Yemliha Toker

Author

Profesyonel SEO Uzmanı ve E-ticaret uzmanıyım. https://yemlihatoker.com web adresim aracılığı ile SEO hakkında yanlış bilinen gerçekleri bildirmek ve SEO'yu öğrenmek isteyen herkese yardımcı olmaya çalışıyorum.

Leave a Comment