SEO Danışmanlığı

SEO Danışmanlığı Nedir?

seo danışmanlığı , Kurumsal SEO Danışmanı

Arama motorlarında sitenizin üst sıralarda yer almasının şirketinizin aylık cirosunu büyük oranda arttıracağını biliyor muydunuz? Google üzerinde web sitenizin görünürlüğünü artırmanız doğru kitleye en kısa yoldan ekonomik bir şekilde ulaşarak karlılığınızı hedeflediğiniz düzeye getirmeniz açısından önemlidir. Peki, ama nasıl? SEO danışmanlığı hizmeti alarak siz de rakiplerinizi geride bırakabilir, sitenizin arama sonuçlarında üst sıralarda yer almasını sağlayabilir ve böylece hedef kitlenize kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

SEO danışmanlığı sitenizin arama motorunda başarılı bir şekilde gelişiminin sağlanması için yapılan tüm işlemleri kapsamaktadır. Deneyimli SEO Uzmanları tarafından sağlanan SEO danışmanlığı hizmetleri kurumların beklentileri doğrultusunda çeşitlilik göstermektedir. Bu hizmetlerin en çok tercih edilen şekli sitenin stratejik gelişim planı doğrultusunda A’dan Z’ye danışmanlık hizmetinin sağlanmasıdır. Bu tür projelerin başarı olasılığı ortalamadan daha yüksektir. Çünkü proje başlangıç aşamasından itibaren SEO uzmanının kontrolünde olur ve sitemin semantik çekirdeğinin oluşumundan kategorilerinin hiyerarşik yapısına, link oluşturma tekniklerine kadar her şey plana yönelik olarak kusursuz bir şekilde yapılır.

Sıkça tercih edilen bir başka SEO danışmanlığı hizmeti klasik danışmanlıktır. Bu tür bir danışmanlık çalışmasında önceden hazırlanmış ve faaliyette olan bir web projesi SEO uzmanına teslim edilir ve uzman mevcut projenin rakipleri, arama motorundaki durumu ve site içi unsurlar açısından bir analizini gerçekleştirir. Yapılan detaylı analizler sonucunda sitenin eksikleri ve ihtiyaç duyulan çalışmaların listesi çıkarılarak belirlenen bir plan doğrultusunda optimizasyon çalışmaları yapılır.

Yukarıda bahsettiğimiz bu hizmetlerin dışında son yıllarda Google’ın web sonuçlarını iyileştirmeye yönelik olarak devreye aldığı Penguen, Panda, Hummingbird gibi algoritmalardan etkilenen web sitelerine sağlanan bir danışmanlık türü de ortaya çıkmıştır. Bu hizmet çeşidinde Google güncellemelerinden olumsuz olarak etkilenen web projelerinin filtre nedenleri tespit edilerek bir tür iyileştirme çalışmaları yapılmaktadır. Ayrıca arama motoru tarafından manuel olarak cezalandırılan bazı web sitelerinin cezadan çıkarılmaları için de benzer şekilde SEO çalışmalarının yürütüldüğü SEO danışmanlığı hizmetleri sağlanmaktadır.

Yalnızca arama sonuçlarında rakiplerinizi görmek ve asla kendi listelerinizi görmek için SEO ile kendiniz mücadele etmeye mi çalışıyorsunuz?

Rakiplerinizin özel bir şirket içi SEO ekibi olabilir veya belki de gelen bir stratejiye yardımcı olması ve web sitelerini SERP’lerin (arama motoru sonuç sayfaları) üst sıralarına taşıyarak trafiği ve dönüşüm oranlarını artırması için profesyonel bir SEO danışmanı tutmuş olabilirler. .

Doğru danışmanı işe almak bu durumu tersine çevirebilir, böylece rekabette bir adım öne geçen siz olursunuz . İşte SEO danışmanları ve neden bir danışmana ihtiyacınız olduğu hakkında bilmeniz gerekenler.

SEO Danışmanlığını Anlamak

SEO danışmanlığı, teknoloji markaları, SaaS şirketleri ve daha fazlası tarafından oldukça az kullanılan bir hizmettir (veya hizmet grubudur). Markanız organik/ücretsiz potansiyeline istediğiniz gibi ulaşamıyorsa, profesyonel bir SEO danışmanı tutmanın zamanı gelmiş olabilir.

Çoğu kurucu, mal sahibi ve pazarlama ekibi, SEO’nun marka başarısı için önemli olduğunu bilir , ancak ne kadar önemlidir?

SEO danışmanlığı söz konusu olduğunda, düzenlemenin bir parçası olarak bir dizi SEO hizmeti ele alınır. Bu hizmetler, SEO anahtar kelime araştırması ve veri analizinden yalnızca size özel organik pazarlama stratejilerine kadar her şeyi içerir . SEO danışmanlığı, organik aramanın markanızı nasıl daha iyi hale getirebileceğini ve değiştirebileceğini de aydınlatır.

Örneğin, teknoloji şirketlerini ele alalım. Arama motoru optimizasyonu aşağıdaki şekillerde bütünleşir:

 • Anahtar kelimeleri teknoloji müşterilerinin amaçlarına göre uyarlama
 • Odak anahtar kelimeler ve teknoloji konuları etrafında yüksek kaliteli, bilgilendirici içerik yayınlama
 • İstenen teknoloji hedef kitlesine ulaşmak için optimize edilmiş içeriği teşvik etme

Bir danışmanın yardımıyla, markanıza yeni bir başarı standardı getirmek için bu işaretlerin her birine ulaşabileceksiniz.

Profesyonel SEO Danışmanı Nedir?


Artık SEO danışmanlığının ne olduğunu bildiğimize göre, profesyonel bir SEO danışmanı tam olarak nedir? Onlar kim?

İlk olarak, bir SEO danışmanı, açıkça arama motoru optimizasyonu konusunda uzman olan kişidir. Siz ve ekibiniz SEO’nun ne olduğu ve temel çalışma düzeyinde nasıl yürütüleceği konusunda çalışan bir anlayışa sahip olsanız da, bir danışman, bir markanın görünürlüğünü çeşitli organik yollarla artırmak için arama pazarlamacılığının belirli alanlarında uzmanlaşmıştır. Bu alanlar şunları içerebilir:

 • Teknik SEO
 • SEO araçları
 • Sayfa İçi SEO
 • Sayfa dışı SEO
 • Anahtar kelimeler ve güncel stratejiler
 • Web geliştirme iç görüleri
 • Pazarlama stratejileri
 • SEO metin yazarlığı ve düzenleme
 • Doğal dil işleme
 • Dönüşüm oranı optimizasyonu (CRO)
 • AI (yapay zeka)

Başka bir deyişle, profesyonel bir SEO danışmanı, arama motoru optimizasyonunun tüm yönlerinde – hatta bilmediğiniz alanlarda bile – bilgili kişidir!

SEO sorumluluklarını şirket içi bir ekip üyesi yerine bir uzmana vererek, deneyim ve bilgi birikimi sayesinde markanızın SEO stratejisinin başarısını artırabilirsiniz.

Profesyonel SEO Danışmanı Tam Olarak Ne İş Yapar?

Bir danışman, arama motoru optimizasyonunun birçok farklı kriterinden sorumludur. Genel olarak bu danışman, daha yüksek görünürlük ve daha fazla organik trafik için web sitenizi ve arama motoru sonuçlarını inceler, analiz eder ve iyileştirmek için çalışır.

SEO Uzmanı ayrıca, SEO sorunları ve soruları hakkında uzman tavsiyelerini iletmek için önemli araçlar olarak gelen bağlantıları inceleyecek, analiz edecek ve iyileştirecektir. Aktif olarak daha fazla organik trafik kazanmanıza, bağlantılar oluşturmanıza ve web sitenize daha yüksek SERP konumları ve tıklamalar elde etmenize yardımcı olmak için rehberliklerini, önerilerini ve eyleme geçirilebilir görevlerini sunmalarını bekleyebilirsiniz.

Kısacası, profesyonel bir SEO danışmanı, markanızın çevrimiçi varlığını daha iyi ve daha erişilebilir hale getiren kişidir. Onların yardımıyla, kanıtlanmış gelen pazarlama stratejileri aracılığıyla hedef kitlenize daha etkili bir şekilde hitap edeceksiniz.

Profesyonel bir SEO danışmanının işi ayrıca, danışmanın markanızın aşağıdaki bağlantılarını gerçekten optimize etmek için eleştirel düşünme becerileri konusunda stratejik, bütünleştirici, analitik ve taktiksel olmasını gerektirir:

 • Sosyal medya stratejisi
 • İçerik QA (kalite güvencesi)
 • Kullanıcı amacı
 • İş rekabeti
 • Arama motoru algoritma güncellemeleri ve değişiklikleri
 • Harekete geçirici mesajlar (CTA’lar)

Neden Profesyonel Bir SEO Danışmanı İle Çalışmalısınız?

Profesyonel bir SEO danışmanıyla çalışmanın kulağa ilginç geldiğini düşünüyor olabilirsiniz, ancak belki de bir danışman tutmanız gerektiğine ikna olmamışsınızdır. İki kelimeyi aklınızda tutun: Inbound pazarlama

Inbound pazarlama tamamen siz, tüketicileriniz ve potansiyel müşterileriniz arasında gerçek bağlantılar yaratarak ve besleyerek markanızı büyütmekle ilgilidir. İnsanlara değer verdiğinizde ve onlara doğru ürünleri ulaştırma hedefiniz olduğunda, neye ihtiyaçları olduğunu anladığınızı göstererek onları güçlendirebilirsiniz.

Inbound pazarlama metodolojisi söz konusu olduğunda, doğru yapılması gereken üç kategori vardır:

 1. Çekmek: Profesyonel bir SEO danışmanı tutmak, müşterileri çekmek için mükemmel bir yoldur. Markanızı sunduğunuz ürünler ve/veya hizmetler için bir otorite olarak kurmak üzere içerik, mesajlaşma, anahtar kelimeler ve daha fazlasını kullanarak doğru kişileri çekmek için SEO stratejinizi spesifikasyonlarınıza göre uyarlarlar.
 2. Etkileşim : Danışmanınız, hedef kitle katılımını artırmak ve hedef kitlenizi size yönlendiren çözümler bulmak için SEO hizmetlerini de kullanabilir. Beklentiler müşteri olabilir.
 3. Memnuniyet: Danışmanlık yardımı sayesinde, artık müşterilere hem yardım hem de destek sağlayabilirsiniz, böylece sizinle iş yapmaktan başarı ve memnuniyet elde ederler, böylece elde tutma oranı artar.

İyi Bir SEO Danışmanı Nasıl Olur?

Artık profesyonel bir SEO danışmanının ne olduğunu ve neden bir danışman tutmanız gerektiğini bildiğimize göre, bu konuda nasıl hareket edeceksiniz?

Doğru SEO danışmanını seçmek için şu özelliklere bakın :

 • Profesyonel SEO Deneyimi: Birçok kişi SEO alanında çalışır, ancak bu onları mutlaka bu alanda uzman yapmaz. Profesyonel bir SEO danışmanı ararken, birkaç yıllık deneyime, geçmiş müşteriler ve projelere ilişkin güçlü bir sicile ve referanslara veya referanslara sahip olduğundan emin olun.
 • Üç Ana SEO Yönünü Anlamak: Danışmanınız sayfa içi, sayfa dışı ve teknik SEO konusunda uzman olmalıdır. SEO ve anahtar kelimeler ve etiketlerden site mimarisine ve sayfa yapısına kadar her şeyle nasıl çalışılacağı konusunda derin bir anlayışa sahip olmalıdırlar.
 • Harika İletişim Becerileri: Hangi değişikliklerin yapılması gerektiğini, bunların nasıl yapılacağını ve nedenini açıkça söyleme becerisine sahip bir danışman istiyorsunuz.

Herhangi Bir Ödeme Yapmadan Önce Ücretsiz İçerik Analizi Alın

SEO, markaların dijital çağda rekabet etmek istiyorlarsa dahil olmak zorunda kaldıkları hızlı tempolu, yüksek riskli bir oyundur. Birçoğu bunu kendi başına halletmeye cazip gelse de, bir inbound pazarlama ajansına ulaşıp onlardan yardım almanın sizin için anlamlı olmasının pek çok nedeni vardır.

Bir ajansın sağladığı birçok fayda, SEO hizmetlerine yatırdığınız paradan daha iyi bir yatırım getirisi anlamına gelir. İlk Sayfa Stratejisi, uzaktan SEO ekibiniz olabilir ve size görmek istediğiniz sonuçları verir. SEO hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek için bizimle iletişime geçin, böylece rekabete ayak uydurabilir ve sitenize yeni ziyaretçiler getirebilirsiniz, üstelik şirket içi bir pazarlama ekibinin maliyetinin çok altında.

SEO Nedir? – Nasıl Yapılır

SEO, Search Engine Optimization’un kısaltılmış halidir. Yani Türkçe anlamıyla arama motoru optimizasyonu dur. Arama motoru optimizasyonu, webistenizdeki tüm içeriklerin, Google arama motoru tarafından tam anlamıyla anlaşılması için ve yine Google arama motorunun değerli görmesi için yapılan çalışmaların tümüdür.

SEO çalışması, sadece profesyonellerin yapacağı bir hizmettir. Amatörce yapılan birçok çalışma sonucu websitelerin, geri dönüşü olmayan cezalar almasına sebep olmaktadır.

Organik Trafiğe Ulaşmanın Yolu SEO Danışmanlığından Geçiyor

Dijital ortamda sizleri daha fazla kullanıcıya ulaştırmaya yönelik çalışmalar yapılmaktadır. SEO danışmanlığı da bu çalışmalardan biri, belki de en önemlisidir. Çoğu kurum veya kişi web sitesi sahibidir. Fakat yeterli kullanıcı sitenize ulaşamaz ise web sitenizin olması bir anlam ifade etmemektedir. Sitenizin yaptığınız çalışmalarla ilgili anahtar kelimelerde birinci sayfa harici, geri sayfalarda çıkmak size bir kazanç sağlamamaktadır. Bu durumda web siteniz için yaptığınız yatırımlar boşa gitmiş olmaktadır.

Günümüz web dünyası çok gelişmiş bir durumda. Web dünyasında var olmak için iyi bir SEO danışmanlığı şart. Sizin kendinizi geliştirmeniz, web sitenizin gelişmesine; web sitenizin gelişmesi, daha organik SEO çalışmalarına ve sonuç olarak, daha kaliteli müşteri portföyüne sahip olmanızı sağlar.

Hem siz gelişmiş olursunuz, hem web siteniz gelişir, hem de daha çok kazanç elde edersiniz. SEO’yla hala tanışmamış ve hala SEO  hizmeti almıyorsanız daha fazla geç kalmamalısınız.

Yapılan araştırmalarda Google’da ilk sayfada çıkan sitelerin, trafiğin neredeyse %90’lık kısmına ulaştığı bilinmektedir. Siteniz ilk sayfada değil ise ihtiyacınız olan SEO danışmanlığı hizmetidir. İstenilen anahtar kelimelerde sitenizin sıralamada yükselmesi sizi daha çok kullanıcıya eriştirecek ve böylece daha çok para kazanmanızı sağlayacaktır. Bu şekilde dijital ortamda pazarlama yapabilir, kendinizi daha büyük bir kesime tanıtabilirsiniz. Web sitenizi daha aktif kullanabilmek için gereklidir. Bir web sitesi yeterli kullanıcıya ulaşamıyorsa o web sitesi size hiç bir şey kazandıramaz. Fakat siteniz yeterli kullanıcıya erişiyorsa o site aynı zamanda sizin reklamınızı yapar ve sizinle daha fazla çalışmak isteyen kişilerin olmasını sağlar.

kurumlsa seo

SEO Ajansı

SEO ajansları kurumsal kuruluşlardır. Bu kurumlar profesyonel bir ekipten oluşur ve belirli bir adreste ikamet ederler. Dijital pazarlama yaparak markanızın ve sitenizin değerini yüksektirler. Genel olarak İstanbul ve çevresinde SEO  ajanslarını fazlasıyla görmekteyiz. Bunun sebebi hem hitap edilen kitlenin bu konumda olması hem de çok büyük firmaların bu çevrede toplanmasıdır.

SEO ajanslarının bu çevrede toplanması diğer çevrelerdeki kişi ya da kurumların yüz yüze gelmesini zorlaştırmaktadır. Ankara, İzmir, Adana gibi büyük şehirlerde de bu tur ajanslara ihtiyaç vardır. Kişi ya da kurumlarla fazla zaman kaybetmeden rahatça görüşebilmek, toplantı yapmak çok önemlidir. Hem çalıştığınız firmayı tanırsınız, hem de onların sizi tanımasını sağlarsınız. Böylece bir dostluk oluşur ve daha uygun bir çalışma ortamı olur.

Eğer çalışılan ajans iyi yerlere gelirse çalışan kişilere iyi bir referans sağlar ve daha iyi yerlere gelebilirler. Herhangi bir şehirde olan SEO ajansı daha güvenilir görülebilir. Güvenilirlik daha çok iş getirir. Sabit bir adreste olması, herhangi bir sorun anında bire bir görüşülüp sorun rahatça çözülebilir. SEO pek çok kişi ve kurum için önemlidir. SEO ajansının size yakın bir yerde olmasının da önemi fazladır.

Bilişim konusunda kendini yetiştirmiş kişilere istihdam alanı sağlar. Grafik tasarım ile ilgilenen kişilerde bundan faydalanır. Her SEO  ajansı bu ve buna benzer kişilere istihdam sağladığı gibi onlarında kendini geliştirmesine olanak sağlar. Bunun dışında bir ajans tecrübesi kazandırır.

Organik çalışmalar sonucunda sizlere başarıyı getiren SEO ajansı, gerektiğinde rahatça toplantı yapılabilecek bir alana sahip olmalıdır. Çalışanların moral ve motivasyonunu yüksek tutmak için aktiviteler yapılmalıdır. Çalışma saatleri uygun olmalı ve çalışanlar işten şikayet etmemeli, yaptıkları işten mutlu olmalıdır.

Böylece kafası rahat olacak ve değişik fikirler üreterek daha iyi bir çalışma ortamı sunacaklardır. Bir ajans ilişkisinden çok arkadaşlık ilişkisinde olan çalışanlar daha verimli çalışacaktır. Verimli bir ortam olunca işiniz de verimli olacaktır. Bir SEO ajansına gittiğinizde bu huzur ortamını  görmeniz çok önemlidir.

kurumsal seoKurumsal SEO

Ülkemizde birçok kurumsal firma mevcuttur. Bu firmalar kendilerini tanıtmak, reklam yapma, konuları gibi bazı sıkıntılar çekmektedir. Kurumsal SEO‘nun amacı bu tür firmaların sorununu çözmektir.

Kurumsal SEO danışmanlığı sizleri olmanız gereken sıralamaya getirmeyi hedeflemektedir. Yaptığımız çalışmalarla sizleri rakiplerinizden daha fazla kullanıcıya ulaştırmak, sizlerin marka değerini yükseltmek belirlenen anahtar kelimeler üzerinden Google sıralamanızı yükseltmek için gereklidir. Bu kurumsal bir firma için olmazsa olmaz bir reklamdır. Google’da kullanıcıların ilk sayfanın dışında kalan sayfaları çok az ziyaret ettikleri bilinmektedir. Bu nedenle sitenize kullanıcıların ulaşması zorlaşmakta bu da kazancınızı azaltmaktadır. Kurumsal SEO bu avantajları sizlere sunmaktadır.

Kurumsal firmalar satış yapmak ya da hizmet satmak için birçok reklam yapmakta, bu reklamlara yüksek ücretler ödemektedir. Daha az ücret ödeyerek daha çok reklam yapmak size daha çok güvenilmesini sağlamak için SEO yaptırmalısınız. Web popülerliği kazanmak için, web dünyasından size gelebilecek şirket ya da şahısların çalışmak için sizi seçmesi için onların güven problemini ortadan kaldırmalısınız. Bunu yapabilmek için kişi ya da şahısın Google’da yaptığı aramalarda yaptığınız iş ile ilgili sürekli size ulaşabilmesi ve belirli bir sürede yaptığı aramalarda da sizi bulması gerekir. Yani sürekli üst sıralarda kalmanız kişinin size güvenmesini ve iletişime geçmesini sağlayacaktır.

Siteniz incelenir ve  SEO’ya uyumlu olup olmadığına bakılır. Uygun değilse sitenizde yapılması gereken değişiklikler yapılır. Site içi SEO düzenlemesi yapıldıktan sonra sizlerin belirlediği anahtar kelimelerin ne kadar arandığı araştırılıp ( SEO Analiz )  sizler için en iyi olacak anahtar kelime seçilir. Bu anahtar kelimeler üzerinden yapılan çalışmaların Google’a yansıması 3-5 ay arasında kelimenin rekabet durumuna göre değişir. Kesin bir zaman vermek doğru değildir. Gerekli çalışmalar yapıldıktan sonra siteniz bu kelimelerde yükselmeye başlar. Aynı zamanda yapılan tanıtımlar ile reklamlarınızda yapılmış olur.

Kurumsal SEO çalışmaları sizlere gereken olanakları sağlamaktadır. İhtiyaç olması halinde çeşitli konularda sizlere destek verebiliriz. Yemliha Toker olarak kurumsal SEO danışmanlığında sizlere en iyi hizmeti sunmak bizlerin en çok önem verdiği ilkemizdir. Bizimle çalışmak isterseniz web sitemizden, sosyal medyadan bizlere ulaşabilirsiniz.

kurumsal seo danışmanlığı

Kurumsal SEO Danışmanlığı

Arama motorunda üst sıralarda yer almanız ve web görünürlüğünüzü artırmanız için dikkat etmeniz gereken hususlara kısaca değindikten sonra Kurumsal SEO Danışmanlığı hizmetleri kapsamında yapılan çalışmaların nelerden oluştuğundan bahsetmek istiyoruz.

  • Kurumsal SEO Danışmanlığı hizmeti kapsamında öncelikle sektörünüzün ve rakiplerinizin durumu detaylı olarak analiz edilmektedir. Yıllardan beridir yapılan SEO çalışmalarının sonucunda tek bir hedef kelimeye yönelik olarak kelime bazlı seo çalışmalarının yapılmasından ziyade çalışılan sektörün bir bütün olarak ele alınmasının ve sitenin bir kelimede değil sektöre yönelik tüm sorgularda üst sıralarda yer almasının daha başarılı sonuçlar elde edilmesine yol açtığı ortaya çıkarılmıştır. Yapılan kapsamlı analiz sonucunda site için stratejik gelişme planı oluşturulur.
 • Kurumsal SEO Hizmetleri kapsamında sitenizin semantik çekirdeğinin oluşturulması işleminden link oluşturma işlemine kadar yapılması gereken her bir aşama ayrıntılı olarak planlanır. Mevcut sitelerin ziyaretçi davranışları ve geri dönüşümleri ile ilgili istatistikler toplanarak bu geri dönüşümlerin kısa ve uzun vadede maksimum seviyelere ulaşması için planlama yapılır.
 • Oluşturulan gelişim planının doğrultusunda sitenin içyapısı detaylı incelemeye tabi tutularak arama motoru açısından eksikleri tespit edilir ve bu eksiklerin giderilmesi için yazılımcı, tasarımcı ve metin yazarları ile koordineli bir şekilde çalışmalar yürüterek sitenin optimizasyonu uygun bir şekilde yapılır.
 • Kurumsal SEO Danışmanlığının en önemli aşaması yapılan site dışı optimizasyon çalışmasıdır. Bu çalışma büyük titizlikle davranmayı gerektiren ve uzmanlık isteyen bir çalışmadır, çünkü yapılan hatalar geri dönüşümü olmayacak bir şekilde siteye zarar verebilir. Aynı zamanda uzman tarafından yapılan kaliteli bir site dışı optimizasyon çalışması kurumsal bir web sitesinin Seo sürecinde başarıya götüren en önemli adımlardan biridir.

Sağlanan SEO Danışmanlığı hizmetlerinin içeriğini kısaca bu şekilde özetlemeye çalıştık. SEO çok oyunculu bir oyundur ve bu oyunun tek bir kazananı vardır. Kurallar basit olsa da rekabetin durumu çarpıcıdır. Yalnızca doğru bir Seo danışmanı sitenizi zirveye taşımanıza yardımcı olabilir. Profesyonel SEO danışmanlığı hizmetimizden yararlanmak için geç kalmadan bizle iletişime geçin.

SEO Neden Gereklidir?

İnternet dünyasında var olmak, ürün ya da hizmet verebilmek eskiye oranla daha da zorlaştı. Bunun temel sebebi sizin yapmış olduğunuz hizmet veya satmakta olduğunuz ürünün sizin dışınızda birçok firma tarafından da satıyor olmasıdır. Lakin sadece siz satıyorsanız bu durum elbette ki daha kolay olacaktır. Bunun olması günümüzde mümkün değildir. Bunca rekabet varken ön plana çıkmanın yolu SEO çalışmasıdır.

SEO Türkiye’de son 10 yıldır profesyonel anlamda yapılmaktadır. En büyük markalarda dahil olmak üzere, bir çok firmanın bu yola başvurarak elde ettikleri kazançlarını katladıkları bilinmektedir. İhtiyacı yok gibi görünen firmaların bile…

     SEO neden gerekli? sorusuna verilecek en iyi yanıt, sizinle aynı işi yapan firmalardan Google sıralamasına göre daha üst sıralarda olabilmek için gerekli denilebilir. Google gibi herkesçe bilinen ve kullanılan bir arama motoru sitenizi üst sıralara çıkartmak için belli başlı aşamalar ve kriterlerden geçmenizi istemektedir. Bu aşamaları doğru bir şekilde geçmek, sizin sitenizin Google aramalarında üst sıralarda olması ile mükâfatlandırılır. Size güvenilirlik, kazanç ve marka değeri kazandıracaktır.

Bunun da size daha çok tanına bilirlik katacağından şüphe duymuyoruz. Sizi tanımayan ve daha önce hiç sizle ilgili bilgi sahibi olmayan bir kişinin size ulaşmasından daha iyi ne olabilir ki?

Sonuç olarak SEO; sizin marka olmanızı, şehrinizde yada ülkemizde daha çok tanınmanızı bu tanınmışlık la oluşan bir güveni ve daha çok kazanmanızı sağlayacaktır.

seo uzmanı yemliha tokerSEO Uzmanı Kimdir?

SEO Uzmanı; Türkiye’de son zamanlarda popüler meslek kollarından biri olan SEO uzmanlığı birçok gencin hayalini süslemektedir. Yapılan işin karışık olması  gençlerin veya merakı olan kişilerin çok araştırmacı olmaması ya da öğrenmekte sıkıntı çekmeleri uzman olabilen kişi sayısının az olmasına neden olmaktadır.

SEO uzmanı ne yapar ?

Adı üstünde SEO( Arama Motoru Optimizasyonu) konusunda uzman olan kişidir. Aldığı ya da yaptığı her SEO işinde sizi başarıya götürecek insandır. Sitenizde olan bir problemi gidermek sitenizin Google aramalarında üst sıralarda çıkmasını sağlamak SEO uzmanının asıl görevidir. Bunlar dışında SEO uzmanı aynı zamanda sizin için bir rehberdir. Sizin için değişik stratejiler geliştirerek sizin işinizi daha iyi yapmanızı ve daha çok hizmet ya da ürün satmanızı sağlamaktadır.

SEO uzmanı nasıl biri olmalıdır ?

Yaptığı çalışmalarda net olmalı ve ne yaptığını bilmelidir. Tıpkı bir cerrah statüsünde işine gereken özeni göstermelidir. Aksi takdirde hastanın felç olma hatta ölme riski bile vardır.  Bu çalışmalarda kesinlikle hataya yer yoktur. Sitenizi hasta, SEO uzmanı olan kişiyi de cerrah olarak düşünebiliriz. Hata yapma lüksünün olmadığı mesleklerden birisidir. Hata yapılması sitenizin gerilemesine ya da ceza almasına neden olur. Bu ceza sıralamaya girememenize kadar gider. Yani siteniz ölür. Bu anlamda düşünürsek  uzman kişinin işini doğru yapması gerekir. Bunun dışında ileri görüşlü olması Google algoritması uygulanmadan önce araştırmalarına dayanarak tahminde bulunması da sizin yerinizi korumanızı sağlayacaktır.

SEO Uyumlu Web Sitesi Nedir?

     SEO uyumlu web sitesi, internet dünyasının vazgeçilmez bir parçası durumunda. Birçok kurum ve kişi web sitesi yapmaktadır. Fakat web sitenizi yaptırırken ya da yaparken dikkat edilmesi gereken kriterler vardır. Bunlardan en önemli olanı SEO’ya uyumlu olmasıdır.

SEO uyumlu web siteleri kullanıcıya yöneliktir. Yani ziyaretçileriniz sitenizde rahatça gezinebilir ve aradıkları her şeyi rahatça bulur. Diğer bir faktör ise bu tür sitelerin SEO çalışmalarından daha çok verim almasıdır. Yani siteniz tahmin edilen süreden daha çabuk istediğiniz yere gelebilir. Siteniz SEO uyumlu değil ise ve SEO çalışması yaptırmak isterseniz, site içi SEO düzenlemesi için harici ücret ödemek zorunda kalabilirsiniz.

Kurumsal seo danışmanlığı

E-ticaret, SEO alanında edindiğim bilgiler ile işinizi, web sitenizi büyütmek ve organikten yüksek trafiklere ulaşmanız için sizlere danışmanlık verebilirim. SEO danışmanlığı konusunda  A’dan Z’ye tüm sorularınızı cevaplayabilirim.

     SEO Uyumlu Web Sitesi Neler Kazandırır?

Birçok web sitesi ticari amaçla yapılmıştır. Ne için yaptığınız bellidir, daha çok kullanıcıya erişmek bir web sitesinin amacıdır. SEO’ya uyumluluk da web sitenizin amacına uygun hizmet etmesini sağlar. Özgün içerikler , makaleler , resimler ile web sitenizin Google tarafından index almasını sağlar. Bu şekilde siteniz daha çok kullanıcı tarafından bilinir. Sitenizin url adresi ne kadar sade olursa o kadar iyidir ve yaptığınız iş ile ilgili olması önemlidir.

Aylık SEO Danışmanlığı

SEO danışmanlık hizmeti aylık olarak verilmektedir. Anlaşma yapılan portal aylık olarak değerlendirilerek, ay içinde yapılan tüm site için SEO ve site dışı SEO çalışmaları rapor halinde her ayın sonunda müşteriye sunulur ve paralelinde aylık SEO toplantısı yapılır. Bu toplantı esnasında iletilen SEO raporunun detayları anlatılır ve gelecekte yapılacak olan SEO stratejileri konuşulur.

İstanbul SEO Danışmanlığı

Özellikle İstanbul’da ikamet eden müşterilerimiz, İstanbul’da ofisi bulunan SEO uzmanları ile çalışmak istemektedir. Bizde İstanbul’da ikamet eden SEO uzmanlar arasındayız. İstanbul SEO danışmanlığı şeklinde arayan müşterilerimize hizmet vermek için 7/24 hazır durumdayız.

Ucuz SEO Danışmanlığı

SEO sitenin arama motorunda pozisyonunun iyileştirilmesi için site içinde ve dışında yapılması gereken bir takım çalışmalardan oluşur. Günümüzde çeşitli forumlarda tecrübesiz kişiler tarafından sağlanan ucuz SEO Danışmanlığı hizmetlerini kaliteli arama motoru optimizasyonu çalışmasıyla bir tutmak mümkün değildir. Bazen çok ucuz fiyatlar karşılığında Google’da üst sıralarda yer alacağınızı garantileyen ilanlarla karşılaşabilirsiniz. Bu tür ucuz Seo çalışmaları genellikle sektörde fazla deneyimi olmayan kişiler tarafından  yöntemler uygulanarak yapılmaktadır. Bu spam yöntemler kurumsal web sitenize zarar verebilir, sıralamasını düşürebilir, uzun süreli olarak ceza almasına neden olabilir, hatta sayfalarınızın arama motorundan tamamen silinmesi ile sonuçlanabilir. Programlar kullanılarak sitenize alınan spam bağlantılar veya adeta link çöplüğü haline gelmiş çok sayıda siteden kurumsal sitenize verilen linkler Google’da geçici yükselme sağlamanıza yol açsa bile uzun dönemde size geri dönüşü olmayan cezalar olarak dönecektir. GoogleYandex ve Bing gibi yaygın kullanılan tüm gelişmiş arama motorları web spam ile mücadele kapsamında çeşitli önlemler almaktadırlar ve üst sıralarda yer almak için yeterli kapasiteye sahip olmayan sitelerin görünürlüklerinin yapay yollarla artırılmasına çalışılmasına uzun vadede izin vermemektedirler. Bundan dolayı kullanılan ucuz ve spam yöntemlerin size hiçbir yararı olmayacaktır. Eğer projenizin başarıya ulaşmasını istiyorsanız öncelikle bu konuda yeterli hale getirilmesi gerekir ve bunun için de profesyonel düzeyde yardım almalısınız.

SEO Nedir? SEO Nasıl Yapılır

Bir Web Sitesinin Mobil SEO’su Nasıl Optimize Edilir?

Pazarlama Ekibiniz İçin Kurumsal SEO Uzmanı Nasıl İşe Alınır?

SEO’da Büyük Değişiklik: Rel=nofollow, Rel=sponsored, Rel=ugc

Websitesinde Hosting – Sunucu Konumu Değişirse Google’da Durumlar Ne Olur? SEO’yu Nasıl Etkiler