Seo Nedir?

SEO nedir sorusuna kısaca Arama Motoru Optimizasyonunun kısaltması olan ve arama motorlarına yönelik yapılan iyileştirme ve optimizasyon işlemlerinin web sitesine uygulama sürecine SEO denmektedir.

Google ilk sayfa çalışması dijital dünyada en çok konuşulan ve çalışma yapılan konulardan birisidir. Peki herkes neden Google ilk sayfayı bukadar çok istiyor. İkinci sayfa neden yetmiyor mu derseniz. Örnek vermek gerekirse bir işletmenin yeri için neden en işlek cadde veya neden mahallenin merkezi seçilir? Cevap gayet basittir. O bölgenin işlek olması satışları da doğru orantıda etkiler. Aynı mantıkta düşünürsek sitesine SEO çalışması yaptıran kişilerin ilk sayfa demesi bu yüzdendir. İlk sayfada olursa ziyaretçi oranı da o kadar artar. İkinci, üçüncü ve diğer sayfalara doğru gittikçe ziyaretçi oranı düşer. Yapılan incelemeler gösteriyor ki arama motorlarını kullanan kullanıcıların %70’İ ilk sayfaya %20 ikinci ve üçüncü sayfaya %10’u ise diğer sayfalara bakıyor. İlk sayfaya çıkmanın iki yolu vardır. Bu yöntemlerden ilki SEM (Search Engine Marketing) ikinci yöntemi ise SEO (Search Engine Optimization)’dur.

Son yıllarda giderek daralan piyasa koşullarında, müşterilerini arttırmak isteyen firmalar için internet siteleri çok önemli bir rol oynamaktadır. Sadece internet sitenizin olması hedef kitlenizin size ulaşmasını sağlamamaktadır. Önemli olan, internet sitenizin istediğiniz anahtar kelimelerde Google Optimizasyon çalışması ile 1. sayfada yer almasını sağlamaktır. Çünkü Türk internet kullanıcılarının %95’i istedikleri bilgiye ulaşmak için Google arama motorunu kullanmaktadırlar. Bu noktada SEO çalışmaları devreye girmektedir. Biz neler yapıyoruz un cevabı da burada yatıyor. Kısaca biz, bir websitesi ile anlaşma ortamı yakaladığımızda, ilk olarak kelime araştırması ( Keyword Research ) yapıyoruz. Bu araştırmada hangi kelimenin aylık ne kadar aranma kapasitesine sahip olduğunu görüyoruz. Ayrıca bu analizlerde kullandığımız Ahrefs, semrush gibi yazılım araçlarıyla kelimenin rekabet oranlarını görerek, hangi kelimenin ne kadar zorluk derecesi olduğunu belirliyoruz. Sonrasında ise müşterimizin bütçesine göre uygun kelimeleri belirleyip çalışmalara başlıyoruz. Çalışmaların ilk ayı site içi optimizasyon ( On Page) , özgünlük kontrolleri, içerik kalite kontrolleri, sayfa hızı analizleri ve SEO’ya dahil analizler ile geçmektedir. Site içi çalışmalardan sonra ise, site dışı çalışmalar ( Off Page) devre girmektedir. Burada genel olarak sitenin sanal otoritesini arttıracak, sosyal medya ve referans edinme çalışmaları ( backlink) ile geçmektedir. Ayrıca içeriği zenginleştirecek çalışmalar sürekli devam eder.

Hedef Kitle

Hedef kitlenize göre, web sitenizi optimize ediyoruz

Garantili Sonuçlar

Tüm SEO anlaşmalarımız sonuç garantili olarak yapılmaktadır.

Yaratıcı İş Süreci

SEO çalışmalarının hedefinde müşteriler vardır. Buna göre yaratıcı fikirler üretiyoruz.

Özel Hizmet

Her müşterimizin projesini sahiplenerek, dijital alanda yapacağı tüm geliştirmelere destek oluyoruz.

Bizi Farklı Kılan Nedir?

SEO konusunda 10 yıldan fazla deneyime sahip bir şirketiz. Web tasarımı ve wordpress alanlarında uzun yıllara dayanan çalışmalarımız vardır.

SEO ÇALIŞMASI

Seo Çalışması

SEO Firmamız size en profesyonel ve sonuç odaklı seo çalışması yapmak için kurulmuştur. Şirketimiz seo alanındaki en son gelişmeleri takip ederek, sizi devamlı rakiplerinizin önüne geçirmek için çalışır. Böylece daha fazla müşteriye ulaşır ve daha çok satış yaparsınız.

Yemlihatoker.com olarak hiçbir ücretli reklama vermemekteyiz. Bize ulaştıysanız, Google organik sonuçlar sonucu ulaşmışsınızdır. Demek ki işimizi iyi yapabiliyoruz ki sizin gibi bir potansiyel müşteriye organik Google aramaları sonucunda ulaşabildik. Aynı şeyi sizin siteniz için de yapmamızı ister misiniz?

Başlamak için sayfanın en altındaki formu hem doldurun ve bizimle irtibata geçin. SEO çalışmasının ne demek olduğu ve size nasıl faydalı olacağı konusunda daha fazla bilgi almak için aşağıdaki bölümü sizin için hazırladık. SEO’nun faydalarını zaten biliyorsanız ve sadece başarılı ve sonuç odaklı, güvenebileceğiniz bir SEO şirketi arıyorsanız, sayfanın sonundaki formu doldurun ve SEO çalışması sonucunda işlerinizi arttırmak için ilk adımı atın.

SEO NEDİR ?

SEO Nedir

Öncelikle SEO çalışmasının ne olduğundan önce kısaca SEO nedir onu tanımlamak sanırım daha yerinde olacaktır. Bildiğiniz üzere SEO İngilizce Seach Engine Optimization yani Arama motoru optimizasyonu demektir.

SEO süreci ise iki aşama da incelenmektedir. Bu aşamalar Site içi Optimizasyon ( OnPage ) ve Site Dışı Optimizasyon ( OffPage) çalışmaları olarak gruplanmaktadır.

Bildiğiniz üzere SEO günümüzde en yenilikçi pazarlama tekniklerinden biridir. Bu sebeple siteleriniz de yapacağınız SEO çalışmaları büyük önem taşımaktadır.

SEO Çalışması ile sitenizin bulunduğu sektörde Google arama sonuçlarında daha fazla görünür olmasını sağlamak amacıyla yapılan faaliyetlerin bütünü olarak adlandırılabilir. Ayrıca yaptığınız SEO çalışmaları sitenizin bir reklamı niteliğinde olmaktadır. Buda marka olma sürecinde çok firmanıza çok fayda sağlayacaktır.

SEO ÇALIŞMASININ AVANTAJLARI

SEO Çalışmasının Avantajları

Siteniz için yapacağınız site içi optimizasyon ve  Site dışı optimizasyon çalışmalarının önemi büyüktür. Bunları madde madde ayıracak olursak eğer;

 • Markanızın prestijini artırırken aynı zamanda bilinirliliğine katkı sağlar
 • Geri dönüşü en yüksek olan reklam yatırımlarındandır.
 • Nokta atışı yaparak doğrudan hedef kitleye ulaşmanızı sağlar
 • Diğer reklam ve mağaza giderlerinden tasarruf edilmesini sağlar
 • Daha fazla isim ve marka görünürlüğüne yardımcı olur
 • Uyumlu anahtarlar sayesinde daha az Google Ads maliyetine yardımcı olur

Ayrıca SEO uygulama süreçlerini de toparlamaya çalıştığımızda anlaşılması için madde madde açıklayalım;

 • Anahtar kelimelerin incelenmesi ve analizlerinin yapılması
 • Kapsamlı bir şekilde site içi SEO için analizler ve araştırmalar
 • Sayfa ve anahtar kelime için uygunluk kontrollerinin sağlanması
 • Sektör analizi ve rekabet analizleri
 • Sosyal medya bazlı metrik analizler
 • Rakip siteler için gerekli analizler ve stratejik karşılaştırmalar
 • Full SEO Check-up Raporlamalarının yapılması

SEO GEREKLİ MİDİR?

SEO Çalışması Gerekli midir?

SEO çalışması yapılması kesinlikle çok gerekli bir çalışmadır. Arama motorlarında ön plana çıkmak için gerekli olan yüzlerce kriteri değerlendirerek, sitemize uygulamaz isek, organik trafikten mahrum kalırız. Bu kriterleri uygulan kişide SEO uzmanıdır.

SEO çalışmaları amatör kişiler tarafından yapıldığında geri dönülmesi çok zor olan spam cezaları alacağımızı bilmememiz gereklidir. Her işte olduğu gibi, SEO çalışmasınında profesyonel kişiler tarafından yapılması gerekiyor.

GELECEK MOBİLDE

Şuan ki mevcut müşterilerimizin trafiklerini incelediğimizde, trafiğin %60'ı ile %80'i mobil kanaldan geldiğini görmekteyiz.

Analytics
Trafik verilerini derinlemesine inceliyoruz
Web Dizayn
%100 mobil uyumlu sayfalar tasarlıyoruz
WordPress
İçerik sistemlerinde en hesaplı açık kaynak kodlu websitesi kurulumunu gerçekleştiriyoruz.
Grafik Desteği
Kullanıcı deneyimini destekleyen grafik tasarımları yapıyoruz